Megtakarítási számla

  • minerva
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 10 hónapja #30809 Írta: minerva
Megtakarítási számla téma létrehozva minerva által

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne hogy szeretnék lekötni egy nagyobb összeget( mondjuk lehet csak nekem nagy :-) Melyik bankot válaszam. Igazán sok szolgáltatás nem kell, mert én a Deutschebanknál vagyok(szeretnék is ott maradni ha egy mód van rá, persze ha van egy jó ajánlat... :-), de egyéb okok miatt nem az én számlámra akarom lekötni hanem egy újat nyitni, ahol nem olyan nagy a kezelési költség, és jók a kamatok.
Elsőnek gondoltam itt utána kérdezek, és utána megyek bankba házalni ajánlatokért :-) (magyarul mégis jobban megértem :-)
Válaszokat előre is köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #30814 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Megtakarítási számla

minerva írta: Egy olyan kérdésem lenne hogy szeretnék lekötni egy nagyobb összeget( mondjuk lehet csak nekem nagy Melyik bankot válaszam. Igazán sok szolgáltatás nem kell, mert én a Deutschebanknál vagyok(szeretnék is ott maradni ha egy mód van rá, persze ha van egy jó ajánlat... de egyéb okok miatt nem az én számlámra akarom lekötni hanem egy újat nyitni, ahol nem olyan nagy a kezelési költség, és jók a kamatok. Elsőnek gondoltam itt utána kérdezek, és utána megyek bankba házalni ajánlatokért (magyarul mégis jobban megértem Válaszokat előre is köszönöm!

Ebböl a szempontból a német (!) online bankokat tudom ajánlani! Pl az Ing Diba nem is olyan régen tesztgyöztes volt. Na, nem azért ajánlom, mert nekünk is van itt pénzünk, hanem mert 5 év múlva 2% is lehet a kamat. Ezen nem kell meglepödni, mert a legtöbb helyen most 0,8-1,2% a kamat amit adnak! Ha nagyobb összeget raksz be (mondjuk 50 ezertöl) akkor a "tagesgeld" kamat is 1,2% amihez mindig hozzáférhetsz. Itt adnak 3% felett is , de nem ismerem öket és azt sem tudom, hogy hogyan csinálják, hogy igy megy...? Jobb oldalon a napi itt is 1,5%. (Ez a 3,5% csalogató kamat ha váltasz hozzájuk.Gondolom csak egyszeri.)
Info: nekünk erröl az "Ing-Diba" számlánkról csak a sparkasse-nál levö saját giro számlánkra lehet utalni! (Sem KP. sem más utalás, hitelkátya vagy más nem müxik) Igy, ha valaki le akarná nyúlni (online) nem tud sem levenni, sem kivenni vagy máshova utalni, csak a mi számlánkra. Legfeljebb betehet rá....
:chuckle:

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: minerva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
10 éve 10 hónapja #30836 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Megtakarítási számla

Itt adnak 3% felett is, de nem ismerem öket és azt sem tudom, hogy hogyan csinálják, hogy igy megy...? Jobb oldalon a napi itt is 1,5%. (Ez a 3,5% csalogató kamat ha váltasz hozzájuk.Gondolom csak egyszeri.)

Kedves müvesz baratunk :chuckle:
Adnak többet is ne aggodjal.
Összeg es a Bank függvenye.
Nem mondom (akarom) mondani, melyik bank, de joval többet is
kapsz, ha okosan a "separeban" targyalod meg ezeket a dolgokat es nem a
Thekenel. :hyper: :hyper:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • minerva
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 10 hónapja #30843 Írta: minerva
minerva válaszolt a következő témában: Megtakarítási számla

Köszönöm a választ Decotext. Igazán az a bajom hogy a banknak nincs bankfiókja, és jobban szeretem ha van hova bemenni, ha kérdésem van és ha vmit nem értek megtudja mutatni, leírni. Ha lenne bankfiókja, jövőhéten már mennék is oda érdeklődni,mert szimpatikus volt amiket leírtak az oldalon.
Igazán nem nagy összeg amit lekötnék, vagyis nekünk nagy(meg otthoni viszonylatban is) de szerintem akik sok éve kint vannak annak nem, úgyhogy annyiban változtatnám hogy egy kis-közepes összeg. :-)
Prosperus te milyen bankra gondoltál? Esetleg tudnátok olyan bankot ajánlani, aminek van bankfiókja és jók a kondíciók?
Köszönöm a választ előre is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #30853 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Megtakarítási számla

Hat igen.
Ha nem nagy összegröl van szo, akkor nem nagyon van valasztasi
lehetöseged.
Menj el mindket bankba es kerjel ajanlatot.

1) Kreissparkasse Köln, Quadrath-Ichendorf
Frenser Str. 12, 50127 Bergheim, Quadrath-Ichendorf

2) Raiffeisenbank von 1895 eG
Köln-Aachener-Str. 51, 50127 Bergheim, Quadrath-Ichendorf
Csak azt a hibat ne kövesd el, hogy rabeszeljenek eletbiztositasra, vagy
Bausparkassera, mert most fürdött be egy Bausparkasse es az ügyfelek meg
az eddigi befizetett penzüket sem kapjak vissza.
Sok sikert !!

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: minerva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • minerva
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 10 hónapja #30864 Írta: minerva
minerva válaszolt a következő témában: Megtakarítási számla

Köszönöm a választ Prosperus!
Ma neten én is amennyire tudtam beleástam magam, hát igen, tényleg ezek maradnak, picit nevesebb bankba bemegyek meglátom mit ajánlanak, bár ahogy a honlapon látom nem sok kamatot ígérnek. :-S

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!