BAföG

Több
10 éve 2 hónapja #35237 Írta: denlak
BAföG téma létrehozva denlak által

Újabb gondom van a Kindergelddel kapcsolatosan.Várom olyan család jelentkezését,akinek a gyermeke Magyarországon tanul egyetemen vagy főiskolán és elfogadták a Kindergeld igényüket.Mi ott tartunk,hogy bejelentkezett a gyermek is ide a németországi lakcímre,ahogy néhányan javasoltátok,(mi már be vagyunk jelentkezve július óta)-férjem állandó munkával rendelkezik- a lány Magyarországon tanul,erre most közölték,hogy a gyereknek legalább 3 évet itt kell laknia ahhoz,hogy megkapjuk ezt a pénzt.Köszönöm előre is! Azt is írja meg,ha valaki jelentkezik,Ő melyik részen él pontosan Németországban.Mi Baden-Württemberg tartományhoz tartozunk.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35238 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: BAföG

Közölték? Gondolom írásban, igaz? Biggyessz be légyszíves valami jogszabály számot amire hivatkoztak ;) mert amúgy ebből csak az sülhet ki, hogy x embernek nem volt ilyen gondja rajtatok kívűl!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: denlak

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35239 Írta: denlak
denlak válaszolt a következő témában: BAföG

Jogszabályt nem kaptam,csak a következőket:Informationen zum BAfög...és ezt dugták az orrunk alá:Für die Förderung eines schwerpunktmässig im EU-Ausland durchgeführten Studiums ist es zudem erforderlich nachzuweise,dass bei Beginn der Ausbildung im Ausland bereits seit mindestens drei Jahre ein ständiger Wohnsitz im Inland bestand.Ennyi...azt mondta,ha tudok vkit ,aki Németországban él és hasonlóan mint mi,kérdezzem meg,Ő hol lakik..Röhej tudom,de ez van

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja - 10 éve 2 hónapja #35241 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: BAföG

Denlak! Amiről most te írsz, az a Bafög...A kindergeld egész más tészta! Jogosan írták ezt vissza, mert a Bafög igénybevételéhez EU polgároknak bizonyos tartózkodási idő meglétét kell igazolnia.


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Itt egyébként olvashattok magáról a Bafög-ről is.
Igényeltetek Bafög-öt???
A következő felhasználók mondtak köszönetet: denlak

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35243 Írta: denlak
denlak válaszolt a következő témában: BAföG

Szerettünk volna igényelni,de ezt a választ kaptuk,hogy minimum 3 év bejelentett lakcímmel kell rendelkezni a gyerekünknek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35245 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: BAföG

Úgy tűnik jó választ kaptatok, én 2010 körüli rendelkezéseknél kaptam erre találatot, amikor is tényleg hozzányúlt az Angela Merker kabinet a BAföG-höz de az sem kizárt, hogy már előtte is kellett 3 év.
Valószínűleg úgy van ahogy Athena írta, egy kalap alá vettétek a kindergeld-el.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: denlak

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!