Ápolói állás Németországban

Több
11 éve 11 hónapja #19701 Írta: marcsibarcsi
Ápolói állás Németországban téma létrehozva marcsibarcsi által

Néhány hónap múlva Németországba megyek dolgozni ápolónőként.Arra várom válaszotokat, hogy egyáltalán miben különbözik a kinti munka az itthon megszokottól...Pl. műszakbeosztás, munkaidő, elvégezhető tevékenységek, munkahelyi kollegális viszonyok, étkezés, szabadidő, szabadság, túlóra, ünnepnapi munkavégzés, stb. Ami eszetekebe jut a kinti életről.És persze az is érdekelne, hogy konkrétan mennyit lehet nettóban keresni, mert erre senki sem ad nekem egyenes választ..Előre is köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #19722 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Ápolói állás Németországban

marcsibarcsi írta: Néhány hónap múlva Németországba megyek dolgozni ápolónőként.Arra várom válaszotokat, hogy egyáltalán miben különbözik a kinti munka az itthon megszokottól...Pl. műszakbeosztás, munkaidő, elvégezhető tevékenységek, munkahelyi kollegális viszonyok, étkezés, szabadidő, szabadság, túlóra, ünnepnapi munkavégzés, stb. Ami eszetekebe jut a kinti életről.És persze az is érdekelne, hogy konkrétan mennyit lehet nettóban keresni, mert erre senki sem ad nekem egyenes választ..Előre is köszönöm!

Kedves Marcsi, erre én is nagyon kiváncsi lennék, mert
ez egy nagyon eredményes általánositás lenne. A feltett
kérdések mindegyike (!) attól függ, hogy hol dolgozol.
A nettó kereseted attól is függ, hogy melyik adócsoprtban**
leszel, s ezért nem tud neked senki válaszolni!! (Van 6)
Aztán lehetszt segédápoló ahol, gürizhetsz éhbérért egy
idösek otthnában, vagy egy magán sebészeten, fönövér
ahol mosoly nélküli arcokat csinálnak tizezrekért........

:whistle:

** Férjnél vagy e, egyedül élö, egyedülálló gyerekét nevelö, stb.
Mind másképpen adózik, ergo: más más a nettó jövedelem!


Info: azért mielött nekilódulsz, érdelködj az után, hogy elfogadják e itt a BRD-ben
végzettségedet / papirjaidat és ha nem, mit kell csinálnod, hogy a szakmádban
dolgozhass! Érhet meglepetés!
;)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: marcsibarcsi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19723 Írta: marcsibarcsi
marcsibarcsi válaszolt a következő témában: Ápolói állás Németországban

Nyugat Németországban fogok dolgozni,férjnél vagyok, 3 gyermekem van. A család egyenlőre itthon marad...2007-ben szereztem diplomás ápolói végzettségemet.A nyelvtudásom kimenetelkor elvileg B1 -es lesz.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #19728 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Ápolói állás Németországban

marcsibarcsi írta: Nyugat Németországban fogok dolgozni,férjnél vagyok, 3 gyermekem van. A család egyenlőre itthon marad...2007-ben szereztem diplomás ápolói végzettségemet.A nyelvtudásom kimenetelkor elvileg B1 -es lesz.

Nos, szerintem minél elöbb intézkedj a papirjaid elfogadtatása ügyében. Az adócsoprtod két féle lehet! Vagy Te leszel a 3.-ban akor a férjed az 5.-ben vagy forditva. Van még egy variáció, ha minketten 4 - 4 -ben vagytok! Ekkor több a havi elvonás, de szuper jó, ha évvégén sokat kaphatsz vissza a túlfizetés miatt. A B1 nem tudom, hogy milyen tudást fed** és hogy itt ki fogja ezt kérni töled. Ha tudsz jól beszélni és olvasni, akkor az megfelel.
**Van BP-en ismerösöm, akinek felsöfokú német vizsgapapirja van, de
nem tud kommunikálni, viszont szuper levelet ir németül, hiba nélkül.....
(Ápolónál nem hiszem, hogy anyanyelvi szinten kellene irni tudni.)

Egy szakirodalom forditónál viszont elengedhetetlen!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19747 Írta: Szugya
Szugya válaszolt a következő témában: Ápolói állás Németországban

A B1 még alapfok. Társalgási szinten kell tudni, de ez szerintem kevés lesz! Hozzá kell venni a tájszólást és azt is, hogy nem úgy fognak beszélni mint a nyelvórán hanem sokkal gyorsabban.
/ tapasztalatból írom /.
A legfontosabb,hogy meg kell értesd magad, és te is értsd meg amit mondanak különben nagyon nehéz lesz. Nem a nyelvvizsgapapír számít, hanem, hogy tudsz-e folyamatosan beszélni. /németül/.
Nekem skype-s interjúm volt, kb. 40 perc, de leizzadtam a végére és nagyon kellett koncentráljak, hogy értsem is és válaszolni is tudjak. Szerencsére jól ment!

A fizetéshez: Annyi lesz a béred amennyiért el tudod adni magad! Tapasztalattól és nyelvtudástól függ, általánosítani nem lehet! És ahogy Decotext is írta, számít az is, hogy kórház, klinika, idősotthon, rehab.klinika, orvosi asszisztens, házi betegápoló, 24 órás ápoló...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #19756 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Ápolói állás Németországban

Nekem voltak kerdeseim, valaszokkal, többfelekeppen az elejen. Es vissza lehet kerdezni, mi a baja, mit szeretne, es altalaban segitenek. Ha olyan kerdeseket teszünk fel, amire olyan a valasz, amit ertünk, az segit. Hol faj, mi a panasza, miota, romlott, javult, es hasonlok. Es idövel a helyi szavakat is megtanulja az ember.
Es - mint minden segitö foglalkozasban, de az eletben is altalaban - a kedvesseg, a mosoly, az erintes, a nonverbalis kommunikacio nagyon fontos. A szakmai tudas, amit latnak akkor is, ha esetleg az elejen a nyelvtudas meg rosszabb. Nekem sokat segitettek a kolleganöim is, most is segitenek. De hozza tartozik, hogy az elsö ket evben nekem termeszetes volt, hogy karacsonykor, ujevkor, ünnepek között en dolgozom, Csak a 3. evben mentem szabadsagra ekkor, de iden megint dolgozom. Ha lehet talalni magyar vagy magyarul beszelö kollegat nem messze, ö is altalaban segit. Es mindig lehet kerdezni, tudod, ha nem kerdezel, nem valaszolnak.
Es: szeretni kell a munkat, a beteget. Nem mondom, hogy mindig, minden beteget szeretek, ez nem is lehetseges. De a többseget igen, es ezt is megerzik. Ez nem azt jelenti, hogy mindent meg kell csinalni, amit nem kellene, azt is - vannak hatarok termeszetesen. De ha kedves vagy, szereted amit csinalsz, es szereted a munkadat, a betegeket, akkor az sokat szamit.
Es:nemcsak gyorsan beszelnek az emberek, hanem sokszor nagyothall - es igy nemcsak teged nem ert, hanem esetleg a nemet növert sem. Az egyszerü emberek gyakran nagyon egyszerüen beszelnek, azt könnyü megerteni.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!