Beiskolázás

Több
9 éve 6 hónapja #37940 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Sziasztok :) Már nagyon rég írtam, az elmult időben elvoltam foglalva az új életünk szervezésével. Lehet, hogy van aki még emlékszik ránk, bő 2 éve jöttünk ki a párom után a gyerekekkel. Sok mindent átéltünk és megéltünk ebben a két évben, jelenlegi helyzetünket nézve, nagyon jó döntést hoztunk amikor utnak indultunk, aki esetleg nem emlékszik annak íron, hogy nem a vak világnak vágtunk neki négy gyerekkel, hanem elötte mindent elintézett a férjem, biztos helyre jöttünk. Ha esetleg van valakinek kérdése a gyerekekkel kapcsolatban, Tagesmutter, ovi, suli szivesen segítek, ha tudok, anno én is sok jó tanácsot kaptam itt, nem adtam, fel pedig engem sem símogatott Deco ;) de sokszor egy pofon többet ér mint ezer simogatás, bár még most sem értek vele mindenben egyet, de nem is kell :P
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Lelkemhangja, Csocsesz

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja #37941 Írta: zsóbod
zsóbod válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Sziasztok!

Még új vagyok itt, már nagyon sok hozzászólást elolvastam. Kisfiam jövőre fogja betölteni a 6-ot, vagyis iskolaérett. Mi Berlinbe fogunk költözni. Érdeklődnék, hogy tud e valaki információval szolgálni a berlini beiskolázásról, úgy, hogy a fiam nem tud németül. Mennyibe kerül ott egy beiskoláztatás? Van e előkészítő osztály?
Köszönöm előre is a segítséget!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja #38088 Írta: vikmag
vikmag válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Szia!

Koszonom, hogy irtal. Kicsit nehez igy barmit eldoteni, hogy ennyire valtozoak az iskolai szabalyozasok.
Gondolom erdemes lenne mi hamarabb bemenni az iskolaba es beszelni ott valakivel, felvazolni a helyzetet es meghallgatni mit javasolnak.
Lehetseges, hogy felevkor, azaz februarban is el tudnank kezdeni a suli itt. Valamennyit tudunk meg elotte a gyerekekkel tanulni nyelvet, de ahogy irtad is majd ugyis itt tanul meg igazan.
Csak ugye mikor es hogyan? Ha kihozom felevkor, felveszik es fog nyelvet tanulni? Vagy esetleg azt mondjak, hogy majd ugyis szeptemberbe (ha akkor van itt az iskolakezdes), mert akkor inkabb jarja ki az evet otthon (szerintem) vagy kihozom es beiratom nyelviskolaba, ha lehetseges. Idealis az lenne, ha mihamarabb kihoznam ugy, hogy at is veszik hogy nyelvileg mi hamarabb fejlodjon es beilleszkedjen. Egyaltalan lesz olyan, hogy csak nyelvet tanul vagy egybol olyan osztalyba kerul, ahol minden mast is tanul a tobbiekkel? Ugy olvastam itt a forumokon, hogy ez is valtozo, nem egyertelmu.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja #38089 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Beiskolázás

vikmag írta: Szia!

Koszonom, hogy irtal. Kicsit nehez igy barmit eldoteni, hogy ennyire valtozoak az iskolai szabalyozasok.
Gondolom erdemes lenne mi hamarabb bemenni az iskolaba es beszelni ott valakivel, felvazolni a helyzetet es meghallgatni mit javasolnak.
Lehetseges, hogy felevkor, azaz februarban is el tudnank kezdeni a suli itt. Valamennyit tudunk meg elotte a gyerekekkel tanulni nyelvet, de ahogy irtad is majd ugyis itt tanul meg igazan.
Csak ugye mikor es hogyan? Ha kihozom felevkor, felveszik es fog nyelvet tanulni? Vagy esetleg azt mondjak, hogy majd ugyis szeptemberbe (ha akkor van itt az iskolakezdes), mert akkor inkabb jarja ki az evet otthon (szerintem) vagy kihozom es beiratom nyelviskolaba, ha lehetseges. Idealis az lenne, ha mihamarabb kihoznam ugy, hogy at is veszik hogy nyelvileg mi hamarabb fejlodjon es beilleszkedjen. Egyaltalan lesz olyan, hogy csak nyelvet tanul vagy egybol olyan osztalyba kerul, ahol minden mast is tanul a tobbiekkel? Ugy olvastam itt a forumokon, hogy ez is valtozo, nem egyertelmu.


Kiköltöztök pár nap és suliba fog járni. nincs olyan, hogy majd. Itt nincs olyan opció, hogy lóg a gyerek.
Igen sima osztályba kerül, először nem ért kettő szót se, majd szépen lassan jön magától. Max. az iskola biztosít pár óra németet a betelepülő gyerekeknek. Eleinte szét aggódod magad, de hidd el menni fog. Bízni kell bennük!!! Majd fél év egy év után mosolyogva gondolsz vissza!!!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, vbela64

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja - 9 éve 5 hónapja #38159 Írta: andsze
andsze válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Szia!
Berlini beiskolázással kapcsolatban: Mi nyáron jöttünk ki, a kisebbik elsős lett. Nincsen külön felkészítő évfolyam, hanem a "rendes" német osztályba került. Hetente többször külön nyelvi órája van. Jelent nehézséget a nyelv hiánya az írás-olvasás területén, de ezt a hátrányt lesz ideje ledolgozni, mert nem rohannak a tanulással.
Sok sikert!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #38163 Írta: zsóbod
zsóbod válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Kedves Andsze,

Ez nagyon jól hangzik, meg szabad kérdezni, h melyik kerületben latok?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!