Magyar céggel Németországban

Több
11 éve 10 hónapja #19890 Írta: bayer
bayer válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Köszönöm az ötletet, találtam egyet a neten, holnap elugrom hozzá...a következő kérdés: ha bekerülök mondjuk a DKV-hez, utána még lehetek AOK-s? Vagy egy életre szóló szerződések ezek?
És egy másik szitu: ha beállok teilzeitba 6 órára itt dolgozni, mellette a vállalkozásra nem kell külön biztosítást fizetni (mint ahogy M.o-n sem kell 2x kifizetni), elég, a munkahely befizeti? Köszönöm Évának is, neked is az értelmes hozzászólást! Esetleg ha a a kisvállalkozói adózásról, kedvezményekről ajánlana valaki weboldalt, megköszönöm (Áfa, adósávok stb.)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #19891 Írta: bayer
bayer válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Kedves Éva,
köszönöm a hozzászólást, és igazad van: rákérdeztem, a szűrésekre hazajárnak.. Az egyiknek van egy krónikus veseproblémája, kezelést és gyógyszert ír rá itt a helyi doki, de műtét az tényleg nem mehet.
42 vagyok, kövér és kicsi asztma :)) Elgondolkodtató.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja #19894 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Szia bayer,
Azert kivancsi vagyok, hogy pl ha dializis lenne szükseges a vesebaj miatt, azt megcsinalnak-e, vagy bevennek-e a transzplantatios programba?
Akut mütetek mennek, csak tervezettek nem. Es a rehab. is igen draga tud lenni, az ugye tervezett...
Tudod, a sima ellatast mindenki megcsinalja. Ha gond van, legfeljebb egy beteggel kevesebbet fizet a kassa....na es...De mondjuk kismütetet en sem csinalok, hacsak nem egeszen akut, bar ez a börgyogyaszatban eleg ritka, es nem kivanom senkinek, hogy szükseges legyen.
Mert ugye itt pl a Melanomat ha beküldöm klinikara, azt mondom, menjen Termin nelkül, legfeljebb var egy napot, de utana napok mulva meg van operalva. Hol van ez otthon?
Es ha sürgösnek tünik, akkor en is csinalok egy extra idöpontot - nem mindig könnyü, de megoldjuk. Ja, es a kassa fizeti. Hol van ez otthon?
Az en tapasztalatom alapjan eleg ritka.
Bayer, azt is javaslom, hogy keress egy jo könyvelöt. De a kerdeseidet fel kell tenni, mert ha nem kerdezel, nem valaszolnak. Es is eleg sok mindent megkerdeztem a könyvelötöl, ahogy eszembe jutott, es bizony eleg sok mindent el lehet szamolni.
Pl en ha hetközben eszem etteremben, az altalaban üzleti költseg, de ha hetvegen, vagy egyedül, az nem. Hetvegen pl csak akkor megy, ha melle teszem a meghivot, reszveteli igazolast, hogy tovabbkepzes volt, meg persze, hogy kivel ettem, mert egyedül akkor sem megy...es nyilvan vannak meg ilyenek, mindet en sem tudom.
Pl költöztem mostanaban, es azt mondta a könyvelö, hogy a festest el tudom szamolni - valahogy a privat költsegekhez, nem tudom, hogy. A takaritoneni berenek jo reszet is.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja #19898 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Bayer, meg egy: itt sokkal több szürövizsgalat van, mint otthon. Azokra nem tudnak hazajarni, mert otthon nem is letezik, vagy nem fizeti a tb....
Bocs, hogy ennyit irok erröl, nekem ez lenyegeben mindegy...
De latom az itteni emberek egeszsegi allapotat, es ismerem az otthonit is kisse. Es nagy a különbseg, pedig en keleten vagyok, ahol valoszinüleg rosszabb a helyzet, mint nyugaton.
Es szeretnem ha az itt elö magyarok is jobb egeszsegi allapotban lennenek....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja - 11 éve 10 hónapja #19899 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

http://www.steuernsparen.de/steuer-wissen/steuerspartv/entry/363-steuerklassenwahl
Evi egy kis segitseg, hogy mi mindet el tudsz mint vallakozo vagy mint privatember szamolni. Szerintem ez az oldal nagyon jol elmagyarazza.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #19901 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Szia, ha az AOK-nal mar be vagy jelentve akkor nem kell magad meg extra a DKV-nal is regisztralnod. Viszont ha elöbb vagy privat biztositott az csak addig szol, meg be nem tudod bizonyitani, hogy alkalmazotti viszonyba kerültel es köszönöd szepen, de nem kered a tovabbi szolgaltatasukat. -masik- ha van egy 6 oras melod ahol fizetik utannad a jarulekot akkor fontos a vallakozoi kivaltasnal, hogy a mellekallasu vallalkozoi reszt x-el be. Igy mint vallakozo mar nincs kötelezettseget a biztosito fele. A kisvallakozoi adozasrol itt olvashatsz: www.e-formline.com/Nemetorszag/ado
a kisvallalkozoknak a lenyege az AFA-kör mentesseg. Ha azt megkered az adoszam kitöltesenel, akkor havi adobevallast sem kell csinalnod ( ezzel is megsporolod a könyvelöt) csak evvegen egyszer, azt viszont csak adoszakertö vegezheti. Keress egy jot. Egy jo adoszakertö aranyat er...az megint mas dolog, hogy nagyon ritka es evek kellenek mire az ember talal egy igazi belevalo szakertöt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!