Útlevél érvényesség

Több
10 éve 6 hónapja #33873 Írta: Gergoo
Útlevél érvényesség téma létrehozva Gergoo által

gejza írta: Miért kerül 1,5-szer annyiba a 10 évre érvényes útlevél, mint az ötéves ? Mert a 10 kétjegyü szám, és több tinta kell???? Szeretlek Magyarország !!! :hyper:

Spórolsz egy ismételt komplett ügyintézést és elkerülöd a magasabb illetéket! ;)
Ha lenne 20 éves 6,5x áron is azt kérném inkább, számomra egyértelmű, nem is értem miért ragadtál le ilyen piti ügynel! Komolyan.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33887 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Útlevél érvényesség

´´Úgy látom vagy ti nem tudtok magyarul, vagy én nem: ki a szar nézi ezt ebböl a szempontból??? Mert én nem. Egyaltalán az elvet nem értem, hogy minek külön 5 meg 10 éves útlevél, és mitöl nem ugyanannyi az ára. A hatóságnak ugyanis nyilvánvalóan ugyanannyiba kerül mindkét útlevél (hacsak a 10 éves nem kopásállóbb?), viszont pont ezért cikiztem az országot, mert nyilván lesz olyan csóringer, akinek egyszerre csak az ötévesre telik, viszont öt év múlva még egyszer lehet kaszálni, ami így viszont már többe kerül, mint élböl a 10 évest kiváltani.
Szóval még egyszer: igen, piti ügy, csak nem úgy, ahogy te hiszed Gergö, hanem az országra nézve. Mellesleg ezt a problémát (nem takarékosságból !!) rég megoldottam, nekem már nincs magyar...

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja #33892 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Útlevél érvényesség

gejza írta: ´´Úgy látom vagy ti nem tudtok magyarul, vagy én nem: ki a szar nézi ezt ebböl a szempontból??? Mert én nem. Egyaltalán az elvet nem értem, hogy minek külön 5 meg 10 éves útlevél, és mitöl nem ugyanannyi az ára. A hatóságnak ugyanis nyilvánvalóan ugyanannyiba kerül mindkét útlevél (hacsak a 10 éves nem kopásállóbb?), viszont pont ezért cikiztem az országot, mert nyilván lesz olyan csóringer, akinek egyszerre csak az ötévesre telik, viszont öt év múlva még egyszer lehet kaszálni, ami így viszont már többe kerül, mint élböl a 10 évest kiváltani.
Szóval még egyszer: igen, piti ügy, csak nem úgy, ahogy te hiszed Gergö, hanem az országra nézve. Mellesleg ezt a problémát (nem takarékosságból !!) rég megoldottam, nekem már nincs magyar...


Gejza koma!
Ismered a vonaton a menetjegyek lényegét? Na, ha Kanizsáról BPestig veszed X Ft, ha Kanizsától Debrecenig veszed XX Ft. pedig az állomáson a csajóca ugyan annyit dolgozik mindkét jeggyel és ha Te nem szálsz fel a vonatra, az akkor is "megy a gőzös Kanizsáról" , tehát elvileg ingyen is elvihetne! Na, most akkor mi legyen a dologgal? Sőt, Bp.-en zónák vannak ugyan abban a városban, egy kerülettel kijjebb már többet fizetsz.... Mivel Te 10 évig nem mész új útlevélért ezért enyi, de ha 15 évig nem mécc akkor azért annyi amennyi, mert az alkalmazottnak is majd köll a nyugdij! Ja, és nem kötelező az útlevél! Mint EU polgár utazhatsz (az EU-n belül) személyivel is! (S mielőtt elfelejtem, a személyid érvényesitésekor minden alkalommal többet fizetsz mint előzőleg..... s újra, meg újra pedig csak a korod változik ami ingyen van! Tudod, az állami apparátust valamiből fenn KELL tartani!)

Most elért a dolog lényege?
Ez nem magyar specialitás! A Realban 10 dkg szalámi is kevesebbe kerül mint 20 dkg, pedig a csaj ugyan akkora papirba rakja, s ugyan azzal a mozdulattal, s energiával, s még csak a fizuja sem változik!
:chuckle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #33895 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Útlevél érvényesség

T. DECO, na ez azért elég hülye példa volt:

A Realban 10 dkg szalámi is kevesebbe kerül mint 20 dkg, pedig a csaj ugyan akkora papirba rakja, s ugyan azzal a mozdulattal, s energiával, s még csak a fizuja sem változik!

A lényeget (magát a szalámit) ugyanis ki tetszett felejteni !!!
A többi példa is felejtös, mert nem arról szól, amiröl...
Szerinted akkor itt Németországban nem tisztább az ügy???

Antragsstellung nach Vollendung des 24. Lebensjahres (Gültigkeitsdauer zehn Jahre):
32-seitiger Reisepass: 59,– €
48-seitiger Reisepass: 81,– €
Express-Reisepass – 32 Seiten (Ausstellung innerhalb von 72 Stunden): 91,– €
Express-Reisepass – 48 Seiten (Ausstellung innerhalb von 72 Stunden): 113,– €


Azt hiszem, itt minden sor logikus és indokolható! És nincs cifrázás (5 év - 10 év, stb.).
Béke!

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33896 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Útlevél érvényesség

gejza írta: Szerinted akkor itt Németországban nem tisztább az ügy???

A szalámi ügybe nem folyok bele :) de ez neked logikus, indokolható és tisztább? :woohoo:
+16 oldal 22 juróért? Mert több papír kell? :chuckle: Mennyi lehet +8db 12,5x8,7cm papír? 1 juró? 1,50? És ha nem vagy businessman illetve utazásaid nagy részét EU-n belül nyomod akkor mitől olyan logikus ez? :thinking:
Amúgy az a gondom, hogy úgy állítottad be ezt mint valami magyar sületlenséget, holott ha egy kicsit is guglizol láthatod, hogy nem kevés útlevelet lehet 5 illetve 10 évre is kérni. Pl. az ausztrált. Kereken 2x annyiért. A magyar kevesebb mint kétszer annyiért kapható 10 évre. Akkor az ausztrál egyenesen őrültség, igaz? :chuckle:
Ha behatóbban nézzed a magyar opciókat akkor tisztán látszik, hogy tök logikus és minden réteg számára van egy kedvező áron elérhető opció. EU-ra ott a személyi fillérekért de ha EU-n kívűlre mászkálsz is választhatsz 5 illetve 10 éves útlevél között melynek árai is csak tört része az európai áraknak!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja #33897 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Útlevél érvényesség

gejza írta: T. DECO, na ez azért elég hülye példa volt:

A Realban 10 dkg szalámi is kevesebbe kerül mint 20 dkg, pedig a csaj ugyan akkora papirba rakja, s ugyan azzal a mozdulattal, s energiával, s még csak a fizuja sem változik!

A lényeget (magát a szalámit) ugyanis ki tetszett felejteni !!!


Te is kihagytad az érvényességi dátumot az útlevélből! Ha tehát visszaszámolod, hogy mennyit fizetsz/év egy érvényes útlevélért, akkor már magad is kitaláltad, hogy a 10 évest kell választani mert az az olcsóbb egy egységnyi időre, ugyanis ritkábban kell a hatósághoz menni (nem kell új fotó) stb.! Hol akkor a baj?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!