Családi pótlék Németországban

Több
11 éve 4 hónapja #26989 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia bariba!
És a 8. számú pótlap mit takar? Esetleg van valami elnevezése? Mert nekem küldtek egy külön levelet, hogy mit kell beadnom, egy csomó melléklettel, de külön 8. sz. pótlapot nem találtam közöttük. Munkáltatói igazolás volt, de az csak annak, aki No-ban dolgozik (ezt a férjemnek kellett volna kitölteni, vagyis a munkáltatójának, ha alkalmazott lenne), nekem viszont Mo-on van munkaviszonyom, bár még GYED-en vagyok. Annak a határozatszámát megadtam. Bár 5 évre kellett mindent visszamenőlegesen összegyűjtenem, hát nem volt kevés. :) De kész.

További szép estét.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #26992 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Ez a mellékletekkel együtt. Nálunk 3 gyerek van. Születési kivonatok (3), személyik (5), Antrag auf deutsches Kindergeld - Ausland - (4 oldal) + hozzá Erklärung zum Antrag (3 oldal), a magyar igazolások 5 évre visszamenőleg, hogy miket kaptunk (8 oldal), Steuerbescheid, Adóbejelentő, Mérleg (adótanácsadótól) - a férjem egyéni vk. (5 old), Mietvertrag (6 oldal), egy levél amit küldtek, és amiben megválaszolom nekik, hogy miket küldök vissza abból, amit kértek (2 old), Lakcímbejelentő (2 volt, mert új címre költözött időközben a férjem), a vállalkozóinak a bejelentése és a cím miatti átjelentése (2 old)- na jó, csak 40 oldal lett :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja - 11 éve 4 hónapja #26993 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Ez az a lap: 8.sz. melléklet
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gyongyvirag

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #26994 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

bariba írta: Különben meg nagyon jó, hogy írjátok Ti is, hogy kétféle nyomtatvány létezik. Mert nem mindenki tudja! Én sem tudtam, amikor elkezdtem, mert ez nem derült ki semmiből. (Pedig hányszor végignyaltam a hozzászólásokat itt :silly: )Egyszerűen megnéztem, melyik Familienkassehoz tartozunk, írtam Nekik e-mailt, megírtam, hogy mit szeretnék egyáltalán és másnap már jött a válasz, sőt férjem németországi címére ki is postázták a lepecsételt papírokat!
Ezt így kell csinálni, ha nem akarod magad felesleges költségekbe beleverni! Kérdezz okosat és meg is kapod rá a választ! :whistle:


Én ugyanezt csináltam :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #26995 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

És az Antragban van a Németországban dolgozónak a munkáltatói igazolása, a 8. sz pótlaphoz pedig a Magyarországi jogviszonnyal rendelkezőjét kell csatolni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #26998 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

bariba írta: És az Antragban van a Németországban dolgozónak a munkáltatói igazolása, a 8. sz pótlaphoz pedig a Magyarországi jogviszonnyal rendelkezőjét kell csatolni.


És nincs véletlenül egy példányod ebből a 8-asból? Mert szerintem ez nekem hiányzik :(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!