Családi pótlék Németországban

Több
11 éve 4 hónapja #26982 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia trosztg12345!

Ezt az Auslandosat kell kitölteni a különbözetre! (De ezt már megírtam kb. 2 vagy 3 lappal ezelőtt és kb.májusban)
De sztem, ha ott a család lakhelye, akkor onnan kapjátok majd az egészet, akkor nincs különbözet fizetés.
Majd meglátjuk, mit tudsz intézni, remélem, megírod itt is!
Kitartás!
;-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #26983 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia gyongyvirag!
Nem kellett lefordítanom semmit nekik, beírtam, amit kapok, ügyiratszámmal együtt, mert a csp.-nél évente felülvizsgálatra járunk a nagyobbik fiammal és most júniusban új határozatot kaptunk.
A munkáltatói igazolást a 8. számú pótlaphoz kellett csatolni, és azon is fel kellett sorolni az ellátásokat, ide is beírtam az ügyiratszámot, mert csak a folyósító szervet kérdezte.
Nem vagyok GYED-en, szabadságon vagyok.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gyongyvirag

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #26984 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

trosztg12345 írta: Üdv bariba,

igen volt. Aug.01-el (2011) kezdtem itt kint dolgozni, család jött utánam még augusztusban. Szeptemberben igényeltük itt kint. Lakcímre természetesen már be voltunk akkor jelentkezve, biztosításunk is volt etc. Formailag rendben van minden.

Ők azt mondják, hogy két helyről nem kaphatok csp.-t. Mivel nov.31-ig (2011) otthon kaptunk még csp.-t, ezért az eddig terjedő időszakra megtagadták. Fellebbezésben külön kiemeltem, hogy a két ország ellátásának mértéke (értsd: összegszerűsége) közötti különbözetet kérném csak a vonatkozó EU rendelet alapján kifizetni. Semmi haszna nem lett, elutasították, és erre - a fellebbezés elbírálására - vártam 9 hónapot !!!!

Indoklás is vicces volt, szinte szóról szóra megegyezik az elsőfokú határozattal :) Semmi igazi indoklás, jogszabályra hivatkozás, vagy valami ... :( A döntés jogi hátterére leírták azt a rendelet szakasz-számot, ami szerintem (jogvégzett ember lennék valamilyen szinten) nem is vonatkozik ránk.

Tudni kell még a történethez, hogy Hessen tartományban kb. 1 évvel ezelőtt összevonták 2 - azaz kettő - ember részére az egész tartomány Familienkasse ügyekkel kapcsolatos fellebbezéseinek intézését, elbírálását. Saccolok, van kb. 8 millió ember a tartományban (szinte egy egész M.o.), és ennek az embertömegnek a fellebbezéseinek az összességét 2 ember vállára tették Kassel-i központtal.

Tipikus német ........ :(


Szia!

Azért tagadták meg, mert be voltat a családod is No-ban jelentkezve. Vissza kell fizetni a magyart és a bejelentés dátumától kezdődően megkérni a németet. Én úgy tudom,ha itt lakik mindenki, akkor nem jár a különbözet, csak a teljes, de mivel Mo-on kaptatok, így ezért énem adták meg. Szerintem fizesd vissza, arról kérj egy határozatot és újra add be az Antrag auf deutsches Kindergeld-et a bejelentkezésetek dátumától. Arra a 3 hétre meg esetleg be lehet adni a különbözetre az Antrag auf deutsches Kindergeld - Ausland- nevű nyomtatványt, bár ehhez még kell egy csomó minden, nekem kb. 50 oldalnyi anyag jött össze :(

Jó éjt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #26985 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Gyongyvirag!

Még valamit elfelejtettem leírni, de látom, még nem jelent meg :-D ), hogy az NKO kérte a 8. sz. pótlap kitöltését, és Budapestre kellett küldeni, mert őket értesítette a Familienkasse, hogy hiányzik ez. Meg szerintem, ha hiányzik valami, akkor úgyis kapcsolatba lépnek egymással a nációk!
És az Antragba is felsoroltam, de most nem tudom, hogy az előző hozzászólásomban írtam-e... ^_ ^

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #26987 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Gyogyvirag! 50 oldal?
Mit töltesz Te ki annyit?
:3

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #26988 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Különben meg nagyon jó, hogy írjátok Ti is, hogy kétféle nyomtatvány létezik. Mert nem mindenki tudja! Én sem tudtam, amikor elkezdtem, mert ez nem derült ki semmiből. (Pedig hányszor végignyaltam a hozzászólásokat itt :silly: )Egyszerűen megnéztem, melyik Familienkassehoz tartozunk, írtam Nekik e-mailt, megírtam, hogy mit szeretnék egyáltalán és másnap már jött a válasz, sőt férjem németországi címére ki is postázták a lepecsételt papírokat!
Ezt így kell csinálni, ha nem akarod magad felesleges költségekbe beleverni! Kérdezz okosat és meg is kapod rá a választ! :whistle:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!