Gyerektartás behajtása külföldről

Több
10 éve 10 hónapja #31349 Írta: sS16aA
Gyerektartás behajtása külföldről téma létrehozva sS16aA által

Nem tudom tudsz-e gyermektartás ügyben segíteni?! Míg MO-on éltünk megállapították a vélhető bevételének a 20%-át (nem volt bejelentett munkahelye) Most ugye van, de németországban, eddig nem mondhatnám hogy rendesen küldte, letiltást sem tudtam kérni, de ha van bejelentett munkahelye akkor le lehet elméletileg tiltatni, most ugye ő kint él én meg itt a gyerköcökkel. Persze nem azonnal,mivel 30napja ment ki. 90nap probaidőn van. Na ez vajon hogy is működik, mit kell tennem, vagy mit nem????

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #31358 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Gyerektartás behajtása külföldről

sS16aA írta: Nem tudom tudsz-e gyermektartás ügyben segíteni?! Míg MO-on éltünk megállapították a vélhető bevételének a 20%-át (nem volt bejelentett munkahelye) Most ugye van, de németországban, eddig nem mondhatnám hogy rendesen küldte, letiltást sem tudtam kérni, de ha van bejelentett munkahelye akkor le lehet elméletileg tiltatni, most ugye ő kint él én meg itt a gyerköcökkel. Persze nem azonnal,mivel 30napja ment ki. 90nap probaidőn van. Na, ez vajon hogy is működik, mit kell tennem, vagy mit nem?

Hát hol kezdjem, hogy ne legyen nagyon rossz keved?!
Előzetesen csak annyit, hogy még itt helyben sem tudják sokszor letiltatni a gyerektartást az elvált személytől, nem, hogy külföldről! Az egyetlen (talán!) esélyed, ha Mo.-on ügyvédhez fordulsz! Koleganőmnek (itt kint) van két gyereke. 3 az az három éve váltak el, de az utólbbi 1,5 évben egy fillért nem kap az apától, pedig dolgozik, bejelentve, lakcimmel! A helyzet az, hogy bármikor tud valaki olyan kereseti kimutatást szerezni, amin éppen, hogy csak a létminimumon van! Pl. pár órás részmunakidőben dolgozik, stb. (Van olyan ki a minijob-al tartja fenn magát mert elvállal 3 vagy 4 ilyet. >> 450 euró/hó/munkahely) Ekkor nem vonnak le, hanem az állam (részben) megelőlegezi a tartásdijat. Egy darabig. Aztán ha a kötelezett ismét jobban keres, (ha jobban keres papiron!) akkor majd vonják tőle kamatostól, de hát ez a jövő zenéje...! Külföldre meg a német állam nem fog egy fillért sem fizetni! Ahoz egy kicsit jobbak legyenek az esélyeid tartásdíjra, itt kellene élned a gyerekekkel!


Saját véleményem: felejtsd el. Több lesz a gond ezzel mint a haszon!!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: sS16aA

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31468 Írta: topp200
topp200 válaszolt a következő témában: Gyerektartás behajtása külföldről

Hali.
Viszonylag régóta olvasgatom az írásaitokat. Biztosan vannak más megoldások is, nem csak amit én ismerek.
Ha olyan helyen él, és nála lennének a Te (elnézést a tegezés miatt) papírjaid akkor be tud téged lakcímre jelenteni.
de ha át akar lépni itt kint a 3-mas adó osztályba, akkor az azt jelenti, hogy van hivatalos bejelentett munkahelye. Márpedig akkor megszívta. Ha valahol, hát itt akkor leszedik a a fizetéséből a gyerektartást.
Gondolom vannak hivatalos, akár bírósági papírjaid, ahol megítélték neked a gyerektartást, esetleg asszonytartást. ( amikor zuhan egy repülő, a kormányt egy ideig nem szabad görcsösen hátrafelé húzni) Rajta ne hagyd. Ami a csal.pótlékot illeti, agyerek az gyerek bárhol is van az union belül, jár neki.

Neked nem kell kijönnöd a csal.pot.-miatt, mindent ell kehet intézni innen, de pairok azok kellenek. Iskolalátogatási igazolás, születési anyakönyvi kivonatok, házassági a.kivonatok, némto.-szági munkahely igazolás, kell még egy kérvényt is írnia, neked nyilatkozni kell otthon, hogy ezentúl így akarod igénybevenni a csal.potlékot(mindig a kedvezőbbet kell figyelembevenni unio), oothon azonnal megvonják a kifizetést (nem kapsz egy fillért sem egy pár hónapig) és amikor rendben lesz minde, aMAK lelevelez egyeztet ügyintéz határoz, akkor megkapod egyösszegben az elmaradt M.o.-i csalp. Ő pedig szintén egyösszegben a különbözetet itt kint, utánna pedig folyamatos a kifizetés. Otthon is.
Időrlől időre küldenek papírokat, ujra meg újra igazolni kell a jogalapot, de megy minden rendben.

Üdv Topp.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #31479 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Gyerektartás behajtása külföldről

topp200 írta: Neked nem kell kijönnöd a csal.pot.-miatt, mindent ell kehet intézni innen, de pairok azok kellenek. Iskolalátogatási igazolás, születési anyakönyvi kivonatok, házassági a.kivonatok, némto.-szági munkahely igazolás, kell még egy kérvényt is írnia, neked nyilatkozni kell otthon, hogy ezentúl így akarod igénybevenni a csal.potlékot(mindig a kedvezőbbet kell figyelembevenni unio), oothon azonnal megvonják a kifizetést (nem kapsz egy fillért sem egy pár hónapig) és amikor rendben lesz minde, aMAK lelevelez egyeztet ügyintéz határoz, akkor megkapod egyösszegben az elmaradt M.o.-i csalp. Ő pedig szintén egyösszegben a különbözetet itt kint, utánna pedig folyamatos a kifizetés. .

Ez így azért nem korrekt mert ők elváltak, így az apa nem igénylhet semmit itt kint csak az anya Mo.-on! Az adócsoportja az elvált (volt házastársnak) is az 1-es lesz és nem fog 3.-at kapni!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #31480 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Gyerektartás behajtása külföldről

Bocsánat!
Utána néztem! Nem az 1-es adócsoportot kapja, hanem a 2.-at! A kettes akkor jár, ha valaki "egyedülélő gyerekes". Ezt akkor is megkapja, ha nem él együtt a gyerekkel de a szül. any.kiv.-ot vagy másolatát be kell mutania!! "Kindergeld" az az csp. nem jár neki mert ezt, mindig az eltartó igényelheti! Mivel elváltak és itt él az apa, így csak az anya kap Mo.-on csp.-ot!


UI: a tartásdijat csak akkor tudja érvényesíteni az anya, ha perel. Érvényes bírósági
ítélet esetén, "le lehet" itt is tiltatni, de e nélkül nem fog menni! (EU jog.)
Szerintem továbbra is esélytelen az ügy! Pláne ha az apa itt csődöt jelent!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #38318 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Gyerektartás behajtása külföldről

Egy facebook csoportban találkoztam ma ezzel a kérdéssel és az EU honlapja szerint igénybe vehető egy egyszerűsített eljárás.


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztériumnál lehet kezdeményezni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!