Milyen autót vegyek?

Több
11 éve 5 hónapja #26535 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Milyen autót vegyek?

DECOTEXT írta:

zigeuner írta: A totoyát ezért nem lopják.


Csak azt ne mond, hogy ezzel ne tudsz Á-ból B-be eljutni? Erre még risztó sem kell.... :laugh:

Egyébként pontosan ezért érdemes toyotát venni: RÜCKRUF << Mig a VW és egyéb német kocsinál is elfuserálnak sok mindent, itt titokban javitgatják és minden tagadnak! Pl. a VW-nek, ma is van egy Polo kocsija, amelyik megfagy hidegben és megreped a motorblokk. Semmi "Rückruf", de titikban a mühelyekben kicserélik a dolgokat (olajteknő, stb.)Van egy olajszürő is passatban, ami reped és folyik....stb. A toyota már másodszor bevallja, hogy rossz valami, s javitják szó nélkül, noha milliárdokba kerülhet ez nekik..... Tudod: van őszinte és van sumák....! Na, a német autógyárak messze nem őszinték. Azzal sem, hogy a legnagyobb része a kocsiknak már régen nem is néemt gyártmányú!

Hajrá Deutschland! :P


Fenti szösszenetedhez ismét csak gratulálni tudok :huh:

Megreped a hidegben a blokk :woohoo: titokban kicserélik az alkatrészeket :woohoo: :woohoo: a totoya már másodszor bevallotta...... :woohoo: :woohoo: :woohoo: (amióta az autós pályán mozgok csak Én legalább vagy 8-10 totoya meaculpára emlékszem)

Persze hogy elvisz A-ból B-be ezt nem vitatta senki sem. Egyedüli bajunk veled, hogy egy teljesen átlagos tömegcikket akarsz beállítani itt, úgy hogy az az emberiség számára ez az egyetlen és működőképes jármű, aki nem ilyet vesz az tanulatlan, pazarló, nagyképű...usw.

Örülök, hogy ez a teljesen átlagos, hétköznapi japán tömegcikk megfelel neked és kívánok hozzá jó egészséget. De engedd meg a szaki bácsiknak, hogy ha úgy érzik, hogy egy merciben, vagy egy BMW-ben szebb az élet....sőt biztonságosabb, anélkül vehessenek egyet, hogy Te leócsárolnád őket amiért nem az általad favorizált márkát választják.

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26537 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Milyen autót vegyek?

Megreped a hidegben a blokk titokban kicserélik az alkatrészeket a totoya már másodszor bevallotta.....

"Sajtószemle: Infarktusgyanús alumotorok a VW-konszernnél
A skandallumot az 1,0 és az 1,4 literes alumíniummotorok (37 kW, 44 kW és 55 kW) konstrukciós hibája robbantotta ki. Az erőforrásokkal kemény hidegben, –8 fok alatt indítási nehézségek léphetnek fel, illetve el sem indulnak, cserbenhagyva a gyanútlan tulajdonost. S akinek beindul, az sem jár jobban, mert az engedetlenség csak a jéghegy csúcsa: ha ugyanis beindul, akkor nem kellő bemelegítés és rövid távú városi használat esetén be is sülhet.
A legtöbb érintett autó Németországban a Lupók és a Seat Arosák közül kerül ki, de szóba jöhetnek még a Pólók, az Ibizák, a Golfok és a Skoda Octaviák is."
A -8 fok már rendkívül kemény hideg Németországban ??? :woohoo: :evil:

merciben, vagy egy BMW-ben szebb az élet....sőt biztonságosabb,

Az avensissel egykorú német csodaautók tesztjei:
Mercedes-Benz E-osztály (2003)
Teszteredmények:
Frontális 13(81%) Oldalsó 18(100%) Biztonsági öv emlékeztető 2 Összesítés 33
BMW 5-ös sorozat (2004)
Frontális 11(69%) Oldalsó 16(89%) Biztonságiöv-emlékeztető 2 Összesítés 29
Toyota Avensis (2003)
Frontális 14(88%) Oldalsó 18(100%) Biztonsági öv emlékeztető 2 Összesítés 34
Na szóval, egy sorry-t megérdemel Deco papa. ;)
És még nem beszéltem a hátsókerékhajtás téli előnyeiről :evil:

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 5 hónapja #26540 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Milyen autót vegyek?

kfz írta: Megreped a hidegben a blokk :woohoo: titokban kicserélik az alkatrészeket a totoya már másodszor bevallotta (amióta az autós pályán mozgok csak Én legalább vagy 8-10 totoya meaculpára emlékszem).

Sanyikám édes, miért nem olvasol figyelmesen?
Ki beszélt itt a múlt évezredről! Én visszamenőleg max. 2011-ig emlegettem a dolgokat! Persze, hogy van nagyobb lista minden kocsinál. Én nem is erről írtam, hanem arról, hogy bevallják, beismerik és javitják szó nélkül! Na, ez hiányzik a VW-nél! Néha olvass német nyelvű "Autobild"-et. Ezt a VW sponzorálja úgy is! Na, abban a tesztek 99%-a mindig a VW javára dőlnek el! Az utolsóban is, azonos árú kocsikat teszteltek, (VW > < Toyota) csak azt kifelejtették, hogy 23 ezerért mit rak bele a japán és mit nem a német.....

Én ezt a vitát részemről lezárom, mert úgy látom a média áldozata vagy, s elfogult!! Tény, s akár tetszik, akár nem (Miklós betette neked!) semmivel sem jobbak a német autók, de drágábbak! A tipikus érv, hogy a "viszonteladási ára magasabba német kocsiknak" az azért van, mert a hirverés jobb. Különben is, én addig hajtok egy kocsit amig nem kell elkezdeni javitgatni, tehát tök mindegy már 160-200 ezernél, hogy mennyit kapok érte....Ilyen idős VW csomagot már szintén bagóért vesztegetnek viszont drgábban vetted!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26544 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Milyen autót vegyek?

Miklós írta: Az avensissel egykorú német csodaautók tesztjei:
Mercedes-Benz E-osztály (2003)
Teszteredmények:
Frontális 13(81%) Oldalsó 18(100%) Biztonsági öv emlékeztető 2 Összesítés 33
BMW 5-ös sorozat (2004)
Frontális 11(69%) Oldalsó 16(89%) Biztonságiöv-emlékeztető 2 Összesítés 29
Toyota Avensis (2003)
Frontális 14(88%) Oldalsó 18(100%) Biztonsági öv emlékeztető 2 Összesítés 34
Na szóval, egy sorry-t megérdemel Deco papa. ;)
És még nem beszéltem a hátsókerékhajtás téli előnyeiről :evil:


Bíkís megyei Miki!

Felőlem annyi sorryt küldesz a balatoni rémnek amennyi jól esik.... ;) Én ezt csak szakembernek teszem. Ha jól emlékszem Én sem okoskodtam bele a malter keverésbe, az a Te szakmád....
Majd ha 1 azaz egy ezreléke autó átmegy a kezed között mint nekem jogod lesz diktálni a lépéseimet bárkivel szemben is. Aki újságírók által összeállított tesztekkel példálózik az számomra nem vitapartner.
A nem kellően bemelegedett és rövid távon járatott motorokról, ha már "szaki" vagy kérlek legalább 2 db negatív tünetet írj már le ide nekem.... (Én többet is tudok)
Nem csak a VW motorok mennek így tönkre ;)
Gondolom hallottál a merci A osztály negatív tesztjeiről...na az is újságíró kamu volt...Ti meg lihegve elhittétek B)

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26545 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Milyen autót vegyek?

DECOTEXT írta: Sanyikám édes, miért nem olvasol figyelmesen?
Néha olvass német nyelvű "Autobild"-et. ...... (Miklós betette neked!) semmivel sem jobbak a német autók, de drágábbak! A tipikus érv, hogy a "viszonteladási ára magasabba német kocsiknak" az azért van, mert a hirverés jobb. Különben is, én addig hajtok egy kocsit amig nem kell elkezdeni javitgatni, tehát tök mindegy már 160-200 ezernél, hogy mennyit kapok érte....[/size]


Ödönke!

Ez a kitétel sajnos rád igaz, Én figyelmes olvasó vagyok.
Miklós az betette...csak nem nekem ;) Betett egy tesztet valamely autós csodalapból, "szakértő" újságírók tollából. (ja Ő is szaki)
Értem Én, hogy ez a típus jó neked, írtam is, hogy egészségedre...erre jössz azzal, hogy "az én csapatom jobb csapat mint a tied, de ha ez nem igaz akkor meg nekem mindegy mert eldobom és veszek másikat"....azért már párszor kitárgyaltuk, hogy nem vagy egy túl gazdag gyerek (1600/hó)
Rendben....írtam: neked ez a jó, átlagos, megfizethető, elvisz A-ból B-be...örülj neki. De (lehet rossz példa)ne akarj meggyőzni valakit a nők sokszínűségéről, ha csak egy nőd volt az elmúlt 40 évben...

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26548 Írta: dreizwanzig
dreizwanzig válaszolt a következő témában: Milyen autót vegyek?

az egészben az a legjobb, hogy megmondtuk, hogy elhisszük, hogy jó autó ez a toyota, de ha nem hat meg, akkor nem hat meg. most akkor minek erőlködik?

[img]images/O-zapft-is!-T-Shirts.jpg[/img]

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!