Munkakezdéshez szükséges dokumentumok

Több
11 éve 2 hónapja #29035 Írta: viza
Munkakezdéshez szükséges dokumentumok téma létrehozva viza által

Sziasztok !
Egy állás lehetőséghez kaptam egy kis listát (ez lenne az első munkahelyem), hogy milyen papírokat kellene beszereznem, a fele meg van, de sajnos a másik felét nem tudom hol lehet beszerezni. Ebben lenne szükségem segítségre, tájékoztatásra.
-socialversicherungausweis
-Eu-freizügigkeit bescheinigung oder aufenthaltserlaubnis
-arbeitserlaubis
-lohnsteuer bescheinigung
-melde bescheinigung

Köszönöm és szép napot mindenkinek !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #29037 Írta: koelle
koelle válaszolt a következő témában: Munkakezdéshez szükséges dokumentumok

viza írta: Sziasztok !
Egy állás lehetőséghez kaptam egy kis listát (ez lenne az első munkahelyem), hogy milyen papírokat kellene beszereznem, a fele meg van, de sajnos a másik felét nem tudom hol lehet beszerezni. Ebben lenne szükségem segítségre, tájékoztatásra.
-socialversicherungausweis
-Eu-freizügigkeit bescheinigung oder aufenthaltserlaubnis
-arbeitserlaubis
-lohnsteuer bescheinigung
-melde bescheinigung

Köszönöm és szép napot mindenkinek !


Szia,
leírom nálam hogy volt, hátha segít:

1) socialversicherungausweis: amint kiválasztod magadnak, hogy melyik állami biztosítónál leszel biztosított, ök intézik neked. Pár héttel rá küldik postán.

2) Eu-freizügigkeit bescheinigung: valamelyik topikban van link hozzá, már nem kell ilyen

3) arbeitserlaubis: "ab dem 1. Mai 2012 benötigen Sie keine Arbeitsgenehmigung mehr.
Denn dann gilt für Arbeitskräfte aus den acht EU-Beitrittsstaaten Estland, Lettland, Litauen, Polen, Slowakische Republik, Slowenien, Tschechische Republik und Ungarn die volle Arbeitnehmerfreizügigkeit.
Das heißt, Arbeitskräfte aus diesen Ländern benötigen für eine Beschäftigung auf dem deutschen Arbeitsmarkt keine Arbeitserlaubnis mehr. "

4) lohnsteuer bescheinigung: gondolom itt a Lohsteuerkarte-ra gondolnak. Régebben nekem a lakcímbejelentés után automatikusan küldték postán, Ma már ezt felváltotta az elektronikus Lohnsteuerkarte (ELStAM). Finanzamt-nál kell igényelni adószámot.

5) melde bescheinigung: lakcím bejelentö: helyi Rathaus adja ki, miután bejelentkeztél az albérletbe
Aktuálisat térítés ellenében szolgáltatnak.

Mint fentebb írtam, ez CSAK A SAJÀT meglátásom, én így tudom intézni, ha mégsem így müködne, felelösséget nem vállalok a leírtakért. :wasntme:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Bazsa90

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #29051 Írta: viza
viza válaszolt a következő témában: Munkakezdéshez szükséges dokumentumok

Kedves koelle , köszönöm a válaszod és a segítséged ! :)
Az 1-t igazából nem értettem mi lehet, mert külön feltüntette a biztosítási kártyát + ezt is kéri, a 2-t azért , mert sejtettem, hogy olyan már nem kell, a 4-nél nem tudtam igazán, hogy a személy azonosító számot kéri (amit bejelentkezés után küld a Finanzamt) vagy az adószámot amit nekem kell igényelni.
Igazából nem értettem, mért kell annyi mindent beszerezni úgy gondoltam elég a lakcím bejelentő, betegbiztosítás, adószám és bankszámlaszám egy munkahelyhez. de úgy látom nem így van.
Sebaj, összegyűjtöm amit tudok és ha hiányzik még valami majd szólnak ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!