Eltartási nyilatkozat

Több
9 éve 8 hónapja #37470 Írta: riffox
Eltartási nyilatkozat téma létrehozva riffox által

Sziasztok.

Szeretném a véleményeteket kérni.

El kell készítenem a német adóbevallást. Én kinn dolgozom, feleség és két gyerek meg egy anyós lakik itthon. Az anyós velünk él és egy lakcímre is vagyunk bejelentve már évek óta.

Mivel hallottam már többféle verziót, kíváncsi kennék szerintetek lehetne-e a támogatott összegeket leírni? Valóban támogatjuk, a nyugdíja nagyon kicsi, ráadásul beteges, ellátásra szorul. Banki átutalásról nincs bizonylatom, ugyanis nem is bankon keresztül utalom a pénzt. Fellelhető az interneten némely oldalakon, amelyik épp a német adó visszatérítésről szól egy bizonyos eltartási nyilatkozat (mellékeltem). Szerintetek ezt elfogadja a német adóhivatal?

Köszönöm a választ.

Ez az üzenet csatolt fájlt tartalmaz.
Kérjük, hogy jentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37471 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Eltartási nyilatkozat

riffox írta: Mivel hallottam már többféle verziót, kíváncsi kennék szerintetek lehetne-e a támogatott összegeket leírni? Valóban támogatjuk, a nyugdíja nagyon kicsi, ráadásul beteges, ellátásra szorul. Banki átutalásról nincs bizonylatom, ugyanis nem is bankon keresztül utalom a pénzt. Fellelhető az interneten némely oldalakon, amelyik épp a német adó visszatérítésről szól egy bizonyos eltartási nyilatkozat (mellékeltem). Szerintetek ezt elfogadja a német adóhivatal?


Nos erre van megoldás, de az évek alatt ez is egváltozott! Még a kijövetelünk kezdetén (DM időszak) volt egy ideig igazolás nélkül, egy összeg ami leirható volt mint támogatás. Anyukámnak küldünk mindig pénzt, pár száz márkát egy DM számlára amit persze nem ő használt fel. Később ez úgy változott, hogy bizonyitani kellett (írásban), hogy a személy akit támogatunk mennyi jövedelemmel rendelkezik és hogy valóban rászorúlt e?! Anyukámnak már akkor is magas nyugdija volt, igy már később nem tudtuk Támogatni"! :chuckle: Az utalás egyébként ma már mehet most is magyar deviza (€) számláráa is EU utalással ( SEPA ). Így a legolcsóbb! Otthon meg mindenki hozzáfér(het) ugyan úgy a léhez, mintha KP. kézbe adnád!

Nálad, a következőt ajánlom:
Először is Ismét fel kell hivnom a KONZ adóprogrammra a figyelmet. (Aldi > 5€) Ebben van egy rubika: "Unterstützung bedürftige Person", ahol be lehet írni az összeget. (A program mindent elmagyaráz és ötleteket is ad az érvényes törvények értelmében.) Most azonban csatolni kell (esetedben is) az anyósod jövdelméről (nyugdiját) az igazolást.(Lehet magyar is.) A probléma viszont az, hogy csak utalással lehet ezt igazolni, hogy mennyvel támogatod anyósodat! Ebben az esetben, ha minden stimmel, valószínű, hogy leírhatod az összeget az adódból!

Pontokabszedve:
1 anyos jövedelmi igazolás,
2 utalási bizonylatok,
3 magyar deviaszámla (más nem kell)

Ui: eléggé nehéz ma már az ilyen "támogatásokat" leírni az adóból, (akár valós, akár csak trükk) mert Mo. is EU és bizony a német állam sem hülye, s tudják, hogy mi mennyi, milyenek a jövedelmek, s az árak, stb. S a hivatalos statisztikálk szerint nincs nyomorgó réteg. Mindenestre ahogy leírtam mindenképpen próbáld meg, mert vesztenivalód nincs! Vagy elfogadják, vagy nem!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37487 Írta: riffox
riffox válaszolt a következő témában: Eltartási nyilatkozat

Köszi a választ Decotext, de mint mondottam nincsenek utalási bizonylataim, mert egy lakcím alatt vagyunk, akármi van készpénzzel intéztük...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 8 hónapja #37488 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Eltartási nyilatkozat

riffox írta: Köszi a választ Decotext, de mint mondottam nincsenek utalási bizonylataim, mert egy lakcím alatt vagyunk, akármi van készpénzzel intéztük...


Ezt én értettem, de utalási bizonylatok nélkül nem tudod leirni a támogatást az adódból.
Utald a jövöben, akkor is ha együtt laktok. Otthon felveszed a lét, s mehet az osztás.
Itt meg lesz banki bizonylatod! A kis költseget messze pótolja majd amit leirhatsz.
Küldhetsz nagyobb összegeket s, csak ügyelj hogy hiteles legyen. Ezreket havonta nem hisznek el!

(Igy csináltam annak idején én is anyukámnál.Mire haza mentünk már
ott volt a pénz az asztalon, mert neki nem kellett, s -nem is járt vola-....)
:chuckle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37491 Írta: riffox
riffox válaszolt a következő témában: Eltartási nyilatkozat

Ok, köszi, akkor ezentúl utalok...
De a 2012-es ill 2013-as évre már nincs mit tenni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37492 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Eltartási nyilatkozat

Ismét egy ok amiért pénzügyeket nem szabad készpénzzel intézni! Mindenki szokjon le róla, amit csak lehet átutalással, kártyával vagy online kell lebonyolítani!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!