Német bankkártya használata Magyarországon

Több
9 éve 7 hónapja - 9 éve 7 hónapja #37723 Írta: lásmüh
Német bankkártya használata Magyarországon téma létrehozva lásmüh által

Üdv Mindenkinek!

Valaki tudna segíteni egy kis pénzügyi probléma megoldásában? Megyünk most hétvégén haza Magyarországra, de a fizetésem csak hétfőn lesz a folyószámlán. Sparkasse Maestro bankkártya. Ezt Magyarországon, hogy tudom felvenni? :confused: Köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja - 9 éve 7 hónapja #37724 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Német bankkártya használata Magyarországon

DECOTEXT írta a Bankkártya Németországban topikban, hogy minden gond nélkül használja a Sparkasse Maestro kártyát Magyarországon. ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: lásmüh

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja - 9 éve 7 hónapja #37725 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Német bankkártya használata Magyarországon

lásmüh írta: Megyünk most hétvégén haza ...., de a fizetésem csak hétfőn lesz a folyószámlán. Sparkasse ...
Ezt Magyarországon, hogy tudom felvenni? :confused: Köszönöm.


Saját tapasztalatom Sparkasse szintén:

Bármilyen vásárlást, pénzfelvételt csináltam nem Euro elszámolású országban (Magyarországon) felszámoltak 1,- (azaz egy) € kezelési díjat. Az árfolyam pedig a Visa - Maestro elszámolási árfolyamon történik. Na ez a vidámabb, mert nem egyezik meg semelyik magyar bank árfolyamával. kicsit rosszabb, mint a pénzváltó. Igazából a Visa honlapján meg lehet nézni az aktuális árfolyamot.
A lényeg hogy mindig 1€ a plusz költség. Ez azt jelenti, hogy kb. 1000 Ft vásárlásnál 30% a plusz költség, 10000 Ft már csak 3% és a legjobb a 100000,- Ft költése, felvétel, mert az már csak 0,3% költséggel jár. Tehát minél nagyobb összeget kell felvenni, és nem szabad "kisvásárlást" kártyával fizetni. :P
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, lásmüh

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 7 hónapja - 9 éve 7 hónapja #37726 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német bankkártya használata Magyarországon

lásmüh írta: Valaki tudna segíteni egy kis pénzügyi probléma megoldásában? Megyünk most hétvégén haza Magyarországra, de a fizetésem csak hétfőn lesz a folyószámlán. Sparkasse Maestro bankkártya. Ezt Magyarországon, hogy tudom felvenni? Köszönöm.


Kedeves Lásmüh! Természetsen otthon is felvehetsz a számládról késszpénzt forintban, de ez nem kis költséggel jár. Gyakorlatilag minden bankomatból vehetsz ki a kártyáddal pénzt. Nekünk pl. egyszer kellett Görögországban igy pár bankjegy, mert az adott boltban nem lehetett kártyával fizetni. Akkor tőlünk 5 eurót vontak az egyszer pénzkivételért Krétán! Mo.-on még külön jön hogy a váltásból eredő különbséget is bukod!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: lásmüh

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37727 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Német bankkártya használata Magyarországon

A 0,3%-on kicsit megakadtam ezért inkább megkerestem az aktuális SparkassenCard kondíciókat! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37729 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Német bankkártya használata Magyarországon

Gergoo írta: A 0,3%-on kicsit megakadtam ezért inkább megkerestem az aktuális SparkassenCard kondíciókat! ;)

Gergő!
Bocs, lehet, hogy akkora összegnél már a százalék játszik és nem az 1€ :)

Még akkora összeget nem vettem fel, csak játszottam a gondolattal. :thinking:
A lényeg, hogy én kb: 20e Ft-ig vettem csak fel.
Utólag megnézve a bank forgalmat, akkor tapasztaltam ezt az 1 € -s költséget, és azt, hogy a belső valuta elszámolást használnak.
Csak azt akartam kifejezni, hogy minél nagyobb összeggel érdemes tranzakciót végezni. Igaz ott már jobban számít a váltási árfolyam különbség.
Tehát DECO-nak igaza van a legolcsóbb a saját országban saját bankautomatánál saját (vezetett) pénznemben kivenni a pénzt, és helyi váltónál (odafigyelve) váltani!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!