Német nyelvjárások

Több
10 éve 7 hónapja #33584 Írta: wmari
Német nyelvjárások téma létrehozva wmari által

Hát igen,Deco,tanuljon meg németül,aki német nyelvterületen akar dolgozni,netalán élni ,mert kemények a fiúk:muszáj németül tudni,ha belegebedsz is.
Mennyivel könnyebb nekem Zürichben,megszólalok németül,azonnal kiszúrja az akcentusomat,ÁtVÁLT franciára,hátha az vagyok,még el sem tudom mondani,hogy nem, VÁLT angolra,kézmozdulatomra hogy csak kicsit megymegpróbálkozik az olasszal is utána mosolyogva kérdezi,melyik dialektussal beszéljünk schweizerdeutsch-ul,ekkor mondom,hogy kérem,csak a hochdeutsch megy számomra társalgásra nevezhető módon,örvendezik,hogy prima,és máris ügyet intézek,vásárolok,buszon társalgok....
Lehet kulturáltan is elintézni a nyelvproblémákat.Életem egyik legszebb élménye volt:Ludwigshafenben tolmács voltam/én!/:osztrák vendégek,rokonok jöttek,és tolmácsoltam az ottani rokonoknak,és kísértem őket vásárolni.Egy hétig röhögtem rajta-hiszen egymást sem értitek,és bennünket gyötörtök egy év után:miért nem érted még a feltételes igemódot??

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 7 hónapja #33585 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német nyelvjárások

wagnermari írta: usomat,ÁtVÁLT franciára,hátha az vagyok,még el sem tudom mondani,hogy nem, VÁLT angolra,kézmozdulatomra hogy csak kicsit megymegpróbálkozik az olasszal is utána mosolyogva kérdezi,melyik dialektussal beszéljünk schweizerdeutsch-ul,ekkor mondom,hogy kérem,csak a hochdeutsch megy számomra társalgásra nevezhető módon,örvendezik,hogy prima,és máris ügyet intézek,vásárolok,buszon társalgok....

Schweizot nem szabad összekeverni a többi állammal! Ott mindig is négynyelvű terüeletek voltak de a hivatalos nyelv ott is a német:

Amtssprache:Deutsch (65,6 %),

Französisch (22,8 %),
Italienisch (8,4 %),
Rätoromanisch[2] (0,6 %)


Egyébként itt is soknyelvűség van. plattdeutsch, bayerisch, saechsisch, schwaebisch, stb. Ha ezek egymás mellett vannak ők sem értik egymást!
:chuckle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33670 Írta: wmari
wmari válaszolt a következő témában: Német nyelvjárások

Nem,Deco,eszem ágában sincs összekeverni Svájcot Németországgal,pláne nem Ausztriával!
Semmiben sem keverem össze,csak élvezem a munkámmal együttjáró kulturált életet.
Magyarországgal sem tudnám összetéveszteni,az anyanyelv ellenére sem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 2 hónapja - 10 éve 2 hónapja #35205 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német nyelvjárások

csillamama írta: elmondanám, hogy bajor és a német nyelv nagyon különböző egy régi generácios bajor nem érti a német nyelvet Ő csak bajorul ért


Az egész Németország területén megértik az irodalmi németet. Sőt, még Sachsenben is! ;) A lányom már jó ideje él Münchenben és ő is az irodalmi, jól érhthető németet beszéli és mindig mindenki megérti! Idővel, a több évnyi ottléte alatt, (ha akar), már tud bayor dialketusban is beszélni, de erre nincs szüksége és rendszerint csak minket bosszant vele viccből :chuckle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!