Családi pótlék Németországban

Több
11 éve 4 hónapja #26967 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia Bariba!

Te a különbözetet kaptad meg, ugye és otthon vagy a kicsivel GYED-en? Kértek tőled munkáltatói igazolást, vagy csak az Antrag-ba kellett leírni, hogy hol dolgozol? És az aktuális dolgokról (csp, gyed) kellett beadni mo-i igazolást, ha igen, akkor azt le kellett-e fordítani, vagy ez is elég volt, hogy az Antrag 6-os (azt hiszem) pontjába felsoroltad, hogy miket kapsz? Köszi előre is.

Bea

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #26968 Írta: bigzo01
bigzo01 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia Mindenkinek !
Én februárban fogok kiutazni dolgozni család itthon marad 3 gyermekem van ugy olvastam hogy ha én kint fogok dolgozni és itthon lemondok a családi potlékról odakintröl fogom kapni a német családi potlékot igy van -e ez vagy mindenkinek kint kell lakni ha valaki tud segitsen már köszi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #26973 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia bigzo01,

örülhetsz, így lesz. :) Otthon mond le, itt kérd meg. Ha itt fizeted az adódat stb., akkor nem lesz gond. Talán csak annyi, hogy vársz majd rá kb. 6 hónapot, mire minden elrendeződik, és addig se innen, se onnan...

/Egy tipp: csak akkor mondasd le a nejeddel otthon, ha itt már bejelentkeztél, egy hetet lehúztál és már látod, hogy minden oké, kibírod stb. ... /

Üdv !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #26975 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia Bariba,

ésszerűnek tűnik amit mondasz, ha minden kötél szakad, akkor így is fogok tenni.

De van újabb fejlemény :) !
Besétáltam a F.kasse-ra és konkrétan rákérdeztem, hogy ha valaki németben lakik, dolgozik, adózik stb. és a család otthon van, továbbá otthonról kapják a csp.-t, akkor itt németben az illető kaphat-e csp. különbözetet ? Ügyintéző azonnal rávágta, hogy igen !! Tud ilyenről, nagyon sok külföldi így csinálja !!

Erre gyorsan bedobtam egy keresztkérdést, hogyha a család összes tagja itt lakik, akkor is lehet így ? Válasz: igen !!! /Igazság szerint megkérdezte utána, hogy : igen, de mi értelme ?/

Na ekkor jöttem elő a saját esetünkkel amit már ismersz. Gondolhatod, volt fejvakarás, szemforgatás. Óvatosan megkérdezte, hogy fordulok-e bírósághoz? Vagy szeretném ismét megigényelni ? :)))))

Végül abban maradtunk, hogy mindenesetre - hátha rosszul tudja - írjak levelet a F.kasse-nak és konkrétan kérdezzek rá erre, írásban tájékoztatnak majd. Hétvégén megírom ... :))

További szép estét !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #26978 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia trosztg12345!

Amikor beadtátok a kérvényt, egyből az Antrag auf deutsces Kindergeld-re adtátok be, vagy az Antrag auf deutsces Kindergeld - Ausland- - ra is? Ez utóbbi szól ugyanis a különbözetről. Szerintem mivel előbb otthon volt a család és te dolgoztál kint, így előbb az utóbbi papírt kellett volna beadni, aztán meg amikor kimentek hozzád akkor az elsőt, és így automatikusan megadtak volna mindent.

További szép estét!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #26980 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia Gyongyvirag,

érdekes amit írsz, nem is tudtam, hogy van ilyen nyomtatvány ... :(
Ügyintézők sem említették... :(

Ha most azt mondod, hogy ez az oka annak, hogy másfél éve várok majd 2000 euróra ...

Egyébként a család is aug.-ban jött ki, csak 3 hét volt a különbség.

Szép estét !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!