Személyi igazolvány bevonása

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37352 Írta: DECOTEXT
Személyi igazolvány bevonása téma létrehozva DECOTEXT által

zsuáld írta: Egy kicsit úgy látom, hogy ez a személyi elvétel megriasztja az embereket. Személyivel Magyarországon élő magyar állampolgárok rendelkezhetnek. .


NEM, NEM és NEM! Hiába fog Gergö megorolni EZ NEM IGAZ! Én most ez év (!) Húsvétkor újitottam meg az áprilisban lejárt magyar személyimet és minden további nélkül kaptam újat, amit május végén küldek ki anyukámnak (mi már nem voltunk otthon szabin hogy átvessem), aki egy meghatalmazással vette át az ajánlott küldeményt! NEM VETTÉK EL A SZEMÉLYIMET! Sem a nejemét, sem a gyerekeimét, söt a kettös állampolgár fiamét sem! Mindenkinek van magyar és német állandó lakcime, söt a nejemmel nekünk van egy osztrák "állandó" is!

Ha ilyen lenne, akkor nekem nem adtak volna személyit, pedig mindenhol be van jelentve, hogy 1989-óta külföldön élünk! A magyar útlevelem is tavaj csináltattam a berlini követségen!

Én a témát részeröl lezártam. Ha nem hiszitek, ne higyjétek. Itt vagy szelektiv törvényekröl van szó, vagy valakiket beetettek, Ti meg engem akartok...!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37353 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Személyi igazolvány bevonása

vbela64 írta: Ha nem, akkor mivel is igazolod magad bejelentkezéskor (vagy bármikor is) a német hatóságoknál (bankban is -- nekem semmi mást nem fogadott el a bankos csak a személyimet). Igaz a "közértben" a kártyás fizetésnél a fényképes jogsit is elfogadják.
Eu.-n belül nem kell útlevél, elegendő a személyi igazolvány.

Lehet, hogy a magyar jogszabályok szerint nem lehet két eu-s tagállamban állandó lakcímed, de...
Hogyan is van a Romániában, Szlovákiában, Kínában (nem Eu) stb. élő újonnan osztogatott kettős állampolgárokkal? Ők a kivételek? Nekik lehet itt is ott is lakcímük? (sok embert ismerek)


Néha az a gyanúm, hogy szándékosan szórakozol. Még egyszer, lassan, hogy megértsd végre:
1. A személyi igazolvány birtoklása nem egyenlő az állampolgársággal és viszont.
2. Az útlevéllel a világon bárhol igazolod magad, "még" az EU-ban is. (Csak mellékesen jegyzem meg: van itt olyan szolgáltató, aki a nem mikrochipes személyit nem fogadja el azonosítóként. Még mielőtt valaki visít, a németet sem. Cserébe jó neki a bankkártya....)
3. A kettős állampolgárságnak meg aztán pláne nincs köze se a lakcímhez (mármint a magyar lejelentéséhez, ill., hogy hány címed van még), se a személyihez. (Magyar állampolgárként is lehetsz egyébként német állampolgár is. 8-év folyamatos itt élés után kérheted, és nem kell leadni a magyart...)

Örülnék, ha befejeznéd az okosságaidat, ha már egyszer nem értesz hozzá....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37355 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Személyi igazolvány bevonása

DECOTEXT írta: Én a témát részeröl lezártam. Ha nem hiszitek, ne higyjétek. Itt vagy szelektiv törvényekröl van szó, vagy valakiket beetettek, Ti meg engem akartok...!

Na, majd meglátjuk, hogy tényleg lezárod-e! :chuckle:
Amit én viszont tényleg lezártam az a Kijelentkezés Magyarországról topik :P
Egyszerűen meguntam a témához nem kapcsolódó hozzászólásaitokat (DCT és vbela)
Itt mindenki megírhatja személyi igazolvánnyal kapcsolatos tapasztalatait (azért ne felejtsük el hány ember érintett húsz éven túli tartózkodás esetén a jelenlegi magyar eljárás gyakorlatában!) :chuckle:
Végül csak, hogy akik a topik címére keresve kerültek volna ide, ne kapjanak fals infót:
2013 márciustól hatályos 1992. évi LXVI. törvény változásai alapján
a személyi igazolvány bevonása azokra alkalmazandó akik bejelentik:
"gb)55 Magyarország területének külföldi letelepedés szándékával történő elhagyását,"
2013 előtt külföldre "település" esetében nincs semmilyen teendője senkinek! Akik nem letelepedési szándékkal hagyják el az országot, azoknak sem!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37358 Írta: sabmül
sabmül válaszolt a következő témában: Személyi igazolvány bevonása

:angry: Nem vesznek el semmi és senkitol a személyi igazolványt.én is jvagyok itt németországban.itt is van lakcimem meg otthon magyarban is van lakcim.De nagyon okos vagy.anyi lakcim lehet amenyit akarsz.senki nem érdekel hány lakcim van.na aztán csak mond a sok hülyeséget.azt hiszel amit akarsz.én tudom amit én csináltam és ami van.kész.belehet fejezni a buta duma. :hyper:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37359 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Személyi igazolvány bevonása

:wait: sabmül
Nem, nem azért engedtem ki a hozzászólásodat és nem csuklóból a kukába hajintottam (ahol a helye lenne :chuckle: ) mert hiszünk a "szólásszabadságban" hanem azért, hogy mindenki lássa mi az a szint ahol globálisan tiltani kéne az interneten a hozzászólást! :laugh:
Sajnos ez álom de itt azért megnyerted :clap: Keress magadnak másik oldalt, ott folytasd! Kösziiiiiiiiiiiiiiiii

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37366 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Személyi igazolvány bevonása

OKÉ Gergő!
De jó, hogy még február 28-án indultunk el. Így ránk nem vonatkozik?
Végig nézegettem most a törvényt. Nincs benne, hogy kire (milyen dátum előtt, vagy után letelepedettre) vonatkozik a "személyazonosító igazolvány" bevonása, csak arra, hogy mikor lép hatályba.
Nem találtam viszont, hogy nem lehet két állandó lakcímed. Sőt inkább azt találtam, hogy nyugodtan lehet magyar lakcímed is, ha van idegen honban.
De lehet, hogy csak akkor, ha előbb volt idegen honban lakcímed?
Sőt ami érdekes, ha elköltözöl állandó lakcímedről (akár kitelepülsz, vagy csak híd alá mész) akkor csak 3 napod van bejelenteni, és nem 3 hónapod!

Még egy, ami a másik témánál érdekes volt:
OEP pénztári bejelentés. Én mondtam, ha valaki után a munkáltató nem fizet, akkor automatikusan megszűnik.
Ezt ha nem jelented be, akkor is így van. Most olvastam cikket, hogy állami hivatalnál fordult ez elő, pedig alkalmazotti státuszban volt az emberke. Csak a doki (patikus) közli veled, hogy nem vagy már biztosított. Persze korrektebb, ha bemész és kijelentkezel, de felesleges.
De azzal nem értek egyet, hogy valaki két országban is igénybe vegye a szociális juttatásokat! :hyper:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!