Babaszoba - Új családtag érkezik

Több
12 éve 5 hónapja #9417 Írta: gabi84
gabi84 válaszolt a következő témában: Babaszoba - Új családtag érkezik

Sziasztok
Bayern-ben lakunk,60 km-re Münchentől a Starnberger See partján.
Már 1 éve írtam ide egy másik fórumra,mikor elterveztük hogy babát szeretnénk.Sajnos kereken 1 évet kellett várnunk,de most úgy néz ki megérte a türelem és beköltözött a pocakomba a 2. kis "trónörökös".Ma 6 hét 1 napos vagyok....
UH-on még nem láttuk,csak jövőhét hétfőre van időpontunk...

Nagyon megköszönném ha adna még valaki némi felvilágosítást a terhesgondozásról,mi az amit fizet a biztosító (AOK-nál vagyok,a férjem után biztosítva).mik a támogatott vizsgálatok amiket tartalmaz a terhesgondozás....
Azt hallottam hogy csak 3 UH vizsgálatot fizet (amúgy meg 40 euro egy UH vizsgálat),de ez tényleg így van?akkor ha most a 6. héten megyünk,ezért is fizetni kell majd?Mert ahogy láttam az első UH a 9-10. héten lenne esedékes.És vajon képet lehet kérni a kis maszatkánkról,az mennyibe kerül,vagy itt hogy szokás?

A másik az hogy nézegettem különböző német oldalakat,de nem találtam arra vonatkozóan infót,hogy úgy mint Magyarországon itt is tartalmazza-e pl. a Down-kórra való szűrést az ingyenes terhesgondozás.Gondolok itt nyaki redő mérésre,vagy kombinált tesztre vagy vmi hasonlóra....vagy normál esetben ezekre nem szűrnek?Ez olyan hihetetlen lenne nekem....
Ha mégis így lenne,tudnátok tapasztalatot írni kinek mennyiben volt egy ilyen ominózus szűrővizsgálat?
Eddig csak vérvételen voltam és akkor kaptunk egy papírt a pluszban választható vizsgálatokról,ezek között láttam pl az Ersttrimester-Screening-et,de ahogy nézegettem a neten ez 150-200 euros vizsgálat....ezt azért kicsit sokallom.
És ez a 3 UH is olyan kevésnek tűnik,én azért örülnék ha havonta látnám a pocaklakót hogy minden rendben vele és szépen fejlődik.....

Esetleg Ti kismamák milyen plusz vizsgálatokat csináltattatok meg?és mennyi volt ennek az anyagi vonzata?

bocsi a sok kérdésért,de egyelőre még nagyon ködös ez nekünk hogy hogy is működik itt ez az egész terhesgondozás!

Athena
Neked gratulálok a babához!!!Már pár hónapja élesben élvezheted az anyaság minden velejáróját....Nagyon jó volt amiket leírtál hogy nálad milyen vizsgálatok zajlottak....de neked ezek közül semmiért nem kellett fizetned?Mindent fedezett a biztosítód?A szülés hogy zajlott,milyen volt?Mesélj kicsit ha van kedved.

Kema82
Látom nem járt erre a hozzászólásod óta senki,remélem azóta már megkaptad a választ és főként azt remélem hogy azóta már beköltözött a pocakodba a kisbabátok is!!! Nálam is voltak gondok,pl egy csak UH-al alátámasztott PCOS,mikor először mentem itt dokihoz nem akart velem foglalkozni,ez áprilisban volt,azt mondta nem látja olyan vészesnek a helyzetet csinált UH,megnézte a peteérést és épp volt egy szép érett tüszőm,azzal küldött el hogyha nem jön össze 3 hónapon belül akkor menjünk vissza és tovább küld valami meddőségi klinikára.......Amúgy amit ő csinált UH-ot azért nem kellett semmit fizetnünk.
Hát közben nálunk másképp alakultak a dolgok és nem volt idő visszamennünk,elkezdtem egy szuper homeopátiás bogyót,és láss csodát innentől a 2. hónapban terhes maradtam.Remélem a továbbiakban is minden rendben lesz.
Írj,ha van kedved hogy mi történt azóta veled és hogy elkezdtétek e a kezelést ......


Előre is köszönöm és várom a válaszaitokat!
Üdvözlettel :Gabi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9506 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Babaszoba - Új családtag érkezik

gabi84 írta: Azt hallottam hogy csak 3 UH vizsgálatot fizet (amúgy meg 40 euro egy UH vizsgálat),de ez tényleg így van?akkor ha most a 6. héten megyünk,ezért is fizetni kell majd?Mert ahogy láttam az első UH a 9-10. héten lenne esedékes.És vajon képet lehet kérni a kis maszatkánkról,az mennyibe kerül,vagy itt hogy szokás?

A másik az hogy nézegettem különböző német oldalakat,de nem találtam arra vonatkozóan infót,hogy úgy mint Magyarországon itt is tartalmazza-e pl. a Down-kórra való szűrést az ingyenes terhesgondozás.Gondolok itt nyaki redő mérésre,vagy kombinált tesztre vagy vmi hasonlóra....vagy normál esetben ezekre nem szűrnek?Ez olyan hihetetlen lenne nekem....
Ha mégis így lenne,tudnátok tapasztalatot írni kinek mennyiben volt egy ilyen ominózus szűrővizsgálat?
Eddig csak vérvételen voltam és akkor kaptunk egy papírt a pluszban választható vizsgálatokról,ezek között láttam pl az Ersttrimester-Screening-et,de ahogy nézegettem a neten ez 150-200 euros vizsgálat....ezt azért kicsit sokallom.
És ez a 3 UH is olyan kevésnek tűnik,én azért örülnék ha havonta látnám a pocaklakót hogy minden rendben vele és szépen fejlődik.....Üdvözlettel :Gabi


Sajnos az idevontkozó elöirásokat nem ismerem, de amit tudok az elirom. 2 koleganöm is most jött vissza szülesböl. 1 évg votlak otthon. A vizsgálatok és szürések szinte kivétel nélkül önköltségesek, s csak az elején van 3 UH amit a biztositónál lerendzehetsz. Több vizsgálotot is kérhetsz, söt, amennyit akrsz, de ezeket fizetned kell! Nem irnak elö semmit, mert a szülöknek a dolga! Itt senki nem fogja a kiskezedet, hogy tedd ezt, vagy tedd azt! Te döntesz! A koleganök 2 havonta mentek kontrollra.

Down-kórra való szűrést és nyaki redő mérést, vagy kombinált tesztet is kérhetsz de a német betegbiztositó rendszer csak akkor fizeti ezt, ha a pici beteg, vagy a gyanú fennáll! Ezt itt nem engedhetik meg maguknak, mint a krözus kihazánkban!! Az, hogy drágállod, az magányügy!
(A tüdöszürés is önkéntes itt hiszen felnött emberek vagyunk, nem?)
Bocs' hogy csak igy általánosságban tudtam irni, de pontosabbat nem tudok!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9515 Írta: gabi84
gabi84 válaszolt a következő témában: Babaszoba - Új családtag érkezik

Köszönöm a választ!
Majd hétfőn mindent megkérdezünk a doktornőtől.
Most találtam egy diagnosztikai oldalt ott úgy írja hogy a kombinált teszt 55 euro,ez bőven megér annyit hogy tudjuk minden rendben és elég megbízható vizsgálat ahogy olvastam.1-1,5 havonta meg mindenképp kérünk szerintem UH-ot,mert engem megnyugtat hogy látom hogy szépen rendben fejlődik a baba.
Toxoplazmára szerencsére védett vagyok,szóval arra nem kell szűrni.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • kema82
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 hónapja #9518 Írta: kema82
kema82 válaszolt a következő témában: Babaszoba - Új családtag érkezik

Szia!

Sajnos azóta sem jártunk sikerrel babaügyben. A hónapban fel fogok keresni itt helyben egy nőgyógyászt. Most költöztünk 2 hete Ellwangenbe. :) Homeopátiával én is próbálkoztam, de nem segített. Nekem endometriozisom van, ami meddőséget okoz. Örülök, hogy neked ilyen hamar sikerült, remélem hamarosan mi is eljutunk idáig. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 hónapja #9519 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Babaszoba - Új családtag érkezik

Szia Decotext!

En ugy tudom, a kromoszoma vizsgalat Magyarorszagonm is csak gyanu eseten megy,illetve Down kor szürese miatt 35 eves kor feletti anyaknal.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9520 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Babaszoba - Új családtag érkezik

kema82 írta: Szia!Sajnos azóta sem jártunk sikerrel babaügyben. A hónapban fel fogok keresni itt helyben egy nőgyógyászt. Most költöztünk 2 hete Ellwangenbe. :) Homeopátiával én is próbálkoztam, de nem segített. Nekem endometriozisom van, ami meddőséget okoz. Örülök, hogy neked ilyen hamar sikerült, remélem hamarosan mi is eljutunk idáig. :)


Endometriosezentrum Berlin Mitte
Frauenärztliche Gemeinschaftspraxis
Dr. med. Reinhard Hannen (Frauenarzt / Psychotherapie) und
Dr. med. Christian F. Stoll (Frauenarzt)
Fachärzte für Gynäkologie und Geburtshilfe sowie Reproduktionsmedizin und gynäkologische Endokrinologie (Kinderwunschbehandlung; Hormondiagnostik und -therapie)

Praxiszeiten der Gemeinschaftspraxis:
Montag 8.00-12.00 14.00-18.00
Dienstag 8.00-12.00
Mittwoch 8.00-12.00 14.00-18.00
Donners. 8.00-12.00
Freitag 8.00-12.00 14.00-18.00

Landgrafenstrasse 14
10787 Berlin Mitte (Nähe KaDeWe)
Telefon: +49 (0)30/26 39 83 - 0
Fax: +49 (0)30/26 39 83 - 99
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Unsere spezielle Sprechstunde zur Endometriose ist jeden Dienstag von 08.00-12.00 Uhr.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!