Milyen autót vegyek?

Több
11 éve 5 hónapja #26567 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Milyen autót vegyek?

mahlzeit írta:

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Es tovabbra is nekem8 ki milyen autot valaszt. A vegen ugysem racionalis dontes lesz, hanem erzelmi. Hiaba bizonygatjuk az ellenkezojet! Es igazabol meg egy 2 fos csalad "autokerdese" is siman megoldhato repulo, vonat, berauto, taxi, busz komboval ugy, hogy olcsobb lesz mint a sajat auto:) BRD-ben egy 3-6 eves alsokozep-kozepkategorias hasznaltauto teljes koltsege havi bontasban 450-500EUR, egy uj auto ua kategoria, meg min. havi 700EUR. El lehet gondolkodni a biciklin!:)

Nem akartam ebbe már belefolyni, de azért ez igy nem korrekt! A kiskocsink összköltsége ennek csak a töredéke, fogysztása alacsony, E5. Sajnos a környéken a buszjáratokat az iskolákhoz igazitják, igy csak 9-re érnék be, viszont már 15 órakor haza kéne mennem a munkahelyröl! Igy csak a taxi lenne.... Most azt nem is emlitem, hogy teljes függöségben vagy ha busszal, villamossal (ha lenne) vagy vonattal közlekedsz! Amit emlitesz azt egy városon belül meg lehet tenni, de ha távolabbra inkázol akkor már nem olcsó.... Persze egy középkategóriás már drágább, de miért kell azzal járni ha van kicsi, gyors, és takarékos??

NA ezzel a kiegeszitessel tok egyetertek!:) Amit fentebb irtam azt varosra ertettem. Meg hazautakra Mo.-ra.
Amugy ha valaki kijon Nemetorszagba, akkor lakaskeresest, helyszint-arat a bejaras+auto teljes koltsegevel kellene szamolni. VAn amikor a dragabb lakas a melohelyhez kozel vegul akar lehet olcsobb is. Helyszin fuggo.

Ja Ja, én gyalog járok. 1300 m. a melóhely. Pedig a lakás hamarabb megvolt mint a meló. :cheer:
Mázlim volt. :cheer: :cheer:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 5 hónapja #26575 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Milyen autót vegyek?

mahlzeit írta: Bezzeg a toyotad 0%-os hitele nem zavart

Nos, tévedsz ebben is! Nem egészen az 1/3-át vettük részletre, magas havi törlesztéssel. Nem a toyotabanktól, mert akkor nem volt 0%-os hitelük, hanem a Sparkasse nevű cégtől kért KP.-vel amit 1,2 év alatt kiperkáltunk!! Viszont valóban nem zavarna a toyota 0%-os kamatú hitele, mert ez úgy sem az! Először is szinte mindig belekalkulálják az árba a kamatokat, másodszor ezt a toyota állja nem, az állam és az adófizetők! Szerintem ez messze nem ugyan az!

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26597 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Milyen autót vegyek?

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Bezzeg a toyotad 0%-os hitele nem zavart

Nos, tévedsz ebben is! Nem egészen az 1/3-át vettük részletre, magas havi törlesztéssel. Nem a toyotabanktól, mert akkor nem volt 0%-os hitelük, hanem a Sparkasse nevű cégtől kért KP.-vel amit 1,2 év alatt kiperkáltunk!! Viszont valóban nem zavarna a toyota 0%-os kamatú hitele, mert ez úgy sem az! Először is szinte mindig belekalkulálják az árba a kamatokat, másodszor ezt a toyota állja nem, az állam és az adófizetők! Szerintem ez messze nem ugyan az!

-Hmm, az eredeti felvetesed amire reagaltam az ez volt:

Pláne akkor borsózik a hátam, ha valamit ajándákba kapok anélkül, hogy igényt tartanék rá.... Az ilyen dolgok hosszútávon szuper drágák lesznek! Nekem inkább fizessenek ki mindent, (pótlékokat is), s keresek én magam lakást!

Egy ceg altal fizetett "lakastamogatas" tema volt, szoba se kerult semilyen allami tamogatas adofizetok penzebol.
-Fel evvel (v. 1 evvel) ezelott azt bizonygattad, hogy mekkora deal az uj auto, mert 0% hitelre adjak:) A banki hitelekrol csak annyi a velemenyem, hogy barki aki hitelt vesz fel valamire ami nem lakas v. termelo eszkoz, az veszelyeztet egy "tulvallalast". (Bar a 0%-os kivetel lehet)
-Annak viszont nagyon orulok, hogy miutan elmagyaraztuk itt a forumon, hogy 0%-os hitelnek is van ara, ez megmaradt:)

De hogy topiochoz is kapcsolodjon, meg hitelhez etc.. MI most vettunk autot, uj autot nem akartunk. De! Eleg padlon vannak az auto eladasok (uj autok) es ezert a min. 10% arkedvezmeny az elejen lealkudhato plusz egyebek.. A hitelkamatok meg tenyleg a padlon vannak. Erdemes nezegetni, bar lehet a helyzet az autogyaraknak meg rosszabb lesz jovore ergo meg konnyebb kedvezmenyesen uj autot venni.
(Nekunk most a legjobban egy a cegunk altal biztositott kedvezmenyes lizing erte volna meg, de a min. 3eves elkotelezettseg miatt nem akartam beleugrani. )

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja - 10 éve 4 hónapja #34679 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Milyen autót vegyek?

DECOTEXT írta: Pont ma jött reklám pl. a nissan micra kocsira. Semmi befizetés, semmi előleg, 8.888 euron, vadi új, garanciális és havi 88 euró a törlesztés. Megveszed és a nissan odaviszi a kocsit a lakásodra, műszakizva, -német- rendszámmal, teletankolva!


Olvasd már tovább azt a hirdetést... Lesz ott még párezer Euró Schlussrate... Vagy 100 havi hitelre adják ? (Az is csak kamatmentes hitelnél lenne..) A Nissan Micra meg pont nem az az autó, ami "utazásra" való. Az egy városi bádogbolha, ennyi léért rádásul igencsak fapados.
Más: jó pár autót hoztam el kereskedésekböl, teletankolva igen ritkán voltak. Majd ha törzsvevö leszel, max. akkor.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 4 hónapja #34691 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Milyen autót vegyek?

gejza írta: Olvasd már tovább azt a hirdetést... Lesz ott még párezer Euró Schlussrate... Vagy 100 havi hitelre adják ? (Az is csak kamatmentes hitelnél lenne..) A Nissan Micra meg pont nem az az autó, ami "utazásra" való. Az egy városi bádogbolha, ennyi léért rádásul igencsak fapados.Más: jó pár autót hoztam el kereskedésekböl, teletankolva igen ritkán voltak. Majd ha törzsvevö leszel, max. akkor.


Szóval, persze, hogy van "Schussrate" de ezt is lehet bármikor részletre fizetni. Én egy szóval sem mondtam, hogy az összára így olcsóbb lesz! Biztosan sokkal drágább ez így hosszútávon, de a havi terhelés aéacsonyabb! Ez divat Mo. nem? Banki hitel de minimális törlesztéssel. Egyébként rendelés kérdése hogy hogyan szállítja a kereskedő a kocsit. Kérheted tele tankkal is. Én arról beszéltem, hogy itt bagóért vehetsz azonnal kocsit! S azért 100 eurója csak van az embereknek akik dolgoznak, egy új kocsira!
Tessék: kikerestem neked egyet! Itt van kezdő összeg, de ezen lehet változtatni: hitelszámoló persze minden levesben lehet keresni hajszálat, de a lényege az amiről írtam, hogy itt bizony sokkal olcsóbbak a kocsik mint Mo.-on, ezért nem nagyon értem, hogy miért akarják egyesek az otthoni kocsit mindenáron itt használni! Mi 1989-ban egy vadi új wartburggal jöttünk ki, de 3 hónap múlva haza vittem s eladtam (3 részletre ismerősnek), mert már akkor láttam, hogy itt kevesebbért kapok többet!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 11 hónapja - 9 éve 11 hónapja #36137 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Milyen autót vegyek?

Leonidas írta: Egyébként már csak arra lennék kíváncsi, hogy van-e különbség a dízel és a benzines autók alkatrész árai között, ugyanis van 1 jó barátom, aki azt tanácsolta, hogy ha évi 10.000 km felett megyek, akkor megéri dízelt venni, Másik meg le akart beszélni róla, mondván, hogy ha valamit javíttatni kell a dízeles kocsinál, sokkal drágább lesz, ugyanazon típusnál! Tud valaki érdemben segíteni, mert ehhez nem nagyon konyítok!


Nos, ez az a tipikus végnélküli vita, amit bizony mindenki magának dönthet csak el! Nekünk speciel mindekettő van. Van egy kis kocsi (KIA) amelyik benzines, s ezt rövid távra használjuk, illetve a nejem ezzel jár be a melóba. S van egy nagy (Toyota Avensis kombi executive) amit hosszútávra használunk Európában. Ez utóbbi a disel! (Én ezzel járok a melóba de be sem melegszik mire odaérek) Amit tudni kell ehez az az hogy a disel koicsik mindig hatékonyabbak mint a benzinesek. Kisebb fogysztás, nagyobb nyomaték viszont rendszerint később érik el az optimális üzemi hőmérsékletet! Az viszont tévedés, hogy drágább a javitása mert a dizelek sokkal tartósabb kocsik igy ha kiszámoljuk mondjuk 10 éves használatra a költségeket akkor messze veri a disel a benzines kocsikat!** Igaz vételkor viszont drágább mindig 1-2 ezer euróval! Ezért mindenki maga dönti el hogy mire van szüksége!
**Természetesen van kivétel s itt én csak az átlagos kb. 2 literes ürtartalmú kocsikra értem a dolgot! Más a helyzet már egy hybrid kocsinál. Ideálsi pl a PRIUS, ahol toyotánla már a 3. generáció fut az utakon sikeresen. Ilyen takarékos kocsi nincs több, amelyik az átlag embernek megfizethető! Ha viszont sok a pénzed vegyél egy Tesla -t. :chuckle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!