Nagycsaládos kedvezmények

Több
9 éve 8 hónapja #37392 Írta: pocakpacni
Nagycsaládos kedvezmények téma létrehozva pocakpacni által

Sziasztok!
Kicsit speciális helyzet állt elő a családunkban, és nem tudom hol-ki tudna segíteni nekünk.
Férjem 2,5 éve dolgozik Németországban, én itthon maradtam a 4 gyerekkel, hogy majd, ha sikerül, akkor megyünk mi is. Megigényelte a csp különbözetet, meg is kapta, folyamatosan kapja is, pedig közben volt már munkahely váltás sőt lakhely váltás is. A speciális helyzet: úgy döntöttünk, hogy a két középső gyerkőc már elég önálló és ügyes, de még nem "túl" öreg ahhoz, hogy elkezdje kinti tanulmányait. (2. és 3. osztályosok lesznek kint) Én maradok itthon még a nagylánnyal (középiskolás ráadásul angolt tanult idáig) meg a 4 éves kicsi lánnyal. Viszont így anyagilag eléggé rosszul járunk, ha itthon megszűnnek a nagycsaládos kedvezmények, ráadásul úgy gondolom, hogy ott újra kell indítani a csp ügyintézést, ami tudom, hogy mostanában sok idő. Tehát, van-e arra lehetőség vajon, hogy maradjon ez a felállás, vagy mindenképp rosszul járok. Oké, hogy a suliba bejelentem, hogy kint tanulnak tovább, de attól még ugyanúgy egy család vagyunk, közösen tartjuk el a gyerekeket vagy mi. :D

(pár hónap lenne csak így ha minden igaz, addigra meglesz a lehetőség, hogy mi is menjünk, csak nem akartuk, hogy év közben csöppenjenek a srácok másik suliba)

Köszönöm, ha el tudtok irányítani egy megfelelő helyre :D

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37393 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Nagycsaládos kedvezmények

pocakpacni írta: Oké, hogy a suliba bejelentem, hogy kint tanulnak tovább, de attól még ugyanúgy egy család vagyunk, közösen tartjuk el a gyerekeket vagy mi. :D

Az számít nagycsaládosnak és kaphat nagycsaládos kedvezményt ahol egy háztartásbam a szülők legalább három gyermeket nevelnek.
Szerintem egyszerű a dolog, át kell gondolni a döntéseteket!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: pocakpacni

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37394 Írta: pocakpacni
pocakpacni válaszolt a következő témában: Nagycsaládos kedvezmények

Köszönöm!
Folyamatosan megy a gondolkozás, hogy mi-hogy-merre lenne a legjobb. Ez eléggé a melyik ujjamat harapjam kérdése mostanában.
Az ovis ebéd mondjuk kb annyi lenne, amit eddig a 3 gyereknek fizettem összesen, a nagylány tankönyveit is megoldjuk. Ami igazán fájna az mondjuk az adókedvezmény. Férj kint a 3-as kategóriában van úgy is, hogy mi itthon vagyunk, de nem hiszem hogy én is megkapnám továbbra is ahogy eddig...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 8 hónapja #37400 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Nagycsaládos kedvezmények

pocakpacni írta: Folyamatosan megy a gondolkozás, hogy mi-hogy-merre lenne a legjobb. Ez eléggé a melyik ujjamat harapjam kérdése mostanában. Az ovis ebéd mondjuk kb annyi lenne, amit eddig a 3 gyereknek fizettem összesen, a nagylány tankönyveit is megoldjuk. Ami igazán fájna az mondjuk az adókedvezmény. Férj kint a 3-as kategóriában van úgy is, hogy mi itthon vagyunk, de nem hiszem hogy én is megkapnám továbbra is ahogy eddig...


Nézd kedves Pocakpacni!
Németország soha nem volt család és gyermekbarát olyan mértékben és rendszerben mint ahogy azt Mo. megszokta a lakosság! Itt bizony mindennek meglehetősen nagy a költségvonzata, mert a politika gyakorlailag mindig rossz húzásokat csinál(t), aminek nem egyszer azok szenvednek el, akiknek gyerekei vannak! Persze valóban vannak opciók a nagyacsaládosoknál, de messze nincs olyan mértékű támogatás mint Mo.-on. Igy aztán ennél nem segit a sopánkodás sem mert fizetni kell. Az adócsoportnál sincs kivétel és esetetekben csak egy egyik szülő kaphat 3. kategóriát a másik az 5.-et. Persze lehet a 4-4-es verziót választani aminél évvégén többet kaphattok vissza de havonta magasabb lesz az elvonás. A "CSP" (Kindergeld) viszont 2x184+190 euró lesz havonta. (558€) Azért ez sem semmi, csak hát ha a havi kiadásokat nézzük akkor már más ize van a dolognak! Nagyobb kocsi kell, nagyobb lakás kell > (ennél lehet, hogy távolabbról kell bejárni), több kaja kell, több ruha kell..... stb. s bizony ezekre nincs semmilyen kedvezmény! S itt most még nem is emlitettem azt az elkövetkező időszakot, amikor majd mindegyiknek kerékpár kell és tapitelefon!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: pocakpacni

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37405 Írta: pocakpacni
pocakpacni válaszolt a következő témában: Nagycsaládos kedvezmények

Kedves Decotext!
Félreértés ne essék, egy percig nem panaszkodásképp írtam. Hidd el 4 gyerek mellett elég sok mindennel tisztában vagyok. Tudok a 3-5 vagy 4-4 adókategóriáról, de ez majd akkor lesz aktuális, ha én is kint leszek végre. Voltunk már ennél gázabb helyzetben is, megoldottuk tisztességesen. A gyerekeink jó fejek, nincsenek anyagiasságra nevelve, ha nem lesz tapitelefon, túlélik ;) A bringa más, az egészséges. Szimplán csak most így hirtelen nem tudjuk hogyan hozzuk ki a legjobbat a helyzetből, és azért van sok olyan dolog itthon is, amit nem igazán szeretnek hangoztatni (mármint kedvezmények terén). Nem a kedvezmények és hasonlók miatt született a 4 gyerek, hanem mert szerettük volna! És nem (csak) anyagi okokból szeretnénk külföldön élni, hanem sok egyéb okból is! Most ezt a pár hónapot kibekkeljük akkor így valahogy, aztán hidd el, hogy kint is meg fogunk tudni oldani mindent, ahogy a férjem eddig is tette. És végül lesz 4 szuper, minimum két nyelven beszélő kölköm, akik majd megváltják a világot :P (amúgy a Kindergeld több lesz, 4 gyerek van ;) a kaja-ruha itthon is kell, meg a lakás is)
Köszönöm a válaszaitokat!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!