Tankötelezettség Németországban

Több
9 éve 7 hónapja #37541 Írta: tündem
Tankötelezettség Németországban téma létrehozva tündem által

Sziasztok! 13 éves fiamat hoztam ki, és magyarban magántanuló maradt. Most kezdi a 8. osztályt. Kötelező bejelentett lakcímmel németben is iskolába járnia, vagy elég csak itt egyenlőre a nyelviskola????

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37545 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Tankötelezettség Németországban

tündem írta: Sziasztok! 13 éves fiamat hoztam ki, és magyarban magántanuló maradt. Most kezdi a 8. osztályt. Kötelező bejelentett lakcímmel németben is iskolába járnia, vagy elég csak itt egyenlőre a nyelviskola????


Szia,

okoskodni nem akarok, tehát jobban jársz, ha az illetékes tartományi kultuszminisztériumnál rákérdezel, hogy a tankötelezettség hogyan vonatkozik rá ebben az esetben, ha otthon magántanuló marad. Nyilván attól is függ a dolog, hogy mileyen hosszú távra tervezitek az ittlétet. Ha hosszabbra (és a fiad egyáltalán nem tud még németül), akkor 13 évesen biztos kelleni fog az az egy év felzárkóztató (és nyelv-) iskola, de lakhelytöl függöen nem is biztos, hogy tudnak ilyet nyújtani nektek. Akkor ott az opció, hogy a hetediket járja még egyszer és így csak a nyelvtanulásra koncentráljon. Ettöl függetlenül én biztos arra koncentrálnék, hogy utána mihamarabb bekapcsolódjon a rendes oktatásba, mert a nyelvet csak úgy fogja rendesen és a létezö leggyorsabban megtanulni. A magyar magántanulást meg a helyetekben hanyagolnám is, mert hacsak nem egy Einstein-palánta a srác, a kettö sok lesz egyszerre.... No persze mindez csak akkor él, ha hosszú távra terveztek...

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 7 hónapja #37547 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Tankötelezettség Németországban

tündem írta: Sziasztok! 13 éves fiamat hoztam ki, és magyarban magántanuló maradt. Most kezdi a 8. osztályt. Kötelező bejelentett lakcímmel németben is iskolába járnia, vagy elég csak itt egyenlőre a nyelviskola????


Itt németországban is iskolakötelezettség van! A fiad is abbahagyhatja a 9. után (Hauptschulabschluss), de 10 lenne
a minimum* (Realbaschluss). Optimális lenne a 12 osztály érettségivel*. Van azonban tartomány ahol 13 osztályos
az iskola és csak ezután érettségizhet a gyerek! Az hogy nem tudja a nyelvet, az nem ad felmentést!

*Szükséges a továbbtanuláshoz.

(9 osztállyal az esélye drasztikusan csökken bámilyen szakmaszerzéshez, de nem lehetelen!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37559 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Tankötelezettség Németországban

tündem írta: Sziasztok! 13 éves fiamat hoztam ki, és magyarban magántanuló maradt. Most kezdi a 8. osztályt. Kötelező bejelentett lakcímmel németben is iskolába járnia, vagy elég csak itt egyenlőre a nyelviskola????

Én csak a mi esetünket tudom írni.
Másfél éve jöttünk 11 és 13 éves gyerekkel, márciusban. Azért írom a hónapot, mert mindenki azt kérdezi, miért nem vártuk meg a tanév végét. Második félévre magántanulói státuszt kérvényeztünk.
Mindkettő első osztálytól tanult németet, ez adott egy alapot. Március első hetében (szerda) bementünk a német suliba megkérdeztük a beiratkozást. A költözésre, akklimatizálásra adtak "szabadságot" (két nap), majd jövőhét hétfőn kezdték a sulit. Először Förderungklasse júniusig, majd "szeptembertől" rendes osztály. A fiam ötödiket kezdte, lányom a hetediket. Otthon is ugyan ezeket az osztályokat járják/járták.
Az első otthoni vizsga jól sikerült, bár az addig mindig kitűnő lányomnál becsúszott jó pár négyes. Fiam németből csak négyest kapott :).
A következő otthoni vizsgán (január) már sokkal több négyes és bizony hármas is volt (pl. énekből, tornából :S ). Év végére pedig kiderült, a tanárok bebizonyítják, hogy csak az órahallgatással lehet ötöst szerezni. :baby: Idén szeptembertől már nincsenek magán tanulói státuszban, csak német iskola.
A tanácsom:
Azonnal be kell íratni rendes német iskolába (ott kiderül, van-e Förderungklasse), egy évig a kettőt együtt, ha németből nem tud annyit, hogy teljes, elfogadható bizonyítványt szerezzen, akkor is legyen teljes iskolai éve.
De egyébként egy évig, ha a gyerek nem jár sehova, csak otthon ül, az bizony semmire sem jó. Egy év múlva sem fog sokkal jobban németül beszélni, egy év múlva is elölről kezdi a beilleszkedést (kommunikáció, osztálytársak, barátok). Kidobott egy év! :wait:
Szerintem nyelvtanfolyamra beíratni iskola helyett, "kidobott" pénz. (még mielőtt bárkit megsértenék, nem a nyelvtanfolyam ellen vagyok, hanem egy 13-14 éves kölyök nem a felnőtt nyelvtanfolyamon tanul meg németül, hanem a korosztályában, iskolában, edzésen, usw.)

Persze ez csak, akkor ha nem egy évre "látogatóban" vagytok német földön. Talán a Kindergeldhez is "jó pont", ha az iskolakötelezett gyerek iskolába jár. (Nekünk már áprilisban fizették is.) Bár ezt mások biztos jobban tudják.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, gejza, zpisti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja - 9 éve 7 hónapja #37564 Írta: bribug
bribug válaszolt a következő témában: Tankötelezettség Németországban

Sziasztok!
októberben költözünk Baden Wütteemberg tatrományba,a kislányom szeptemberben tölti a 6. évét, Németországban azt mondták a hivatalban,hogy iskolaköteles,mert október 1 .előtt születettt. Meg is jelölték melyik iskolát keressük fel a beíratkozás végett.
M.o.-on most kezdi a nagycsoportot,kicsit meredeknek tűnik,hogy középsőből első osztályba kerüljön. Kértünk itthon egy igazolást ,miszerint nem részesült iskola előkészítő tanévben. van valakinek ez ügyben bármi tapasztalata ? köszönöm !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 7 hónapja - 9 éve 7 hónapja #37580 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Tankötelezettség Németországban

bribug írta: októberben költözünk Baden Wütteemberg tatrományba,a kislányom szeptemberben tölti a 6. évét, Németországban azt mondták a hivatalban,hogy iskolaköteles,mert október 1 .előtt születettt. Meg is jelölték melyik iskolát keressük fel a beíratkozás végett.
M.o.-on most kezdi a nagycsoportot,kicsit meredeknek tűnik,hogy középsőből első osztályba kerüljön. Kértünk itthon egy igazolást ,miszerint nem részesült iskola előkészítő tanévben. van valakinek ez ügyben bármi tapasztalata ? köszönöm !


A német gyerekek sem járnak, mind, előkészítőbe. S mit mondjak? Én sem jártam soha ilyenbe, bedobtak a mélyvízbe! 6 éves, iskolaköteles!
Különben is hátrány lenne otthon tartani, ha nem megy neki, majd ismétli!
Van ideje nem?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!