Magyar óvoda Németországban

Több
12 éve 3 hónapja #13724 Írta: nyuszi0511
Magyar óvoda Németországban téma létrehozva nyuszi0511 által

Sziasztok!
Remélem tudtok nekem segíteni:)
A párommal és a 3 éves kisfiúnkkal szeretnénk kiköltözni Németországba.
De viszont én egy kicsit félek a kisfiam miatt. Nem tudom,h hogyan bírná az oviban mivel nem értené őket. Vagy van esetleg kint olyan ovi,ahol vannak magyar gyerekek is?
Van vkinek ilyen tapasztalata?
Kérem segítsetek!
Köszönöm!!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #13725 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Magyar óvoda Németországban

nyuszi0511 írta: Sziasztok!
Remélem tudtok nekem segíteni:)
A párommal és a 3 éves kisfiúnkkal szeretnénk kiköltözni Németországba.
De viszont én egy kicsit félek a kisfiam miatt. Nem tudom,h hogyan bírná az oviban mivel nem értené őket. Vagy van esetleg kint olyan ovi,ahol vannak magyar gyerekek is?
Van vkinek ilyen tapasztalata?
Kérem segítsetek!
Köszönöm!!!!

Mikor én kiköltöztem egy kutatointézet campusába kerültem ahol az ovodában 14 nyelven beszéltek a gyerekek. Nekik volt a kevesebb problémájuk. Egy év mulva a helyi dialektusban forditottak szerencsétlen szüleiknek, akik még mindig képtelenek voltak tisztességesen megtanulni a nelvet.
Sose a gyerekekkel a bibi, mindig a szülökkel van a baj.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #13726 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magyar óvoda Németországban

Ejnye Attila! Te sem a kérdésre válaszolsz! Mindjárt kapsz, meglátod. :) A helyes válasz: nincs magyar óvoda Németországban, olyan viszont rengeteg van ahol van magyar gyerek.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: nyuszi0511

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #13728 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Magyar óvoda Németországban

Gergoo írta: Ejnye Attila! Te sem a kérdésre válaszolsz! Mindjárt kapsz, meglátod. :) A helyes válasz: nincs magyar óvoda Németországban, olyan viszont rengeteg van ahol van magyar gyerek.

Akiket gondosan, mint az enyémeimet, külön csoportba teszik, hogy ne egyás közt magyarkodjanak és semmit se tanuljanak.
Másrészt örüljön az a gyerek aki 3 évesen tanulhat nyelvet és nem "agg fejjel" kell szenvednie.Egyes szülök ebböl a szenvedésböl indulnak ki talán.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #13731 Írta: nyuszi0511
nyuszi0511 válaszolt a következő témában: Magyar óvoda Németországban

Attila!
Nem,én nem magamból indulok ki,mert most is 3 nyelvet tanulok.
Hanem azért,mert a kisfiam most januárban kezdte itthon az ovit,és nem tudom milyen lenne ha egy olyan oviba kerülne,ahol nem értik meg őt. Én csak őt féltem,mivel így is nehéz az oviba szoktatás,nemhogy egy más nyelvűbe.
Ezért kértem tanácsot.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #13732 Írta: magyaranyuka
magyaranyuka válaszolt a következő témában: Magyar óvoda Németországban

Szia Nyuszi0511!
Mi az ami nehezseg forrasa? Nem jatszik masokkal, sir mikor eljosz az ovibol?
Az ottani pajtasokkal valo baratkozas vagy a toled valo elszakadas okoz e problemat?
Az kisebbik fiam mikor en vittem az oviba sirt az ovodaban amikor eljottem es ott hagytam ot, amikor az apja vitte semmi "musor" nem volt, rohant jatszani a tobiekkel.
Szoval ha azt viseli nehezen, hogy anya nincs egesz nap, akkor minden hogy magyar vagy nemet kornyezetben van, mert fajdalmas igy is ugy is. Tanits meg neki nehany alap mondatot: Jatsz velem, fogozzunk, focizzunk stb...Jobban megtanulja a nyelvet, ha nincs magyar a kozelben.
Hidd el konyebben meg fog "szokni" mint te. Ezt tudom hogy most lehet hogy nehezn elhinni, de ha mar kint leszel szerintem te is ezt fogod majd mondani.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!