Untersuchungsheft - Gyermekegészségügyi kiskönyv

Több
11 éve 3 hónapja #27685 Írta: katica27
Untersuchungsheft - Gyermekegészségügyi kiskönyv téma létrehozva katica27 által

Sziasztok!

3 hónapja költöztünk ki Németországba két gyermekünkkel. A nagyobbik 5 éves, sikerült beíratni oviba. Viszont kérnek tőlünk egy úgynevezett Untersuchungsheftet, mivel az iskolai beíratáshoz ez nélkülözhetetlen. Ez tulajdonképpen a magyar gyermekegészségügyi kiskönyvnek a német megfelelője. Elmentem az orvosunkhoz, azt mondta, h menjünk az AOK-hoz, hogy majd ott kérjek. Ezután oda is elmentem, ott meg azt mondták, hogy az orvosunktól kell kérni. Most akkor kitől kell ezt kérni???? Köszi előre is a segítségeteket.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27776 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: Untersuchungsheft - Gyermekegészségügyi kiskönyv

Szia Katica!

Elsö kérdésem: "Elmentünk az orvosunkhoz....." ez gyerekorvost takar vagy háziorvost?
Nekem 3 gyermekem van , a Kinder-Untersuchungsheft-et a gyerekorvos állítja ki,de csak egy bizonyos kor alatt. (0-64 hónapos korig) Szóval nekem csak a kislányom kapott,de bele már nem írt semmit a doktornö......... :blink: no mindegy.Emellett mindhárom gyermekem kapott egy "Internationale Bescheinigungen über Impfungen"-nevü kis sárga könyvecskét ,ebbe vezette át a M.o-on kapott oltásaikat és még itt megspékelte fejenként párral,azaz kétszer mentem 3 lurkóval szurira még (Meningokokken,Masern,Mumps,Röteln(MMR)-ezek ellen mindhárman plusz a kicsi még Varizellen-azaz Windpocken-magyarul bárányhimlö :) mert ö még M.o.-on nem kapta el.Szóval mihamarabb keress gyerekorvost,mert nemcsak ezekre lesz szükséged de egy igazolást is majd az ovihoz,amit háziorvos nem szívesen állí ki (nekünk megcsinálta-de utólag hallottam nem szokták)
Remélem tudtam segíteni B)
Üdv :kiss:

Perszike
A következő felhasználók mondtak köszönetet: katica27, eszge

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27783 Írta: katica27
katica27 válaszolt a következő témában: Untersuchungsheft - Gyermekegészségügyi kiskönyv

Szia Perszike!
Nagyon szépen köszi a válaszodat!!!!!!
Nekünk és a gyerekeinknek Allgemeinmediziner-ünk volt, ő állított ki igazolást a fiamnak az ovira, ezzel nem volt gond, viszont az ovi kérte az Uheftet, amit ez a doki nem állított ki. Így váltottam orvost, úgyhogy szerencsére már kifejezetten gyerekorvosunk lett, átvezették az adatokat a magyar könyvből a németbe. Sőt ezentúl az oltást is itt fogják kapni.

Mégegyszer köszönöm az infókat, hasznosak!!! Ha bármi más kérdésem lenne, tuti hozzád fordulok :-)

Minden jót neked és a gyerkőceidnek!

Üdv, Katica

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27785 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: Untersuchungsheft - Gyermekegészségügyi kiskönyv

Szio Katica!

Most látom,hogy az elsö kommented 3 napos,akkor már mindent elintéztél!Nagyon ügyes vagy ;)
Persze ha bármi kérdésed van írj nyugodtan :)
Sok boldogságot és egészséget kívánok Nektek az új élethez itthon Németországban!
Üdv!
Perszike

Perszike
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Marcsusz

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27800 Írta: katica27
katica27 válaszolt a következő témában: Untersuchungsheft - Gyermekegészségügyi kiskönyv

Szia Perszike!

Igen, tegnap sikerült mindent elintézni, mert nem hagyott nyugodni a dolog :-) :party:

úűá-é; Köszi mégegyszer!

Ha lesz valami egyéb (és tuti lesz :-D), akkor feltétlenül szólok!

További szép napot

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27861 Írta: Zita
Zita válaszolt a következő témában: Untersuchungsheft - Gyermekegészségügyi kiskönyv

Szia Katica,
igaz, hogy az en fiam itt született de nem emlekszem ra, hogy az iskolai beiratashoz kellett ez a könyv mert amugy is csak 5 eves korig ervenyes. Esetleg az oltasi igazolas. De nekünk az sem kellett. Az en fiam mar 10 eves lesz jövö honapban de az iskolat nem erdekli, hogy van e oltasa vagy valami. Csak ha fertözö betegsege van kell egy igazolas, hogy meggyogyult es mehet iskolaba vagy ha tetü van azt vagy kötelezö jelenteni.
Üdv Zita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!