Orvosi leletek

Több
11 éve 2 hónapja - 11 éve 2 hónapja #28506 Írta: Tomi
Orvosi leletek téma létrehozva Tomi által

Szeretném pontosan tudni, hogy az orvosi vizitek, vizsgálatok alkalmával kell-e ugynevezett ambuláns lapot, vagy leletet, diagnózist, terápiát tartalmazó irásos anyagot átadni a betegnek, vagy sem?
A magyar gyakorlat szerint a beteg minden egyes orvoslátogatáskor kap egy "leletet" ami az ő saját példánya, elteheti referencia vagy összehasonlítás céljából, vagy egy másik orvossal történő későbbi konzultációhoz.
Azt szeretném pontosan tudni, hogy a német előírások szerint kell-e automatikusan, illetve kérésre köteles-e az orvos a látogatásról, vizitről, diagnózisról, terápiáról a beteget ÍRÁSBAN tájékoztatni és mikor?
Azt tudom, hogy a szakrvos a háziorvost értesíti a vizsgálat eredményéről. Azt is feltételezem, hogy a háziorvos erről a beteget szóban tájékoztatja. De kérdésem ettől közvetlenebb, direktebb tájékoztatásra, az orvos----beteg írásos tájékoztatásának kötelezettségére vonatkozik.
Lehet, hogy evidenciának tűnik a kérdésem, de én ezidáig egyetlen egy alkalommal sem kaptam közvetlenül az orvostól, automatikusan "lelet"-et, ha külön hangsúlyozva kértem valamely vizsgálati eredményét, (pl. vérkép) akkor nagy nehezen adtak egy másolatot belőle. Fiam, nővérem, édesanyám és több családtagom is orvos (köztük bőrgyógyász is van), ők sem értik, itt miért nem automatikus a beteg írásos tájékoztatása. Igaz, hogy ők nem Németországban élnek. Esetleg ez lehet az én esetemben egyedi probléma, s ha így van, akkor méginkább ismernem kell az általános szabályt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28512 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Orvosi leletek

Tomi írta: Szeretném pontosan tudni, hogy az orvosi vizitek, vizsgálatok alkalmával kell-e ugynevezett ambuláns lapot, vagy leletet, diagnózist, terápiát tartalmazó irásos anyagot átadni a betegnek, vagy sem?



Erről pontosan tudok írni, mert a nejem 6-7 évvel ezelőtt súlyosan megbetegedett (rák) s rengeteg kezelésen (op, kemo, sugárzás, gyógyszerek) ment át mire meggyógyúlt! Nekünk semmit nem adtak ki önszántukból! Minden egyes vizsgálat és kezelés utáni ellenőrzés eredményét kérni kellett, de ha kértük adtak másolatot! Ugyan így szóban is bármikor megkaptunk minden információt! Ebből én arra következtetek, hogy nem kötelező adni (alapállásból) de kötelesek igény esetén kiadni! Az lehet azonban, hogy ez nem általános, de az esetünkben így volt!

DCT
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Tomi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28517 Írta: Tomi
Tomi válaszolt a következő témában: Orvosi leletek

Kedves Decotext,
Köszönöm válaszodat, így némi remény dereng számomra is, hogy kaphatok a vizsgálatok eredményéből.
Gondolom azonban, hogy a német alaposság kiterjed erre a kérdésre is, s ez is valahogy szabályozva van.
Nyilvánvalóan a beteg a szabályozást nem ismerheti, vagy erre kicsi az esély, hogy megismerje. Akik biztosan ismerik, azok az orvosok, vagy egyéb felsőfokú végzettségű egészségügyi dolgozók, akik jogosultak a betegek számára információt kiadni. Ezért kérdezem: van-e olyan általad ismert praktizáló orvos fórumtag - Éva10 kivételével - aki e tekintetben egyértelmű választ tud adni, s akinek e kérdést feltehetném?
Nem szeretnék olyan helyzetbe kerülni az orvosnál, hogy jogalap nélkül "követelném" a vizsgálati eredményt, diagnózist, terápiát írásban.
Számomra egyébként teljességgel érthetetlen, hogy ezt egyáltalán miért nem adják azonnal és kérés nélkül a beteg kezébe, hiszen őrá vonatkozik, fizet érte, stb. Üdv.: Tomi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28549 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Orvosi leletek

Ne parazd ezt ennyire tul. Bemesz udvariasan elmondod az asszisztensek mit szeretnel. Ok pedig mosolyogva lemasoljak es odaadjak neked.:)
Nekem se szoktak ide adni a vizsgalati eredmenyeket csak ha at kell vinni egy masik orvoshoz. De azt is a leletek mellett atdobjak elektronikusan is. Kb. 1 eve volt egy komplex allergiavizsgalatom, bor teszt, verteszt etc. Atbeszeltuk az eredmenyt, megmutattak a leleteket, de az eredetit nem adtak ide, masolatot meg nem kertem. MAjd ha arra jarok kerek masolatot..
A jogi hatteret nem ismerem, de itt a szakorvosok maganpraxisokban dolgoznak. Neki az az erdeke, ha megint vmi bajod van, hozza menj vissza:) Igy ott mindig megtalalod a leleteidet egyben.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Tomi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28562 Írta: Tomi
Tomi válaszolt a következő témában: Orvosi leletek

Kedves Mahlzeit,
Köszönöm válaszodat. Ma voltam szakorvosnál és írásban kértem, hogy minden eredményemről, leletemről, stb. kapjak másolatot. Szóban is megismételtem kér(d)ésemet és megerősített az orvos abban, hogy jogom van a leleteimet megkapnom.
Mindezeket együttvéve is az a meglátásom, hogy valamilyen ellenérdek, vagy gyakorlat miatt ez nem esik kedvükre. Furcsállom, hiszen fejlett demokrácia van Németországban. Üdv.:Tomi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28569 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Orvosi leletek

Tomi írta: Kedves Mahlzeit,
Köszönöm válaszodat. Ma voltam szakorvosnál és írásban kértem, hogy minden eredményemről, leletemről, stb. kapjak másolatot. Szóban is megismételtem kér(d)ésemet és megerősített az orvos abban, hogy jogom van a leleteimet megkapnom.
Mindezeket együttvéve is az a meglátásom, hogy valamilyen ellenérdek, vagy gyakorlat miatt ez nem esik kedvükre. Furcsállom, hiszen fejlett demokrácia van Németországban. Üdv.:Tomi

Attol, hogy fejlett a demokracia, nem biztos, hogy automatikusan ervenyesitik a jogaidat:) Kerni is kell idonkent. Az orvos maganpraxist visz, kapitalizmus van. Ha mindenkinek automatikusan leleteket fenymasolgatnanak, osztogatnanak, akkor az kiszamolhatoan "veszteseg", mert leterheled a szemelyzetet, papir, fenymasolo. Nem mellesleg ha megint hasonlo bajod van, akkor tutti hozza mesz vissza, mert ott vannak az elozmenyeid.. ez ennyire egyszeru. En nem erzem ezt problemanak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!