Wohnungsgenossenschaft

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 5 hónapja #34440 Írta: DECOTEXT
Wohnungsgenossenschaft téma létrehozva DECOTEXT által

Juditka írta: A Mitgliedschaft Kündigung-ra ezt a választ kaptam e-mailben:
"Die Kündigung einer Mitgliedschaft kann bis zum Schluss eines Geschäftsjahres erklärt werden."
Most viszont levélben ezt kaptam: hozzáteszem, hogy az általuk folyton hangoztatott Satzung-ot most kerestem meg a neten, mégy csak nem is láttunk ilyet.


Ez pontosan az amire én gondoltam! Nektek nem egy egyszerű "bérlakásra" volt szerződésetek, hanem valamilyen egyletbe, Wohnungsgenossenschaft-ba léptetek be! Így már más a helyzet. Ez olyan mint egy klub, vagy mondujk egy "RT" (átvitt értelemben). Van itt pl. olyan is "Kiskert tulajdonosok klubja" stb. Ha egy ilyenbe belépsz, (aláírod) akkor elfogadod a belső előírásukat. Ők a kauciódat másképpen fektetik be (törvényesen) s van nekik úgy nevezett "Geschaeftsjahr"-uk az az üzleti évük! A lejártáig megtarthatják a pénzedet. Aláírtad a szerződést. A képen a szöveggel csak tudomásul vették hogy felmondtál, el is fogadták, de a lé csak később lesz ebből! Semmi esélyed előbb visszakpani, de azért próbálkozhatsz perrel, amit én nem ajánlok, a fennáló kis összeg esetében, mert itt nem hiszem, hogy tíz- vagy százezerekről lenne szó!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34447 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Wohnungsgenossenschaft

Nem klub ! Lakásszövetkezet. :P

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 5 hónapja #34455 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Wohnungsgenossenschaft

zigeuner írta: Nem klub ! Lakásszövetkezet.


Tudom paytás, de látod, hogy nem ismerte fel aláíráskor, pedig biztosan benne volt a szerződésében, hogy a kauciót, hogyan és mikor kaphatja vissza felmondás esetén! Ezért próbáltam párhuzamos hasonlatokkal ecsetelni a helyzetét.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34460 Írta: Juditka
Juditka válaszolt a következő témában: Wohnungsgenossenschaft

Sziasztok!

Köszönöm a válaszotokat, de a szerződésben kaució visszafizetésről, vagy ilyesmiről nincs szó.
Amire pedig hivatkoznak "Satzung" még csak nem is láttuk.
Nem kellene arról egy aláírt példánynak lenni mindkettőnknek?

Judit :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34461 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Wohnungsgenossenschaft

Szia Juditka!

Tudom, nem vígasztallak, de sajnos a jó öreg jogi szabály ebben az esetben is alkalmazandó és a Genossenschaft mellett áll:

Ignorancia Juris non excusat:( azaz a jog nem tudása nem mentesít!
Mivel a Satzung-ukat a szerződésben illetve vagy a tagság felvételekor elfogadtátok, seid ihr gebunden...persze ez nem bérlőbarát, de te nem cask bérlők, hanem tagok voltatok, ezért törvényileg maximálisan legális...(siehe Genossenschaftsgesetz)
Itt egy kis magyarázat hozzá:
"Im Gegensatz zu einem normalen Mietverhältnis sind im Rahmen einer überlassenen Genossenschaftswohnung zwei Ebenen zu unterscheiden. Zum einen die Ebene des Nutzungsverhältnisses, welches weitgehend den Regeln des Wohnungsmietrechtes unterworfen ist, zum anderen das Verhältnis Genosse/Genossenschaft, das den Regeln des Genossenschaftsgesetzes und der jeweiligen Satzung der Genossenschaft unterworfen ist.
Dies hat nun im Beispiel der Kaution folgende Auswirkungen: Der als Sicherheit dienende Genossenschaftsanteil steht nicht der Genossenschaft wie etwa eine geleistete Barkaution zur Verfügung. Vielmehr wird der Genossenschaftsanteil erst dann zur Verfügung fällig, wenn die Mitgliedschaft gekündigt ist. Hier sind die Kündigungsfristen der Satzung zu beachten. Es kommt hinzu, daß vor Rückzahlung des Genossenschaftsanteiles das Ergebnis des laufenden Geschäftsjahres abzuwarten ist, da bei eventuellen Nachschußpflichten dieser Genossenschaftsanteilsbetrag ganz oder teilweise in Anspruch genommen wird. Erst dann steht der Genossenschaft ein verbleibendes Guthaben des Genossenschaftsanteiles für den Ausgleich eigener Forderungen gegenüber dem Nutzer zur Verfügung."

A Genossenschaft-ok ilyenek...cserébe olcsóbban juthattok hozzá lakáshoz, többnyire korrektek a Reparatur-okat tekintve, stb. (mielőtt bárki ellenkezne, ezek a mi tapasztalataink, nincs kőbe vésve...)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 5 hónapja #34465 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Wohnungsgenossenschaft

Juditka írta: Köszönöm a válaszotokat, de a szerződésben kaució visszafizetésről, vagy ilyesmiről nincs szó. Amire pedig hivatkoznak "Satzung" még csak nem is láttuk. Nem kellene arról egy aláírt példánynak lenni mindkettőnknek?


A "Satzung"-ot elfogadtátok az aláíráskor! (A Genossenschaft-ra vonatkozó törvények.) Ezt neked külön nem nyomtatják ki, de bármikor utána nézhetsz! Tudod itt ismét az önállósági együttható jut eszembe! Ők tehát nem is feltételezik azt rólad, hogy ezt nem ismered, az aláíráskor, mert erről magadnak kell informálódni! Tudod ez olyasmi mint itt ezen a lapon, Gergő előírásai a regisztráláskor. Ki kell a pipát tenned, hogy elolvastad és megértetted. Ha mégsem olvasod el, az csakis a Te felelőséged. Ha viszont "nem irod alá" tehát nem pipálod ki, nem tudsz regisztrálni! A "Genossenschaft"-ba beléptél amikor aláírtad, s így lett a lakásotok. Ott sem kaptál volna kérót, ha nem írod alá, no de a törvény ismerete nem a Genossenschaft feladata, hanem a felnőtt tagoké! Tudom ezt nem könnyű elfogadni de a szájbarágosdi nem nagyon divat errefelé....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!