Teilzeit, részmunkaidős állás

Több
9 éve 1 hónapja #38834 Írta: samchee
Teilzeit, részmunkaidős állás téma létrehozva samchee által

Több oldalon kerestem már, de nem igazán találtam konkrét választ a kérdésemre.
Jelenleg minijob-os vagyok, de a főnököm terve szerint áprilistól Teilzeit-os leszek.
Tervei szerint kb. 80 órára jelent be egy hónapban.
Nem tudom ez hogyan működik? Mennyi órára jelenthet be egyáltalán (80-100? vagy amennyire akar?) és mi van akkor ha többet kell dolgoznom, vagy kevesebb órám jön ki. AZK?
Ebben az esetben van normálisan járulék fizetve utánam? Szabadságom van?
Aki ismeri ezt, vagy dolgozik, dolgoztat ebben a műfajban kérem írjon!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #38836 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Teilzeit, részmunkaidős állás

Akármennyire is bejelenthet (ennek csak a havi adóelöleg vonásánál van jelentösége), az év végével történik meg a ténylegesen ledolgozott órák alapján az utólagos elszámolás.
Szabi jár, arányosan: a 80 óránál maradva, neked a cégnél a teljes állásúaknak járó szabi fele jár (ha ök pl. napi 8 órát, azaz heti negyvenet dolgoznak, te meg ugye húszat). Év végén azonban ez is átszámolódik a tényleges órák alapján. Járulékok ügyében minden normálisan fut, de persze a nyugdíjba is csak felesben számítanak bele az így ledolgozott idök.
Nagyon át kell számolni, hogy megéri-e, mert ellentétben a minijobbal ekkor már rendesen adózol, és bár kb. kétszer annyit fogsz dolgozni, de a nettód lehet, hogy csak 1-200 euróval lesz több. Hármas adóosztályban egy tíz eurós órabért feltételezve a 800 bruttóból 636 nettó lesz, szemben a havi 45 órás minijob 450 (ill. nyugdíjjárulék esetén 430) eurójával szemben.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 1 hónapja - 9 éve 1 hónapja #38837 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Teilzeit, részmunkaidős állás

A "Teilzeit" után azonos szabadság jár mint a teljes munkaidőben dolgozóknak! A fizetés ezekre a napokra viszont ugyan úgy jár
ahogy a Teilzeit munkabapokra! Ennek pontosan utána lehet nézni a neten az egyik WIESO januári műsorában!

A főnököd annyira jelent be amennyire akar, pontosabban amennyiről megegyeztek! A szerődésedben benne kell, hogy legyen, hogy hogyan megy a túlóra illetve a minuszórák
elszámolása. (Zeitkonto vagy fizetik.) Vannak munkakörök, ahol fix bér van, s mindegy, hogy mennyit dolgozol fő, hogy a munkád kész legyen. Ez akkor szintén benne lesz a szarződésedben.
Ha teljesítmény béred lesz, akkor megint másképpen fognak fizetni!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #38839 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: Teilzeit, részmunkaidős állás

Egyik válasz sem volt pontos, mert a szabadság nem a ledolgozott órák számától függ, hanem a ledolgozott napokétól. Tehát ha pl. ugyanúgy heti 5 napot dolgozol, mint a teljes munkaidősök, akkor ugyanannyi szabadság jár neked, mint nekik. De ha ők heti 5 napot dolgoznak, te pedig csak pl. heti 4-et, akkor részarányosan kevesebb jár. Azaz ha nekik pl. évi 30 nap szabadság jár, akkor ebben az esetben neked csak 24.

Tényleg utána kell számolni, mert a levonások miatt egyáltalán nem biztos, hogy megéri.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #38840 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Teilzeit, részmunkaidős állás

vava írta: Egyik válasz sem volt pontos, mert a szabadság nem a ledolgozott órák számától függ, hanem a ledolgozott napokétól. Tehát ha pl. ugyanúgy heti 5 napot dolgozol, mint a teljes munkaidősök, akkor ugyanannyi szabadság jár neked, mint nekik. De ha ők heti 5 napot dolgoznak, te pedig csak pl. heti 4-et, akkor részarányosan kevesebb jár. Azaz ha nekik pl. évi 30 nap szabadság jár, akkor ebben az esetben neked csak 24.


Bocsesz, természetesen igazad van... Pont én képeztem magam az utóbbi időben (szükségből) szakértővé a témában a minijobosoknak járó szabi ügyében és erre ekkora hülyeséget írok.... :angry: Nem tudom, hogy honnan szedtem, de úgy emlékeztem, hogy a Teilzeit-nél máshogy van, pedig dehogy. Sorry !!

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #38844 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Teilzeit, részmunkaidős állás

Mindenfelekepp a teilzeit a jobb, mert ott a jarulekok normal fizetve vannak. Nyugdijjarulek is !!! A minijob-nal a nyugdijat elfelejtheted

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!