Schufa regisztráció

Több
12 éve 7 hónapja - 12 éve 7 hónapja #7687 Írta: franky1
Schufa regisztráció téma létrehozva franky1 által

Tisztelt fórumozó társaság!

Lakásbérlési ügyben kérém segítségeteket.Október elsejétől szeretnék Berlinben lakást bérelni,de állandóan ilyen problémákba ütközöm,hogy Schufa,Einkommensnachweis stb.
Én Berlinben fogok tanulni és a szüleim szeretnének lakást bérelni,de mint magyar cég.Nos ebben az esetben ugyanúgy kellenek eme papírok,ha jól tudom a szüleimnek kell őket megigényelni.Az egyetlen egy probléma az,hogy én a nevükben nem tudok semmit sem intézni,hiába van német bankszámlaszámom stb.
Felhívtam a Schufa ügyfélközpontját,ahol emondták,hogy a Bonitätauskunft féle dokumentumot kell igényelnem a szülők nevére,de az én bankszámlaszámomra,nos ehhez én gondoltam regisztrálom magamat,a www.meineschufa.de oldalon,ahol aztán miután nincs német szem-ig.csak a postai megerősítéssel tudok regisztrálódni és egyben megrendelni a schufa papírt,noh de ezzel az a probléma,hogy ha én bemegyek a postára a papírral amin nem az én nevem és az útlevelemmel amin meg az én nevem van,akkor ők nem fogják tudni megerősíteni a személyazonosságomat, így valószínűleg felesleges lenne bemennem.
Szóval aki ért hozzá valamennyire,annak megköszönném,hogy kicsit beavatna abba,hogy magyar cég,hogy tud német bankszámla nélkül igényelni schufat...
Ha valamit félreértelmeztem volna az eljárás folyamán akkor légyszíves szóljatok kedves fórumozók,noh meg persze megköszönök minden informatív és segítő választ is!

Üdvözlettel

Márk Dombi

p.s.( a franky1 az a családi felhasználónév,nem az enyém )

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • intersziszi
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 7 hónapja #7720 Írta: intersziszi
intersziszi válaszolt a következő témában: Schufa regisztráció

szia!
mi is nem régen jöttünk Berlinbe.ugyanezzel a problémával találkoztunk. a shufa az otthon a bár listához hasonlit. de mivel nem dolgoztál itt és nincs keresetigazolásod igy schufád sincs.de lakást sem bérelhetsz ha nincs munkád. de nem adnak munkát ha nincs bejelentett lakásod. az egyik ingatlanos elkottyantotta hogy miért nem magán hirdetöktöl bérlünk. a kaiser bolt hirdetötábláján találtunk egy nekünk megfelelőt.kis meggyözéssel meg is kaptuk a lakást egy idős hölgytől.ráadásul kevesebb kauciot kért mint az ingatlanosok és két honapi bérleti dijat elengedett hogy mi ujitsuk fel a lakást. ezt a megoldást tudom javasolni . a neten is vannak magánhirdetők. van aki még kauciót sem kér. sok sikert.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7739 Írta: btgyrgytms
btgyrgytms válaszolt a következő témában: Schufa regisztráció

Az a helyzet, hogy Magyarországon csak negatív BAR lista van csak. Nekem hiába akarják bemesélni, hogy a bankok egymás között nem érdeklődnek az ügyfeleik felől mert ezt nem hiszem el.TOM

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7809 Írta: franky1
franky1 válaszolt a következő témában: Schufa regisztráció

Köszönöm,

Intersziszi hozzászólását, és szívesen fogadok minden ötletet javaslatot, hogy hogyan, és hol keressek lakásbérletet közvetítő nélkül!
Bérelnék 1-2 szobás lakást bárhogyan(magánszemélyként/cégként), ha konkrét web cím van, ahol magánhirdetők vannak, azt is megköszönném.
Okt.1-7 között ki kell költöznöm az átmeneti lakásból ahol most vagyok, és megoldást kell találnom a szemeszterem kezdetéig.

üdv mindenkinek: Marko

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7843 Írta: bayer
bayer válaszolt a következő témában: Schufa regisztráció

Nézdmeg itt, a Vermietung rovatban beírva a várost (ez a helyi Expressz):www.qouka.de vagy a társa a www.alles.de
A következő felhasználók mondtak köszönetet: franky1

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #9087 Írta: gaze
gaze válaszolt a következő témában: Schufa regisztráció

Hello!
(Elnézést ha rossz helyre írom, ez a legelső bejegyzésem, majd beletanulok)
Az lenne a kérdésem, hogy másfél hete érkeztünk Berlinbe és a bejelentkezéshez (anmeldebastatigung) időlegesen keresünk lakást (wohnung auf zeit) mert az albérleteket sokkal nehezebb megszerezni (nincs pl schufánk se, hiszen nincs bankszámlánk se amíg nincs lakcímünk). Szóval a kérdés az lenne, hogy az anmeldunghoz elegendő egy untermietvertrag is igazolni, hogy van hol laknunk, vagy mindenféleképpen egy mietvertrag-ra van szükség? Mert többen is mondták, hogy nekik már elég volt csak ráírni a bejelentkező lapra szinte bármilyen postai címet amin megkapják a hivataltól érkező leveleket.
Tehát hogy most 2011. májusa óta nem szükséges nekem valami abszolút állandó lakással rendelkeznem, elegendő ha megkapom a postámat.
Azért kérdem ezt, mert ez szempont lehet a lakás választásnál (hogy egy albérlőtől vesszük ki a lakást vagy muszáj a tulajdonostól)

Előre is köszönök bármilyen segítséget, kicsit elkavarodtam már itt a vertragok tengerében :)

Gaze

Gaze

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!