Műkörmös szalon Németországban

  • HIldiko
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 5 hónapja - 13 éve 5 hónapja #1974 Írta: HIldiko
Műkörmös szalon Németországban téma létrehozva HIldiko által

Sziasztok!

Végigolvastam a fórumot, néhány dolgot értek, viszont be kell vallanom, hogy a nagy része teljesen kínai nekem...
Jövőre szeretnénk a férjemmel Németországba költözni és tervezem, hogy nyitok egy kis műkörmös szalont, mint vállalkozó. Szeretnék itthonról már mindennel teljesen tisztába lenni, hogy nem ott rohanjak fűhöz-fához.
Ha jól láttam, ez nem tartozik a mestervizsgás-igazolós kategóriába?
Itthon nem vállalkozóként dolgozom, ezért nincs is semmi tapasztalatom ebben, megköszönném ha tudnátok segíteni gyakorlatias észrevételekkel, hogy mi az amire a bürokrácia útvesztőiben figyelnem kéne.
Azt tervezzük, hogy a férjem megpróbál alkalmazottként munkát vállalni, hogy legalább egy biztos megélhetés legyen. Kérdésem, ha ő biztosított a munkahelye által, én is jogosult leszek automatikusan az egészségbiztosításra, vagy azt nekem magamnak külön kell intéznem?
Bocsánat a terjedelemért és mindenkinek előre is köszi a segítséget!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • helga1000
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 5 hónapja #1976 Írta: helga1000
helga1000 válaszolt a következő témában: Műkörmös szalon Németországban

Szia Ildikó!

Igen, mükörmözni minden gond nélkül tudsz. Hogy kb. mik kellenek a vállakozáshoz le van írva (olvass vissza kb. 1 hónapot) az oldalon. Ha csak a férjed dolgozik ill. ha te max. havi kb. 400 EUR bevételt eredményezö minijob-ot végzel, akkor bejelentésre jogosult leszel az ö révén betegbiztosításra (Familienversicherung), ha vállalkozol, akkor ezt magadnak kell intézned.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Athena
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 5 hónapja #1990 Írta: Athena
Athena válaszolt a következő témában: Műkörmös szalon Németországban

Szia Ildikó!

Szerintem mielött belefogsz, mindenképpen mérd fel a piacot, mert itt Münchenben pl. minden utcasarkon körmöst találsz. Ezt azért is tudom, mert én is rendszeres ügyfél vagyok;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • HIldiko
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 5 hónapja #2032 Írta: HIldiko
HIldiko válaszolt a következő témában: Műkörmös szalon Németországban

Kedves Helga és Athena!

Köszönöm a gyors reagálást mindkettőtöknek.
Remélem sikerült jól felmérnem a piacot, már amennyire így több száz km-ről ez lehetséges. Mi Nürnbergbe készülünk, és megnéztem több ottani körmös munkáját, és reménykedem benne, hogy más is látja a különbséget az én munkám és az övék között. Nem szeretnék nagyképűnek tűnni, de a magyar lányok az élvonalban vannak világszintem, és remélem,hogy ezt lesz alkalmam bizonyítani. Egyébként nagyon félek az egésztől, mert nyilván a nyelvismeretem még eléggé hiányos, nem dolgoztam még vállalkozóként, de annyira megérett már a váltás, hogy csak a sikert tudom elképzelni!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #2033 Írta: eras72
eras72 válaszolt a következő témában: Műkörmös szalon Németországban

Nagyon jó csak pozitívan ,meg kell próbálni mert a kezdet mindig nehéz de kitartó munkával érik a gyümölcs !Üdv:Erika

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #2034 Írta: Cosy
Cosy válaszolt a következő témában: Műkörmös szalon Németországban

Nürnberg a legszebb német város! B)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: eras72

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!