GYES lemondása

Több
8 éve 9 hónapja - 8 éve 8 hónapja #39609 Írta: cseadr
GYES lemondása téma létrehozva cseadr által

Sziasztok, üdv mindenkinek. Legyetek kedvesek segíteni, hogy a Németországban igényelt Kindergeld esetén a "magyar" GYES-t is le kell -e mondanom? Azt tudom, hogy a magyar családi pótlékot igen. De mennyiben, egy és ugyanaz a kettő támogatás ez esetben? Köszönet

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 8 hónapja #39623 Írta: ricdra
ricdra válaszolt a következő témában: GYES lemondása

Igen. Ez engem is érdekelne!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 8 hónapja #39624 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: GYES lemondása

Mindkettő családtámogatás.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 8 hónapja #39625 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: GYES lemondása

Na nem ilyen egyértelmüen egyszerü a helyzet. A GYED az magyar biztosítási jogviszonyhoz kötött, a GYES viszont alanyi jogon jár. Értelemszerüen a GYED sztornó, ha nem vagy otthon biztosított, a GYES viszont "alanyi jogon" jár, tehát annak szerintem (!) nincs köze a külföldön éléshez. Mellesleg ezt találtam a témáról, persze 2010.-es állásfoglalás, csodálkoznék is, ha pont ez nem változott volna, de hátha:
"Ha a szülő külföldön tartózkodik, folyósítják-e az
ellátást?
Ha a szülő három hónapot meghaladó időtartamra
valamely, az Európai Gazdasági Térségről szóló
megállapodásban részes, illetve nemzetközi szerződés
alapján azonos jogállást élvező állam területére
távozik, az ellátást tovább folyósítják.
Amennyiben a szülő az előbbi körbe nem tartozó
államba távozik három hónapot meghaladó
időtartamra, távolléte alatt az ellátás folyósítása
szünetel.
A külszolgálatot, vagy külföldi szolgálatot teljesítő
személy részére gyermekére tekintettel egyéb ellátást
folyósítanak, ezért a folyósítás ideje alatt a GYES
folyósítása szünetel."
Forrás: nefmi.gov.hu
Persze ez megint csak okoskodás, meg kell kérdezni a folyósító hivatalt, úgyis az a mérvadó.... :-)

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 8 hónapja #39626 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: GYES lemondása

Minden támogatás biztosítási jogviszonyhoz, és/vagy tartózkodáshoz kötött. Az, hogy alanyi jogon jár vagy sem szerintem huszadrangú kérdés. Ami biztos, hogy családtámogatás onnan jár ahol biztosítási jogviszony van.

"Az egyes országok nemzeti joga határozza meg, milyen feltételek esetén kapnak a szülők családi ellátásokat. Rendes körülmények között a szülők akkor jogosultak családi ellátásban részesülni az uniós tagországok valamelyikében, ha:

ott dolgoznak,
a helyi társadalombiztosítási rendszerből állami nyugdíjat (pl. öregségi nyugdíjat, rokkantsági nyugdíjat vagy túlélő hozzátartozói nyugdíjat) kapnak,
vagy ha a kérdéses országban élnek."

europa.eu/youreurope/citizens/family/chi...enefits/index_hu.htm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 8 hónapja #39627 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: GYES lemondása

Látod Gergö,2010.-ben még biztosan úgy volt, ahogy írtam, hiszen az idézet akkori hivatalos minisztériumi honlapról, ill. egy az alapján nyomtatásban is közzétett tájékoztatóból származik, természetesen ez azóta hatszor változhatott. Viszont jellemzö a mindenkori törvényalkotásra, hogy milyen idióta szövegkörnyezettel, fogalmazással jelentetik meg. Az idézetben ott van, hogy "három hónapot meghaladó idötartamra való... külföldre távozás esetén az ellátást tovább folyósítják..." Ezt olvasva, elöször arra gondoltam, hogy kimaradt a nem szócska a szövegböl (három hónapot NEM meghaladó...), hiszen így az következik belöle pusztán logikailag, hogy ha ennél rövidebb idöre mész külföldre, akkor viszont nem jár, ami teljes mértékben hülyeségnek tünik....Fordítva érthetöbb lenne. De nem maradt ki, hiszen pár mondattal késöbb ugyanúgy megismétlik.... Na erre varrjon gombot az ember.... :-) Persze mindegy, hogy mit dörmögök itt, nyilván nem úgy van már egyébként sem, de valahogy minden törvényünk, rendeletünk, végrehajtási útmutatónk szinte így néz ki, nehogy már Kovács XVI. Béla is megértse ügyvéd/jogász/szakértö nélkül....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!