Német szótár

Több
10 éve 1 hónapja #35513 Írta: csillamama
Német szótár téma létrehozva csillamama által

Deco Drága.!

vagy Mindenki aki tud segiteni, szükségem lenne egy olyan szótára ami német -magyar és nem magyar szerő irja, mert ahány ilyen szótáram van mindenkitől mindenki másként magyarázza meg a szavak jelentését és ezt én nagy hibának tartom. Van olyan német-magyar szótár, és forditva amiben nincsenek olyan szavak amiket itt használnak akár ragozás nélkül.

ha valaki tud egy jó online forditot ami pl. mondatokat is fordit de ne googlét ha lehet mert az is baromi hülyeséget fordit, meg a magyar-német szótár online oldal sem jó legalább is nekem,

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja - 10 éve 1 hónapja #35517 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Német szótár

csillamama írta:
Van olyan német-magyar szótár, és forditva amiben nincsenek olyan szavak amiket itt használnak akár ragozás nélkül.
ha valaki tud egy jó online forditot ami pl. mondatokat is fordit de ne googlét ha lehet mert az is baromi hülyeséget fordit, meg a magyar-német szótár online oldal sem jó legalább is nekem,


Nekem van ilyen, de rohadt drága. A fejemben van ugyanis és több mint 30 éve dolgozok rajta, de még mindig nincs teljesen kész....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35518 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Német szótár

Én amúgy nem értem mi a bajotok a google-vel. Nyilván nem tökéletes de magasan veri az összes többit. Írja a szó szófaját, a lehetséges fordításoknál mutatja azok gyakoriságát és még "beszél" is! :laugh:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35520 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Német szótár

Gergoo írta: Én amúgy nem értem mi a bajotok a google-vel. Nyilván nem tökéletes de magasan veri az összes többit. Írja a szó szófaját, a lehetséges fordításoknál mutatja azok gyakoriságát és még "beszél" is! :laugh:


Komolyan: egy-két éve még szétröhögtem magam a Google-fordításokon, mostanában viszont azt kell mondjam, hogy le a kalappal, milyen gyorsan fejlödik a program. Egyszerübb, hétköznapi szitukban már sokszor egész jó az eredmény...

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja - 10 éve 1 hónapja #35523 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Német szótár

gejza írta:

Nekem van ilyen, de rohadt drága. A fejemben van ugyanis és több mint 30 éve dolgozok rajta, de még mindig nincs teljesen kész....


Figyi, ha a túrógombóc recept is 30 évig alakul, akkor inkább lemondok róla :laugh:

Amúgy nekem azért volt a bajom anno a google fordítóval, mert pont ezerrel tanultam a nyelvtant, es valahogy zavart a sok katyvasz, amit kidobott, úgyhogy nagyon ritkán használtam.
Nem tudom, hogy azóta mennyire tudom a nyelvtant, egyébként...
A szavakkal pedig úgy vagyok, hogy ha nem tudok valamit, kikeresem, és megmutatom a kínálatot, lehet választani. :) (beszelgetés közben)
Persze, ha valami szöveggel kell megbírkóznom, akkor más a helyzet.
Ma pl. egy bank ajánlatát kezdtem fordítani, és ahhoz eddig jó volt a


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35526 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Német szótár

Szia, csillamama,
A Duden-t ismered?
Ugyan németül magyaráz...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!