Magyar céggel Németországban

  • herodes
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja - 11 éve 9 hónapja #21518 Írta: herodes
herodes válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Tisztelt fórumozók.
Mint a fórumtémám címe is mutatja a kérdéseim jellegét, sok információra lenne szükségem.
A kft. mely a fiam tulajdona én az ügyvezetője vagyok. A fiam kint van Németországban 7 hónapja kint dolgozik bejelentve.
Itthon a kft nem működik mert nincs munka, ill, lehetőség. Nem szeretném megszüntetni a céget, de az infóim szerint kint lehet a céggel munkát vállalni. Azt tudom, hogy kint csak fiokot lehet üzemeltetni, mert a cég székhelye az M.o.- van.
kérdéseim:
mit kell először intézni?
hova kell menni infóért?
idehaza kinek melyik hatósághoz kell bejelenteni a változást?
Kint németben hova és milyen adatok kellenek?
milyen nyomtatványok kellenek? stbstb.
Tiszteletttel Hubay

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21522 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

herodes írta: Tisztelt fórumozók.
Mint a fórumtémám címe is mutatja a kérdéseim jellegét, sok információra lenne szükségem.
A kft. mely a fiam tulajdona én az ügyvezetője vagyok. A fiam kint van Németországban 7 hónapja kint dolgozik bejelentve.
Itthon a kft nem működik mert nincs munka, ill, lehetőség. Nem szeretném megszüntetni a céget, de az infóim szerint kint lehet a céggel munkát vállalni. Azt tudom, hogy kint csak fiokot lehet üzemeltetni, mert a cég székhelye az M.o.- van.
kérdéseim:


Nem csak fiokot. Csinálhatsz tözsgyökeres Leányvállalatot is.
Hozod a magyar papirokat (cégbejegyzés) német forditásban.
Csinálsz egy Kft & Co KG-s társasági szerzödést. Proforma 1000 Euro alaptöke.
Kültagoknak beveszed magatokat.
A kft vigye el a nyereség nagy részét, itt annyit hagyál amennyi muszáj.
A kft automatikusan adja az ügyvezetöt.
Ezzel komplett német cég lettél külföldi tulajdonban, de minden joggal-kötelezettséggel.
Az adótanácsadó évi 1600-2000 Euroba fog kerülni.
A német rendszámos autódat viszon erre jelentheted be.
Ha ényleg fut az üzlet, nem sporolnék havi 50-100 Euroval és egy virtuális titkárságot
rendeznék be a helyedben, hogy elérhetö legyen a cég direkt telefonon is.
Csak mobilszám fax és web-oldal nélkül a pitiánereket jellemzi.
mit kell először intézni? - munkát keresni, a cég már megvan
hova kell menni infóért? IHK - a weboldalukon majdnem minden megvan
idehaza kinek melyik hatósághoz kell bejelenteni a változást? - miféle változást? a cég megmarad ahol van, nem?
Kint németben hova és milyen adatok kellenek? Umsatzsteuer - esetleg - IHK-nál elmondják.
milyen nyomtatványok kellenek? - céges levélpapir amire számlát is lehet irni.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • herodes
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja - 11 éve 9 hónapja #21534 Írta: herodes
herodes válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Tisztelt Attila! Nagyon köszönöm a gyors válaszát, de teljesen kuka vagyok az elintézéshez. Hogy kezdjem?
muszály ilyen fajta információkat is begyüjtenem, hogy lépni tudjak, és az elintézés ne bonyolodjon a tudatlanságom miatt.
tisztelettel: Hubay

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja - 11 éve 9 hónapja #21535 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

herodes írta: Tisztelt Attila! Nagyon köszönöm a gyors válaszát, de teljesen kuka vagyok az elintézéshez. Hogy kezdjem?
muszály ilyen fajta információkat is begyüjtenem, hogy lépni tudjak, és az elintézés ne bonyolodjon a tudatlanságom miatt.
tisztelettel: Hubay


Az IHK -nál.
Meg kell keresni a legközelebbi ihk-t és körbekérdezösködni hogy ki ért a cégalapitáshoz. Ezt ki lehet kérdezni. Van egy csomó mintanyomtatványuk és ismerik a szükséges embereket mint pl. Notart a környéken.
http://www.rhein-neckar.ihk24.de/recht/gewerberecht/Gewerbe/463006/Gewerbeanmeldung_Gewerberecht.html;jsessionid=00078F1C0AE99F9BDDBF08922751B3F9.repl22

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • herodes
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja - 11 éve 9 hónapja #21544 Írta: herodes
herodes válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Tisztelt Attila
az értetlenségemet fokozva! én nem akarok egy másik céget alapítani, mert nincs rá mani. ezt a M.o. -n bejegyzett céget szeretném működtetni kinti munkavállalással. A cég székhelye marad Budapesten, itt ezt a kft nem tudom megszüntetni mert sokba kerül az ügyvédi és a könyvelői munka, amire nincs most keret. arra sincs most anyagi fedezetem, hogy kint alapitson a fiam céget, annyi euróért.
Tisztelettel, Hubay

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21562 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

herodes írta: Tisztelt Attila
az értetlenségemet fokozva! én nem akarok egy másik céget alapítani, mert nincs rá mani. ezt a M.o. -n bejegyzett céget szeretném működtetni kinti munkavállalással. A cég székhelye marad Budapesten, itt ezt a kft nem tudom megszüntetni mert sokba kerül az ügyvédi és a könyvelői munka, amire nincs most keret. arra sincs most anyagi fedezetem, hogy kint alapitson a fiam céget, annyi euróért.
Tisztelettel, Hubay

Akkor SEMMIT nem kell csinálnod csak céges papirt.
Nomeg Eu adószámot MO-on.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: herodes

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!