Orvos időpontfoglalás

Több
11 éve 1 hónapja #29497 Írta: kenguru
Orvos időpontfoglalás téma létrehozva kenguru által

Jo napot kivanok!
Kerdest szeretnek feltenni, segitseget kerni az ügyemben. Valahogy egy helyben topogok, nem tudom mi tevö legyek.

Röviden a törtenetem: nemregiben gyogytornat irt fel az orvos, 6 alkalomra. 4 alkalomra elmentem, majd influenzas lettem egy hetvegen, igy a hetföi idöpontra nem mentem el mivel fel sem tudtam kelni, menni sem tudtam, szetesett a fejem, lazas voltam,rendesen ledöntött a betegseg.

Delelött 10-re volt idöpontom, 9 utan par perccel felhivtam öket. Szemelyesen nem lehet elerni a praxist, üzenetrögzitö müködik, rabeszeltem hogy influenzas vagyok igy nem tudok elmenni. 2 hetig tartott a betegseg, igy gondoltam hogy mivel fertözö igy nem jelentkezem oda ahova idös es legyengült ember jar; nem jo nekem, es nekik sem akartam volna atadni.

Meg mikor meg sem gyogyultam kaptam egy felszolitast hogy fizessem be a hatralevö 2 kezelest mivel nem jelentkeztem. ( Egyebkent a biztosito kifizeti, csak alairasommal kell bizonyitani hogy ott voltam) Elsetaltam szemelyesen mivel a telrögzitövel nem lehet megbeszelni, bar meg nem voltam jol. Mondtam, en hagytam üzenetet. De az tul kesö volt, aznap, valaszolta. En ezt megertem, es igaz, csakhogy a hetvegen jött a virus. Akkor pedig nincs rendeles.

Mikor kellett volna hivnom öket, kerdeztem, hogy idejeben legyenek tajekoztatva? Penteken, delig, valaszolta a fönök. De akkor meg nem ereztem hogy beteg vagyok mondtam. Mi lenne, ha alairnam hogy itt voltam, hogy ne legyen ügy olyanbol amit nem erzem hogy rosszul csinaltam. Tul kesö, elküldte mar a jelentest valahova valaszolta(nem ertettem, hova).

Meg hozzatette: engem nem ismer, elöször voltam ott, mennek oda emberek akik nem mutatkoznak fel az elöirt idöpontra, majd panaszkodnak, es különben is nincs ideje beszelgetni velem mivel elveszem az idejet. Viszontlatasra- bement az irodaba. Majd kiküldött egy meg magasabb összegrol felszolitast, hogy a bankjaba fizessem be.

Az összeg nem nagy, 30 majd 41eu, de nem ertem ezt a dolgot. Tenyleg ki kell fizetnem akkor is mikor jeleztem hogy nem tudok menni, hetfön reggel? Honnan tudjam elöre meddig tarol le a virus, utoljara 30 eve voltam igy megfazva. (Nem mentem el orvoshoz vele, mert nem akartam mas betegseget felszedni a rendelöben a jarvanyban es atadni sem akartam.) Fizessem ki, vagy en is tudok valamilyen jogszabalyra hivatkozni? Ugy latom elegge egyoldalu a gyogytornasz velemenye, es ki akar tolni velem. Ereztem rajta, amilyen lekezelöen beszelt. Lehet per belöle?? Kinek a javara itelhetnek ilyenkor?

Nagyon szepen köszönöm elöre is a velemenyeteket.
Szep napot!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 1 hónapja #29498 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Orvos időpontfoglalás

Az összeg nem nagy, 30 majd 41eu, de nem ertem ezt a dolgot. Tenyleg ki kell fizetnem akkor is mikor jeleztem hogy nem tudok menni, hetfön reggel? Honnan tudjam elöre

Igen itt kezdödnek a problemak, ha nem vagy a nemet nyelv ura. :wait:
Az esetet közöld irasban a betegbiztosito tarsasagoddal azonnal es a
levelet sziveskedjel - Einschreiben/ Rückschein - elküldeni!
Ha a Krankengymnastik nem tornaztatott ,nem is kerhet azert penzt amiert
nem nyujtott szolgaltatast.
Ne szarjal be, es ne is targyalj vele többet, hanem setalt be a KV. tarsasaghoz!
Ha nem lepsz kiküldi szamlajat egy Inkasso ceggel es az igen sokba fog neked
kerülni. :whew:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kenguru

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29519 Írta: kenguru
kenguru válaszolt a következő témában: Orvos időpontfoglalás

Köszönöm szepen a valaszod prosperus. Nos, bementem azonnal a KV-hez mikor az elsö papirt megkaptam a hölgytöl. A szobeli kerdesre a szobeli valasz az volt hogy a kv-nak nincs köze hozza. Szerinte nem fog semmi törtenni, varjak meg.

Ma felhivtam öket azonnal mikor olvastam a valaszod. Valaszuk az volt, hogy a gyogytornasz nem tud semmit sem csinalni mivel nem vegzett el solgaltatast.

A gyogytornasz azt mondta az elsö levele utan mikor megkerestem ( azt hittem hogy uj idöpontot küld, na jo, naiv vagyok meg az itteni üzletmenet teren), hogy azok az idöpontok amiket ö kijelölt nekem a kezdet kezdeten, maganszerzödesnek szamitott amit en megszegtem.

Most ha azonnal irok az en KVmnek, es irasban is közlik hogy nincs közük hozza, a 28-i fizetesi hataridöt biztosan lekesem ( 18-an, ma kaptam a levelet). Akkor pedig, lehet, hogy odaadja egy behajto cegnek??

Meg mindig nem tiszta elöttem de nagyon szepen köszönöm hogy felvilagositottal.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 1 hónapja #29526 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Orvos időpontfoglalás

Megegyszer kenguru :wait:

gyogytornasz azt mondta az elsö levele utan mikor megkerestem ( azt hittem hogy uj idöpontot küld, na jo, naiv vagyok meg az itteni üzletmenet teren), hogy azok az idöpontok amiket ö kijelölt nekem a kezdet kezdeten, maganszerzödesnek szamitott amit en megszegtem.

A Krankengymnastikra a hazi orvosod utalt (szerintem) 6 x alkalomra, ez
nemetorszagban igy jarja, mert 2 nem segit 6x -i pedig sem biztos.
Egy Termin megadasa nem szerzödes, tehat teged semmire nem kötelezhet!!
Neked jogod van barmikor ezt a 6x-i Krankengymnastik balhet vegig vinni es
mivel sem a kurvaja nem vagy a Krankengymnastik Jakabnak sem a rokona
nem kötelezhet teged akkor ezen reszt venni amikor neki eppen ideje van.
Neked nincs!! Ennyi. Barmikor kerhetsz egy masik termint!!!
Ha jo a hazoorvosod visszasetalnek hozza es elmondanam a fajasomat es a
panaszaimat azon gyogymikulasrol ahova ö atutalt.
Nem tele lenni a gatyanak, mutasd meg, hogy Attila a barbar leszarmazottja
vagy :whistle:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kenguru, bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29534 Írta: kenguru
kenguru válaszolt a következő témában: Orvos időpontfoglalás

prosperus írta: Ha nem lepsz kiküldi szamlajat egy Inkasso ceggel es az igen sokba fog neked
kerülni. :whew:

Kösz a biztatast, prosperus. Ilyen nyelvezetben azert csak nem mondhatom el neki pedig megerdemelne.
Nos, amit eddig tanultam: A biztosito visszaküldött hozza, meg egy megbeszelesre. A "Jakab" egy nö, akit nem erdekli senki indoka, mindenki fizetni fog neki, azt mondta, es letojja mit mond a biztosito vagy az orvosom. Semmilyen kifogast nem hajlando senki szamara elfogadni. Ö sorolta fel, milyen indok nem jelent szamara semmit: hozzatartozo korhazba került, meghalt, gyerek lebetegedett, otthon kellet vele maradni, virusos fertözes, es tovabbi csip-csup indokok; :puke:

Megvan a hattere, aki behajtja a penzet, mondja.

Allitasa szerint napi 10-15 paciensnek ir fizetesre felszolito levelet. Mindezt habzo szajjal, remegö kezzel es vicsoritva mondta nekem. Most lehet akkor szamolni mennyi havi bevetele van az el nem vegzett munkabol. Igy mar maffia hangzasa van szamomra. Vagy ez lenne a termeszetes? Nem hiszem. Hiszen ilyet nem tapasztalatam, altalam gondosan kivalasztott nemet orvosaim aldom es imadom, nagyon elegedett vagyok es hatalmas szivük van, segitökeszsegük es hozzam valo szakmai allasuk hatartalanul jo. :clap:

Szerintem Jakab nenitöl, ha tudnak milyen mogorva, ramenös, mar-mar gonosz, el is hatarolodnanak. A Te tanacsodra szüksegem volt, a nyelvezet, ahogy irtad, azert adott egy nagy lökest nekem is pedig igen jambor egy emberke vagyok. Kösz!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 4 hete #29547 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Orvos időpontfoglalás

Allitasa szerint napi 10-15 paciensnek ir fizetesre felszolito levelet. Mindezt habzo szajjal, remegö kezzel es vicsoritva mondta nekem. Most lehet akkor szamolni mennyi havi bevetele van az el nem vegzett munkabol. Igy mar maffia hangzasa van szamomra

Ha mar 10-15 Paziensnek ir felszolito leveleket akkor nyugodjal meg, mert nem
te vagy az egyedüli, akik nem birjak a birka, habzo szaju lenyet elviselni.
Alaneztel mar a szoknyajanak, mert igen sok nemet "nönek" bot van a szoknyaja
alatt :wait: :wait: :wait:
Megegyszer. Ne ßarjal be, ha nem volt "Dienstleistung" nincs miert szamlaznia.

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kenguru

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!