Betreuungsgeld

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 6 hónapja #25883 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Betreuungsgeld

TomTemplar írta: Amugy nem hiszem, hogy a havi 150 euro miatt beindulna egy "nagyuzemi" gyerekneveles. Masik oldalrol kozelitve meg sokat hangoztatott problema, hogy a halalozas tekinteteben kevesebb a szuletesek szama. Ha keves a gyerekszuletes, akkor kesobb kevesebb adofizeto lesz.

Ez tipikus dogma! Elöször is, aki dolgozni akart az eddig is megoldotta a dolgot. Most azok is otthon fognak maradni akik eddig legalább 4 óraban valahol eltengödtek anyagi okok miatt! Ha nem indul be a gyerekgyátás akkor miböl lesz adófizetö?? Egyébként az adót is csökkentik igy a nyugdijad még kétségesebb lesz!

Nekem nem az a bajom, hogy valaki ilyet kap, hanem az, hogy
mi adófizetök fizetjük más gyerekének a felnevelését! Nézd
csak meg, hogy a Hartz 4-es rétegnél mennyi gyerek van!
Pont azoknál, akik nem adófizetök. Mit gondolsz ezek utódai
milyen alapokkal indulnak neki a nagyvilágnak? S most ezt
még külön dijjazzák is.....
:angry: :sick: :S

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #25915 Írta: TomTemplar
TomTemplar válaszolt a következő témában: Betreuungsgeld

En mar regota nem szamolok az allami nyugdijjal. Ezert gondoskodom errol magamnak. Azt nem tudom hogy a Hartz 4-es csoport tagjai mi a turobol elnek,amikor az SGB 2 csak max. 18 honapig adhato. Illetve azonnal megvonjak ha nem mukodsz egyutt az Arbeitsagenturral. Remelem azok a csaladok vannak tobbsegben ahol az apuka dolgozik,az anyuka meg otthon van a gyerekekkel pl. Ahogy nalunk is. -))
Igy nem erezheted felhaboritonak hogy az adofizetok tartjak el a gyereket,mert az apuka tesz a kalapba.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 5 hónapja #25920 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Betreuungsgeld

TomTemplar írta: Remelem azok a csaladok vannak tobbsegben ahol az apuka dolgozik, az anyuka meg otthon van a gyerekekkel pl. Ahogy nalunk is. Igy nem erezheted felhaboritonak, hogy az adofizetok tartjak el a gyereket,mert az apuka tesz a kalapba.

De annak érzem! Mi is felneveltünk két gyereket. Rendes, szorgos és becsületes, jól kereső és adózó felnőttek lettek, de a nejemmel mindketten dolgoztunk állandóan! Most 57 évesek vagyunk és csak én nem dolgoztam egyszer, fél évig, mert volt (úgy 1992-93 körül) egy súlyos porckorongsérvem s a lábom lebénult. Az operáció után fél év reha volt! Különben gyakorlatilag a 18 életévünk óta dolgoztunk! Akkor Te most miről beszélsz?

UI: s ha nagyon belemerülök, akkor mi a nejemmel mindketten fizetünk pl. betegbiztositást. Az otthonülők viszont nem, s ezt is mi fizetjük, akik dolgoznak! Én pl. a háztartásbelieknek bevezetnék egy általányt. Legyen csak 50 vagy 100 eurón, de fizessenek ők is.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #25927 Írta: TomTemplar
TomTemplar válaszolt a következő témában: Betreuungsgeld

Most nem azert Deco,de az,hogy a felesegem otthon van ket kisgyerekkel az is eleg nagy munka. Es legalabb 3 eves korukig otthon is lesz,mert a cdalad szempontjabol igylatom jonak. 3 ev utan majd megy dolgozni. Szerintem ez egy jo csaladmodell. Nyilvan mem mondenki teheti meg ezt anyagiak miatt, de ez mar a vilag elrontottsaga.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: wolfmoncsi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!