Cukorbetegek Németországban

  • eper25
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 11 hónapja #30985 Írta: eper25
Cukorbetegek Németországban téma létrehozva eper25 által

Sziasztok!
Szeretnék tapasztalatokat gyűjteni cukorbeteg sorstársaimtól, hogy itt hogyan működik az inzulin felírás, mennyibe kerül stb.
Pár hónapja dolgozok itt, de véglegesítették a szerződésem, úgyhogy úgy döntöttem végleg kiköltözök, és itt szeretnék minden ilyesmit intézni. Ha van valakinek tapasztalata nagyon szívesen fogadom!
Köszönöm előre is!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31156 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Cukorbetegek Németországban

Szia Eper!
Lehet, hogy van nálam illetékesebb, okosabb ember is, de én az asszony tapasztalata alapján válaszolok.
Mi három hónapja vagyunk itt.
Ő 1-es típusú diabéteszes.
Otthon a kórházból megvolt az igazolás (magyarul) arról, hogy rendszeres inzulin terápiára szorul. Ezt az igazolást lefordítattuk (nem igazoltan hivatalosan), de szó szerint. Szépen szerkesztve.
Itt No.-ban háziorvost kellett választani amilyen gyorsan csak lehet. A háziorvosnak ezt a papírt megmutatva felírta a szükséges anyagokat. (tudod mik kellenek: kétféle inzulin, tesztcsíkok)
A lényeg. Itt teljesen ingyenes minden ami az igazolt diabéteszhez tartozik (a tesztcsík is).
DE!
Az otthoni akkucheck (vércukor mérő) nem kompatibilis az itt használatossal!
Tehát azt kell szerezni. Nekünk sikerült a patikától kapni egyet grátisz (ez is az akkucheck reklámja).
A vércukor értéket nem mmol/l -ben számolják, hanem ezrelékben. Tehát az értéket 18-cal kell osztani, hogy az otthoni megszokott értéket kapd. Ezt viszont lassan megtanulod, hogy mennyi a normális érték, és mikor mennyit kell korrigálni.
Remélem a válasszal nem késtem. Bár az is lehet, hogy már túl vagy rajta... :)
Üdv: V.Béla
A következő felhasználók mondtak köszönetet: eper25

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #31160 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Cukorbetegek Németországban

Megjegyzés:
Pontosan ilyen komoly és fontos dolgok miatt nem fogadja el a német minden zokszó nélkül a magyar áplolói diplomát, vagy a hasonló egészségügyi végzettségeket! Ezért kell nem egyszer különbözeti vizsga, vagy esetleg továbbképzés. Fatális dolgok türténhetnek, ha valaki nam tud pl. a mértékegységekkel pontosan számolni!

Mivel nem vagyok szakember meg sem merem saccolni, hogy még hány területen van hasonló különbség.
(mmol/liter << >> 0,001 .....)
Emlékezzunk csak a közös USA/EU Mars misszióra, ahol a milliárdos projekt megérkezésekor azonnal a Mars felületére csapódott, csak azért mert a yenkik mérföldben, Európa meg km-ben számolt.....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • eper25
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 10 hónapja #31602 Írta: eper25
eper25 válaszolt a következő témában: Cukorbetegek Németországban

Köszönöm szépen! Nagyon sokat segítettél, még sajnos nem vagyok tul rajtam, mert köv. hónapba megyek majd haza ezekért a papírokért és még millió sok másért is.
Nagyon, tényleg nagyon hasznos volt a hozzászólásod.
Üdv: Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31609 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Cukorbetegek Németországban

Anita!
Még ami most a hétvégén jött elő.
A felírt mennyiség pontosan elegendő, de spórolhatsz.
Nekünk (feleségem) a hétvégére úgy nézett ki, hogy kifogy, de nem tudott felíratni, mert a doki pénteken csak délig van. Erre tessék odafigyelni!

Így szombaton a délig (13 óráig) nyitva levő helyi (másik hely, mint ahol eddig vette a tesztcsíkot) patikában tejes áron tudott venni tesztcsíkot, de azt ígérték, ha hétfőn (ma) beviszi a receptet, akkor visszaadják az árat. :)
A gond amire figyelni kell:
Az itt vásárolt tesztcsík kódja más mint az eddig a másik patikában vásárolt csík kódja. A tesztcsík dobozában nem volt mikrocsip! Amit adott a másik patikus mérőt, azt állítólag állítólag univerzális csippel kódolta, de nem "ismerte fel" az új tesztcsíkot. Oda kell figyelni a tesztcsíkok kódolására is! Ma megpróbáljuk megtudni, hogy tudunk-e szerezni hozzá univerzális csipet, vagy a patikából a dobozhoz egyedi csipet.
Írj, ha bármi kérdésed van! Nem tudom, hogy te melyik tartományban vagy, és ott ez hogyan van. Mi Saarlandban vagyunk.
Üdv: Béla
A következő felhasználók mondtak köszönetet: eper25

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31654 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Cukorbetegek Németországban

Kedves Anita!

Javítanom kell magam!
A lényeg, hogy itt nálunk ebben a közeli patikában az inzulinért kértek díjat. Cirka olyan szintűt, mint otthon a "doboz díj". Azt mondták, hogy a mi biztosításunk (hiába általános, állami, stb.), nem fedezi. Érdekes, mert a másik városban a patikában ingyen adták a "dobozt". A lényeg, hogy itt most nem.
Ki érti ezt? ... én nem.

Ugye írtam, hogy a recepttel vissza kellett menni, és úgy is lett. Megkérdeztük a csip dolgot is. A lényeg, hogy a készülékben benne volt az előző :) (mi nem is láttuk) , az kivették, a csipet elrakták és adtak egy másik csipet a dobozkód szerint. Lehet, hogy itt azt "kölcsönzik"... :)

Most ennyi újat tudtam írni.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: eper25

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!