Kettős biztosítás

Több
13 éve 2 hónapja - 13 éve 2 hónapja #3203 Írta: radnaib
Kettős biztosítás téma létrehozva radnaib által

Hallo!
További tisztázást igénylő dolog lenne a biztosításunk. Mindketten tartósan vagyunk Németországban csak nyaralni járunk haza, de így is összességében kb. 30 napot tartózkodunk otthon. Felségem cége otthon fizetni a TB-t utána. Én munkaszerződés miatt itt vagyok biztosítva, de mivel nem tudtuk mi lenne a helyes így a feleségem és a gyerekem is rendelkezik itteni biztosítással rajtam keresztül (Familienversicherung). Mivel otthon az orvosi ellátás néha kézenfekvőbb, így én úgy döntöttem, hogy otthon is fizetem a minimális TB összeget (kb 4500Ft/hó). Így mindketten itt is és ott is biztosítva vagyunk. Eddig ezzel nem volt gond, sőt jól működött, ez azt jelenti, hogy nem vettük igénybe duplán, de szeretnénk a helyes úttal tisztába lenni mivel a GYES-t (családi pótlék) otthonról szeretnénk igényelni (feleségem révén) (a különbözetet esetleg innen) ami komplikációkhoz vezethet . Ehhez a gyeremeknek kellene otthon TAJ kártya, ami valószínű a feleségem révén jár is neki. A szülés viszont az itteni biztosítónk terhére ment. Ez esetben, hogy lenne érdemes eljárnunk?
Lehet, hogy most kicsit kaotikusan irtam le de ha értitek akkor jo ha nem akkor kerlek kérdezzetek!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja - 13 éve 2 hónapja #3207 Írta: radnaib
radnaib válaszolt a következő témában: Kettős biztosítás

http://goo.gl/FwoNG
Van némi ellentmondás, kérdésem ezzel kapcsolatban:
"Amennyiben egy EGT tagállam területén dolgozó, és ott biztosított személynek Magyarországon
van az állandó lakóhelye, akkor az illetékes – külföldi – biztosító által kiállított igazolás
alapján, Magyarországon is teljes körű természetbeni egészségügyi ellátásra jogosult"
E 106 jelű nyomtatvány, vagy 2010. május 1. után S1 dokumentum
Mi az állandó lakhely? Nem létezik már az a szabály, hogy ahol 180 napnál többet vagy az az állandó lakhely? Vagy eddig sem volt?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • rimoldi
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 2 hónapja #3209 Írta: rimoldi
rimoldi válaszolt a következő témában: Kettős biztosítás

Szia radnaib!

Leírom a mi esetünket.
Férjemen keresztül nekünk is családi biztosításunk van.
Otthon én állományban vagyok egy cégnél (még). Most 2 éves a kisfiúnk, elvileg decemberig tart a munkaviszonyom, hacsak közben teherbe nem esem, mert akkor tovább. ;)
A cég utánam fizeti a tb járulékot, tehát a tb kártyám otthon is érvényes. Férjem nem fizet otthon tb-t.
Itt a juttatások szülés után:
Mutterschaftsgeld (terhességi gyermekágyi segély)
Elterngeld (GYED ez nagyon fontos!!!, itt a gyerek 1 éves koráig jár!)
Landeserziehungsgeld( GYES, a GYED után jár még 1/2 évig)
Kindergeld (családi pótlék)

Mi beleestünk abba a csapdába, hogy otthon kaptam a GYED-et, itt viszont megigényeltük az Elterngeldet. Ami ugyanaz.
Akkor sem és most sem tudtunk jól németül és beleestünk egy fordítási hibába és ezért fordult elő ez a dolog. Most fizethetem vissza Magyarországra az összeget, amit jogtalanul vettem fel, mert életvitelszerűen (és ez a fontos!!!)itt tartózkodunk és nem vagyok jogosult semmilyen juttatásra Magyarországról.
A családi pótlék különbözet iránti kérelmet beadtuk, de ehhez kellett a MÁK-nak is küldeni papírokat, így a MÁK automatikusan megvonta a családit, mert itt vagyunk.
Ha viszont sehol nem jelzitek, hogy itt vagytok....hááát nem tudom.
Az egyik ismerősöm ezt tette. Kapta otthonról ugyanúgy tovább a GYED-et és a családit, most meg a GYES-t.
Nektek egy kicsit az is bonyolítja a helyzetet, hogy itt született a pici. A kicsi otthon nincs bejelentve, hogy megszületett?
Talán tud valaki valami okosat mondani.
Üdv
Rita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • rimoldi
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 2 hónapja #3210 Írta: rimoldi
rimoldi válaszolt a következő témában: Kettős biztosítás

Külföldön történt anyakönyvi események magyarországi anyakönyvezése

Az eljárás leírása:
A hatályos szabályozás szerint magyar állampolgárral külföldön történt anyakönyvi eseményt (születést, házasságkötést, házasság felbontást, halálesetet) Magyarországon anyakönyveztetni kell. Ez azért szükséges, mert magyar anyakönyvi okirat nélkül nem tud személyazonosító igazolványt, útlevelet váltani, esetlegesen nem tud igénybe venni olyan szolgáltatásokat, melyek, mint magyar állampolgárt megilletik.
A magyarországi anyakönyvezésnél minden esetben hitelt érdemlően igazolni kell az érintett személy fennálló magyar állampolgárságát:

érvényes személyigazolvánnyal,
érvényes személyazonosító igazolvánnyal,
érvényes magyar útlevéllel,
illetve ezek hiányában egy évnél nem régebben kiállított állampolgársági bizonyítvánnyal.
A magyarországi anyakönyvezést az érintett, a lakóhelye szerinti polgármesteri hivatal anyakönyvvezetőjénél, külföldön élő magyar állampolgár a magyar külképviselet konzulátusán kérheti.
A nemzetközi szerződések az okiratok különböző hitelesítését is megkívánhatják (diplomáciai felülhitelesítés, Apostille, stb.), ezért feltétlenül kérjen személyre szóló tájékoztatást az eljárás megindítása előtt az anyakönyvvezetőtől, vagy a magyar külképviselet konzulátusától.

a.) Születés magyarországi anyakönyvezése
Nagykorú személy maga, vagy meghatalmazottja útján kérheti. 18 év alatti gyermek esetében törvényes képviselője/szülője, vagy annak meghatalmazottja jár el.
Az anyakönyvezéshez szükséges:

a külföldi anyakönyvi okirat (vagy annak hiteles másolata) hiteles magyar fordítással (OFFI),
a szülő(k) 300 napon belül kiállított házassági anyakönyvi kivonata,
a szülő(k) magyar állampolgárságának hitelt érdemlő igazolása (kiskorú, illetve korlátozottan cselekvőképes gyermek esetében),
nagykorú kérelmező magyar állampolgárságának igazolása.
Amennyiben a szülők a házasságban saját nevüket viselik, és a gyermek első gyermek, valamint a szülők házassági anyakönyvi kivonata nem tartalmazza a születendő gyermekek családi nevét, úgy mindkét szülő nyilatkozata szükséges a családi név meghatározásához. A nyilatkozatot anyakönyvvezető, gyámhivatal, gyámhatóság vagy közjegyző előtt lehet megtenni.
Az eljárás részleteiről, illetve házasságon kívül született gyermek anyakönyvezéséről az anyakönyvvezető ad tájékoztatást.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 2 hónapja #3212 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Kettős biztosítás

Szia!

Az en esetem mas: az itt tartozkodashoz be kellett jelentkezni. Otthon is be vagyunk jelentkezve, mert a lakasombol nem szeretnek kijelentkezni. Szeretnem eladni akkor termeszetesen kijelentkezem, de nem tudom, akkor mi a helyzet. Itt van biztositasom, otthon mar nem fizetem a jarulekot 2 eve, ezt be is jelentettük. Özvegy vagyok, az özvegyi nyugdijat, arvaellatast megkapomn, es most mar ide küldik a postat, ezzel nincs gond. Viszont legutobb, amikor valamiulyen egeszesgügyi ellatast szerettem volna igenybe venni, kiderült, hogy otthon is el a TAJ kartyam. Ezt nem ertem, de par honapja meg igy volt, azota nem voltam otthon.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #3223 Írta: radnaib
radnaib válaszolt a következő témában: Kettős biztosítás

Szia!

2 Tesom Írországban él. Otthon egyik sem fizet semmit. Egyiknek él másiknak nem a TAJ kártyája... Amúgy van legális megoldás, lsd. feljebb, még nem jártam utalna de azzal az S1 nyomtatvánnyal elméletileg lefedhető két ország.

Üdv B

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!