Magyar céggel Németországban

Több
11 éve 11 hónapja #19691 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Szia Bayer,
elöször is kell egy tarsasagi szerzödes ( Gesellschaftsvertrag) meg akkor is ha a törveny nem irja elö, nagyon ajanlott...ha nem csinaltok a partnereddel akkor vita eseten a HBG lesz a mervado. Utanna közjegyzö elött hitelesiteni kell az alirsat es ö bejegyzi a Handelsregisterbe a vallalkozast.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19699 Írta: bayer
bayer válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Ezt a szerződést lehet gondolom valahol standardként is megtalálni, vagy mindenképpen kell egy ügyvéd hozzá? 99%-ban az adatokon kívül egyformák...
És a fő gondom: hogy lehet bejutni egy közjegyzőhöz? Nem válaszolnak a leveleimre, bemehetek csak úgy egyszerűen az irodájába, és az orra alá tolhatom, mit akarok?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19703 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Igen ismerem nagyon jol ezt a helyzetet, mivel cegeket alapitok. En mar 6 jegyzöt elfogyasztottam, mire talaltam egy-ket megbizhatot, de naluk is min. 1-2 hetet varnunk kell. Nem tudom, hogy van-e weboldalon, de ha igen akkor hasznalhatod csak a megfelelö adatokkal tölsd ki. Amikor idöpontot kersz egy jegyzötöl akkor mindig konkret dokumentumokkal. Azaz csatold a szerzödest, a szemely igazolvany masolatot ha jogi szemellyel tarsul akkor a cegbirosagi papirokat es ird le, hogy mit szeretnel....sok sikert....vagy ha nyakadba veszed a varost es ezekkel a dokumentumokkal irodara irodara mesz...idöigenyesebb de nagyobb az eselyed.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bayer

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19866 Írta: bayer
bayer válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Mostanában történt, és kérek szakvéleményeket:
5 éve itt élő magyar házaspárral beszélgettem a hétvégén, említve a magyar cégem körüli terveket, macerát, közjegyzőt, 500 eurós díjazásokat a notárnak, akihez be se tudok jutni stb.
Ők egy éttermet vezetnek 5. éve, és elárulta a titkot: kiváltották a német egyéni vállalkozóit, ezzel dolgoznak az étteremben, és emellett a helyi AOK tanácsadó baráti tanácsára nem csináltak német biztosítást, hanem fizetik a magyart maguk után otthon! És mivel csomó betegség volt 5 év alatt, plusz fogorvosok stb. mindent megoldottak a magyar EU-s TB kártyával.
Kérdés: ezek szerint lehetek pl. úgy itt egyéni vállalkozó, hogy otthon fizetem az összes biztosítást? A fórumon valaki írta, hogy rögtön ki kell váltani a németet, de az élő példa itt van a szemem előtt. Hogy lehet ez? Ha ez működik, holnap csinálok egy egyéni vállalkozást, fogok itt vacakolni a cégeim áthozásával...!! Van valakinek konkrét jogszabályi ötlete? Megpróbálok azt az AOK-s emberüket előkeresni, de jó lenne, ha fel tudnák készülni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #19881 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Bayer, ha visszaolvasol, akkor lathatod, hogy az eu kartya turista celbol maximum 3 honapig itt tartozkodasra jo hivatalosan. Hogy ki hogy erti ezt, az mas kerdes. Hogy az ellatas, amit kap, megfelel a magyarnak, az lehet, de nem is tudjak, mi mindent nem kapnak meg. En pl orvoskent nem kutatom ki miota van itt, de tudom, mi az, amit eu kartyara megcsinalok, es mi az a több, amire a rendes biztositasi kartyaval jövök jogosultak. Gondolok pl a szürövizsgalatokra. Termeszetesen betegseg eseten jar az ellatas, bar nem kivanom senkinek, aki evekig az eu kartyat hasznalja, hogy egyszer utananezzenek, es kifizettessek vele - egyebkent ez a resze nem az en dolgom, nekem csak az a fontos, hogy olyan ellatast vegezzek, amit nekem kifizetnek.
Es: lehet, hosszu ideig megy ez, es semmi gond nem lesz belöle. En latom a nemet es a magyar emberek közötti egeszsegi különbseget, es latom, az ellatasban levö különbseget is. Hat ez az, ami miatt erdemes az itteni biztositas szerintem. Mert meg 10-20-30 ev mulva is szeretne az ember relative jo egeszsegi allapotban lenni. Es az akut dolgok ugyan mennek eu kartyara, de egy tervezett mütet peldaul mar nem. Nem beszelve a draga betegsegek kezeleseröl, kivizsgalasarol.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #19888 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Teljesen igazad van Eva...Bayer ha Te hosszu tavon szeretnel ebbe az orszagban letelepedni akkor szükseged lesz a nemet biztositasra. A jogszabaly allasa szerint ott kell biztositva lenned ahol a legtöbbet tartozkodsz es dolgozol. A magyar TB kartya csak sürgössegi ellatasra jogosit fel. Ez a magyar hazaspar nagyon szerencses eddig....de mi van ha balaset eri es utanna egy hosszu reha veszi kezdetet??? azt ki fogja fizetni???? elarulom...ök sajat zsebböl...
-mas-
persze, hogy lehetsz egyeni vallalkozo, csak tisztaban kell lenned az elönyeivel es hatranyaival. Mas ha nics most havi 300-500 eurot a betegbiztositasra akkor adok egy tippet...ez a tipp akkor ervenyes, ha rendelkezel magyar es nemet lakcimmel ....akkor a DKV-nak van egy konstrukcioja kimondottan ilyen vallakozok reszere akik itt is meg ott is elnek....nem tudom, Te hany eves, milyen magas, hany kilo es milyen betegsegeid vannak...de egy ismeröseöm aki 48 eves neki balset biztositassal együtt kerül havi 148 eurojaba havonta es belföldre külföldre ervenyes a baleset pedig nem csak munkahelyre hanem szabad idöre is....viszont minden honapban ki kell tudnod fizetni...ez egy nagyon jo konstrukcio...es ez privat beteg biztositas...keress es DKV biztositost...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bayer

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!