Iskolai költségek

Több
11 éve 6 hónapja #25015 Írta: blankuci
Iskolai költségek téma létrehozva blankuci által

Sziasztok!
Ismét lenne néhány kérdésem, mert elolvastam már az összes témát, de arról nem találtam beszámolókat, hogy egy 2o. 3.o.-os gyerekeknél mekkora iskolai költségekre kell számítani. Csak a magyarral összehasonlítva, kint is hasonló költségcímekre számíthatok? Tudtok kb. árakat írni? Itthon van ugye a napközis étkezés 11000 Ft/fő +osztálypénz 2000 Ft/fő/f.év +szakkörök havi díjai: tánc 5000 Ft/hó/fő+karate tanf. díj 7000 Ft/hó/fő általában 2-3 havonta 2000-4000 Ft, ami valami kirándulás/színház díja. Ami ingyen van az iskolában az csak a gitár és a rajz szakkör. Itthon mindenért fizetni kell. Ott mekkora költségek lesznek? Valaki tud írni néhány példát? Itthon a rájuk kb. 36500 ft kell havonta.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25103 Írta: blankuci
blankuci válaszolt a következő témában: Iskolai költségek

Sajnos eddig nem érkezett válasz a kérdésemre, de még reménykedem... ha van valakinek iskolai költség terén tapasztalata, kérem segítsen!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25115 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Iskolai költségek

Hetedikes fiam költségei:
30€,amiből az osztályfőnöke vette meg közösen mindenkinek a szükséges füzeteket,tartókat,stb. Semmi flanc, egyforma mindenkié
2,50 € ebéd naponta - ehhez lehet kérni és kapni kedvezményt
A könyveket kölcsönözzük - mindenki - ,csupán bekötöttem őket, nagyön megbecsült állapotban kaptuk, kitudja hányadik gyerektől, a mi dolgunk is ez, hogy nagyon vigyázzunk rájuk, hogy tovább lehessen adni.
Amúgy fénymásolt lapokon érkezik a tananyag, amit szépen lefűznek.
Mindig előre tudjuk pontosan mikor és miből írnak tesztet. Kaptak egy Logbuchot - ezt is a harminc €-ból - , ebbe szépen belekerül minden, csuda klassz egy dolog.
10€ ösztálypénz, totál önkéntes alapon
Ca. 150€ lesz az ötnapos osztálykirándulás - erre is támogatás kérhető,van akinek ingyenes
Meg a szokásos,amit amúgy is megveszel:körző, vonalzó, színesek stb.
Nekünk nem kell, de még lenne mondjuk a bejárás költsége,de ez is változó,van ahol iskolabusz van,vagy esetleg bérletet kell venni, szintén támogatás kérhető, nekünk tavaly havi 25€ volt.
Tesicucc: no flanc és kötelező színek - hál'Isten,mert Magyarországon megőrültem attól,hogy lehetetlen színárnyalatokat voltak képesek kérni - abba sportol,ami neki jó, na persze sportcucc legyen. :)
Asszem egyenlőre ennyi jutott eszembe....
Ja, pl. a fiamnak lesz egy éves tagsági díja egy sportegyesületben,ami 11€.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: blankuci, kenese, agnes28

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25124 Írta: blankuci
blankuci válaszolt a következő témában: Iskolai költségek

Nagyon szépen köszönöm!!! Hálás vagyok, hogy írtál, minden infót begyűjtök. Heteken belül szükségünk lesz rá :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • lukika
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 6 hónapja #25132 Írta: lukika
lukika válaszolt a következő témában: Iskolai költségek

Szia
Az en fiaim nem napközisek 13 ora utän jönnek haza.Amikor azok voltak akkor kb 2,50 euro volt naponta de a mäsodiknak mär kedvezmeny järt 1 euroba került.igenyelhetsz tämogatäst is ahol kiszämoljäk az egy före esö jövedelmet s az alapjän döntenek.A könyveket kölcsön kaptuk amit evvegen vissza kell adni.Kiveve a mukafüzeteket.Most pl vadiujat kaptunk.Megväsärläs eseten eleg huzos vältozo de 100 euro felett van felsösnek alsosnak kb 7o eu.plusz füzetek,stb..Mär nem is tudom mert ez a kölcsönbe kapott dolog a legjobb megoldäs.oszälypenz 20 euro volt egy fel evre.Egy kis kiränduläsra(muzeumlätogatäs) es az A4 papirra kellett.
nagyobb kiränduläsra szinten lehet igenyelni kedvezmenyt van amikor mindet älljäk attol függ mennyi az összeg.
Futballozäs lenne a legolcsobb sport sajnos az enyemek sosem szerettek.Capuerära jär a kicsi az 50 euro 10 alaklomra azaz több mint 2 honapra.
Nälunk sajnos keves szakkör van föleg ami ingyenes is.Sok sikert.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Ravi79
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 6 hónapja #25158 Írta: Ravi79
Ravi79 válaszolt a következő témában: Iskolai költségek

Kedves Blankuci!

Az én lányaim most elsősök. Tankönyvekért nem kellett fizetni, év végén vissza kell adni. Szerintem ezek teljesen új könyvek voltak amúgy, mert hibátlan állapotban voltak. Tanszer nem kellett sok, mert tavalyról rengeteg mindenünk megmaradt, de amúgy is csak a legszükségesebb dolgokat kérték be. Ahogy előttem is írták, semmi flancolás. Kb. 55 € volt a két lánynak a tanszer amit még vennünk kellett. + a két iskolatáska, dehát ezt meg már mindenki maga dönti el, mennyiért és milyet vesz.
Az ebéd itt is 2.50 €.
Nálunk az osztálypénz 5 €/ hó/ fő.

Sportra még nem járunk.

Hát ennyit tudtam segíteni. Úgy gonolom, lényegesen kevesebb költség, mint Magyarországon.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!