Családi pótlék Németországban

Több
11 éve 4 hónapja #27000 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

És nincs véletlenül egy példányod ebből a 8-asból? Mert szerintem ez nekem hiányzik :([/quote]
ott van fenn

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #27001 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

bariba írta: Ez az a lap: 8.sz. melléklet


Köszi szépen bariba!

Hát én ilyet nem is kaptam, főleg nem magyarul! Mindent németül kellett kitölteni, bár a lényege azoknak is ez volt. Mi Darmstadt-hoz tartozunk, ti hova? Vagy ezt a magyarok küldték?
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #27003 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

gyongyvirag írta: Ez a mellékletekkel együtt. Nálunk 3 gyerek van. Születési kivonatok (3), személyik (5), Antrag auf deutsches Kindergeld - Ausland - (4 oldal) + hozzá Erklärung zum Antrag (3 oldal), a magyar igazolások 5 évre visszamenőleg, hogy miket kaptunk (8 oldal), Steuerbescheid, Adóbejelentő, Mérleg (adótanácsadótól) - a férjem egyéni vk. (5 old), Mietvertrag (6 oldal), egy levél amit küldtek, és amiben megválaszolom nekik, hogy miket küldök vissza abból, amit kértek (2 old), Lakcímbejelentő (2 volt, mert új címre költözött időközben a férjem), a vállalkozóinak a bejelentése és a cím miatti átjelentése (2 old)- na jó, csak 40 oldal lett :)


Ez érdekes, mert nekem egyik gyerek születési anyakönyvije sem kellett. Mondjuk és lefénymásoltam a biztosításhoz őket.

Hát akkor nem csodálkozom, hogy ennyi minden kellett a vk. miatt!
De tarts ki, és szerintem add is postára, ha valami kell még, jelzik!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #27004 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

gyongyvirag írta:

bariba írta: Ez az a lap: 8.sz. melléklet


Köszi szépen bariba!

Hát én ilyet nem is kaptam, főleg nem magyarul! Mindent németül kellett kitölteni, bár a lényege azoknak is ez volt. Mi Darmstadt-hoz tartozunk, ti hova? Vagy ezt a magyarok küldték?


Ezt az NKO, a magyarok küldték, ezért írtam az előbb, hogy küldjed el a paksmétát és ha kell még valami, úgyis keresnek!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #27006 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

torsztg12345: Mi még Mo-on, a férjem Mannheim mellett.
bariba: Már be lett adva minden személyesen Darmstadtban. Viszont, ha Mo-ról küldték, akkor nekik is kellett visszaküldeni, vagy No-ba kellett postázni? És ajánlva jött, vagy csak simán? Mert mi most épp kint vagyunk a páromnál, pont ezek miatt jöttem ki, hogy mindent elrendezzek, mert már lassan 1 éve húzódik a dolog, és most sikerült mindent beadni (az adótanácsadója eléggé elfoglalt :( ) és csak most jött meg tőle az eredménykimutatás, viszont nem tudom mennyire gyorsak, nehogy hamarabb küldjék otthon, mint ahogy mi haza megyünk. Mert az már csak januárban lesz, a karácsonyt együtt töltjük (nyaralunk-vagy telelünk?) :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #27008 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

bariba írta:

gyongyvirag írta: Ez a mellékletekkel együtt. Nálunk 3 gyerek van. Születési kivonatok (3), személyik (5), Antrag auf deutsches Kindergeld - Ausland - (4 oldal) + hozzá Erklärung zum Antrag (3 oldal), a magyar igazolások 5 évre visszamenőleg, hogy miket kaptunk (8 oldal), Steuerbescheid, Adóbejelentő, Mérleg (adótanácsadótól) - a férjem egyéni vk. (5 old), Mietvertrag (6 oldal), egy levél amit küldtek, és amiben megválaszolom nekik, hogy miket küldök vissza abból, amit kértek (2 old), Lakcímbejelentő (2 volt, mert új címre költözött időközben a férjem), a vállalkozóinak a bejelentése és a cím miatti átjelentése (2 old)- na jó, csak 40 oldal lett :)


Ez érdekes, mert nekem egyik gyerek születési anyakönyvije sem kellett. Mondjuk és lefénymásoltam a biztosításhoz őket.

Hát akkor nem csodálkozom, hogy ennyi minden kellett a vk. miatt!
De tarts ki, és szerintem add is postára, ha valami kell még, jelzik!


Milyen biztosításhoz? Vagy ti már nem Mo-on laktok?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!