Babaszoba - Új családtag érkezik

Több
13 éve 5 hónapja - 13 éve 5 hónapja #1829 Írta: Kispucc
Babaszoba - Új családtag érkezik téma létrehozva Kispucc által

Sziasztok kedves fórumozók!

Képzeljétek, lassan egy egész napja tudom, hogy beköltözött egy kis zigóta a hasamba :)
aminek nagyon örülök, de egyből felmerült a kérdés, mi a további menetrend? Még csak egy hónapja vagyok Németországban, egészen pontosan Darmstadtban. Itt már be is jelentkeztem az új lakcímemre. Indulás előtt kiváltottam a szokásos EU-kártyát, de nem igazán tudom, hogy ilyen esetben használható-e. Mindenképp el kellene jutnom dokihoz, hogy megnézze minden rendben van-e, mert kétségeim támadtak efelől. Hogy működik ez a dolog? Valakinek van erről tapasztalata? Köszi! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Athena
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 5 hónapja - 13 éve 5 hónapja #1832 Írta: Athena
Athena válaszolt a következő témában: Babaszoba - Új családtag érkezik

Szia Kispucc!

Graulálok a babócához!!! Minél elöbb keress fel egy dokit, hogy megkezdödhessenek a rendszeres vizsgálatok. Ha teheted, magyar dokit válassz. Az enyém nagyszerü!!! Viszont Münchenben praktizál. Az európai EÜ kártya nem gond, szürövizsgálatoknál mindenképpen OK, de egyéb nagyobb ultrahangoknál lehet, hogy fizetned kell a szolgáltatásokért.

No, a terhességi vizsgálatok nálam eddig így folytak le:

5. hét: elsö vizsgálat, terhesség megállapítása ultrahanggal

7.-8. hét: kontroll vizsgálat, szívmüködés vizsgálata ultrahanggal, vérvétel, vizeletvizsgálat

sajnos közbejött egy egy hetes kórház a hányások miatt.

9.-10. hét: kontroll vizsgálat ultrahanggal, Mutterpass (terhességi kiskönyv) kiállítása, vizeletvizsgálat, vas mérése

12.-13. hét: nyakredövizsgálat ultrahanggal, vizeletvizsgálat

16. hét: kontrollvizsgálat hasi ultrahanggal, vizeletvizsgálat, cukorterhelés, Clamydiateszt

21. hét (et volt nekem a legutóbbi vizsgálatom): Organscreening (grosser Ultraschal). Ez egy rendkívül fontos speciális ultrahang, melynek keretein belül megvizsgálják a baba szerveit és felépítését, hogy kizárhassanak egyes fejlödési rendellenességeket. Ezt nem a kezelöorvos végzi, hanem nögyógyásztai/szülészeti klinikák (Frauenklinik) valamint erre szakosodott praxisok (Praxis für Pränataldiagnostik).

Szóval mint az eddigi kronológia is mutatja, az elején két hetente, 13. héttöl négy hetente folynak a vizsgálatok. A 30.-32. héttöl majd ismét két hetente.

Remélem tudtam segíteni.

Üdv. Mariann

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja - 13 éve 5 hónapja #1834 Írta: Kispucc
Kispucc válaszolt a következő témában: Babaszoba - Új családtag érkezik

Szia Mariann!

Köszi a válaszodat, sokat segített. :) Most azt próbálom mérlegelni, hogy hol kezdjem el ezt az egész procedúrát. Vajon a különféle UH-k és egyéb vizsgálatok mennyibe kerülhetnek? Ha relatíve sok, akkor lehet, hogy inkább érdemes időnként hazaruccannom...
Magyar doki.. de jó lenne :) Nem tudom, hogy itt van-e, de megpróbálok utánajárni.

Üdv:
Kispucc

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Athena
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 5 hónapja #1842 Írta: Athena
Athena válaszolt a következő témában: Babaszoba - Új családtag érkezik

Ha találtál dokit, kérdezd meg töle, hogy milyen költségeket kell magadnak állnod a kártyával. Utána mérlegeld. Èn az európai EÜ kártyát egyszer használtam itt nögyogyinál, még évekkel ez elött. Akkor simán ment vele a szürövizsgálat. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #1843 Írta: Kispucc
Kispucc válaszolt a következő témában: Babaszoba - Új családtag érkezik

Köszi a választ :) Még nem találtam,de a kövi héten mindenképp elmegyek. És gratulálok neked a babához! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • kema82
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 8 hónapja - 12 éve 8 hónapja #6670 Írta: kema82
kema82 válaszolt a következő témában: Babaszoba - Új családtag érkezik

Sziasztok!

Sajnos régóta nem kopogtat nálunk a gólya. Eddig itthon a betegbiztosítás fedezett minden ezzel kapcsolatos vizsgálatot, nem jártam magán dokihoz. Kint az AOK által leszek biztosítva és nem tudom, hogy ott ha elmegyek nőgyógyászhoz, akkor ott is fedezi a vizsgálatokat a betegbiztosítás?

Légyszi írjatok, ha van hozzáfűznivalótok, nagyon fontos lenne.

Köszi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!