Bizonyítványok letétben

Több
11 éve 11 hónapja #19266 Írta: Pflegerin
Bizonyítványok letétben téma létrehozva Pflegerin által

Sziasztok, találtam munkát, mint egy másik topikban azt megírtam,mások számára is használható linkkel megspékelve..
Tegnap érdekes infót kaptam egy kinn dolgozó hölgytől Elmondása szerint a magyar papírjai eredetijét kellett leadnia, amit a dossziéjában tárolnak. Ezek bizonyítványok, anyakönyvi kivonat,házassági anyakönyvi kivonat,stb...
Mivel ezek hivatalos magyar okmányok,nem értem a logikáját,és azt sem hogy miért nem elég ezeknek a sima másolata? Egyáltalán az eredetit milyen jogon kérik el idegen országban?
Azt sem hogy ha csak a hölgy dolgozik németországban, a férje nem és nem is szándékozik, odamenni, sőt a hölgy sem telepedik le,akkor erre miért van szükség.
Mivel nemsokára én is utazom és ugyanebben a helyzetben leszek,érdekelne néhány használható válasz., amiket előre megköszönök. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #19269 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Bizonyítványok letétben

Szia Pflegerin!
Mindenütt elfogadjak a hiteles masolatot - de közjegyzö altal hitelesitett masolat kell. Nehol be kell mutatni az eredetit, de a hiteles masolatot el kell hogy fogadjak, ha le kell adni. En sehol sem hagynam ott az eredeti irataimat.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #19290 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Bizonyítványok letétben

Pflegerin írta: Sziasztok, találtam munkát, mint egy másik topikban azt megírtam,mások számára is használható linkkel megspékelve.. Tegnap érdekes infót kaptam egy kinn dolgozó hölgytől Elmondása szerint a magyar papírjai eredetijét kellett leadnia, amit a dossziéjában tárolnak. Ezek bizonyítványok, anyakönyvi kivonat,házassági anyakönyvi kivonat,stb...Mivel ezek hivatalos magyar okmányok,nem értem a logikáját,és azt sem hogy miért nem elég ezeknek a sima másolata? Egyáltalán az eredetit milyen jogon kérik el idegen országban?Azt sem hogy ha csak a hölgy dolgozik németországban, a férje nem és nem is szándékozik, odamenni, sőt a hölgy sem telepedik le,akkor erre miért van szükség.
Mivel nemsokára én is utazom és ugyanebben a helyzetben leszek,érdekelne néhány használható válasz., amiket előre megköszönök.

Szerintem nem kötelezték arra, hogy az eredetit leadja! Az ilyet meg kell tagadni és kész! Hogyan kötelezték erre? Verték? Ahogy Éva írja, egy hitelesített másolatot el kell fogadniuk! Az helet, hogy az illető csak egy bescannelt másolatot akart leadni hogy takarékoskodjon! A munkaadó azonban kérhet hivatalos forditást és a német hitelesítést. Ez ebben az esetben valami zálog lehet. Lehet, hogy a munkaadó bizalmatlan! (?)

Egyáltalán az eredetit milyen jogon kérik el idegen országban?

:angry: :sick:
Bocs' de ez a mondatod nagyon kiakasztott! Ha nem tetszik, akkor nem kell az idegen országba menni! Itt nekünk kell a helyi dolgokhoz alkalmazkodni! A rendőr is elkérheti a magyar jogsidat külföldön! A munkaadó meg kérheti a személyi adataidat, s ezt az eredetiből ellenörizheti ha akarja! Te akarsz munkahelyet ők meg diktálnak! Te vagy a munkaadóért és nem a munkaadó érted!
Irgumburgum!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #19291 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Bizonyítványok letétben

En talaltam otthon olyan közjegyzöt, aki nemetül hitelesitett, es ezt el is fogadtak aztan itt.Valoszinüleg olcsobb volt, mint ha itt csinaltatom.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19310 Írta: Pflegerin
Pflegerin válaszolt a következő témában: Bizonyítványok letétben

Kedves Decotex. Kiakadtál, írod. Na akkor vegyél mély levegőt,és olvasd nyugodtan a következőket:
Azt ÉN döntöm el hogy hova, mikor,és miért megyek. A véleményed leírhatod, ha használható az, akkor megköszönöm. A kioktatást pedig határozottan visszautasítom! Főleg hogy halvány fogalmad nincs attól hogy mibe kötsz bele ismételten.
27 évi német területen való tartózkodás után, elmondhatom hogy kiismerem magam valamennyire. Teljesen nem fogom, de nem is szükséges mivel nincs szándékomban kivándorolni,maradok magyar állampolgár,aki külföldön kénytelen megkeresni a kenyerét. Ez nem azért van mert alulképzett vagy lusta, esetleg túl büszke lennék más sorstársammal egyetemben. Azért van, mert minimálbérért nem adok több mint 25 évi tapasztalatot, szakmai tudást, azonkívül 4 nyelv ismeretét,amikor a határainkon kívül hajlandóak megfizetni ezt.
Ha nem így lenne,magasról tennék arra hogy ki milyen munkát kínál külföldön,és ezzel nem vagyok egyedül.
A magyar hivatalos okiratot, nem adom ki a kezemből,és nem is tehetem meg. Ezt NEM követelheti egyetlen idegen állam munkáltatója sem. Magánjellegűeket pedig főleg nem-mint a házassági anyakönyvi kivonat,vagy az anyakönyvi kivonat. Ezek másolatát kérheti és akár meg is tarthatja, az eredeti hivatalos példányhoz köze nincs azon kívül hogy megnézheti.
A jogosítványom megnézése a hivatalos szervnek fennáll, de nem adhatom ki a kezemből bárkinek.A munkáltató pedig kizárólag csak a dokumentumok másolatát fűzögetheti bármilyen dossziéba. Erről volt szó a fenti írásban,amit ismételten nem teljesen értelmeztél.
Talán nem hiszed, de a nehézségek ellenére sem banánköztársaség a szülőhazád. Itt is vannnak szabályok, törvények , amik egyeznek az úniós törvényekkel is, stb...
További szép estét.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19312 Írta: Pflegerin
Pflegerin válaszolt a következő témában: Bizonyítványok letétben

Éva, köszönöm a válaszodat, a lakóhelyem szerinti önkormányzat szintén határozottan ellene van a hivatalos magyar okiratok idegen országban való bármiféle "leadásának."
Úgy tettem ahogy tanácsoltad, hivatalos másolatokat viszek magammal.
Sokat segítettél, további szép estét.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!