Egyetemista betegbiztosítása

  • kessica67
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 9 hónapja #32110 Írta: kessica67
Egyetemista betegbiztosítása téma létrehozva kessica67 által

Sziasztok, a következő kérdésem lenne. Ugye Németországban a betegbiztositas egy kötelezö biztositás azoknak, akik állandó lakhelyel rendelkeznek Németország területén. És ha valaki Magyarországon egyetemista és csak a nyáron szeretne kint dolgozni, az hogy tud betegbiztosítást kötni? Tehát nem szeretne állandóra bejelentkezni sehova. Volt ebből egy kis gond, ez miatt nem vették fel, mert hogy a biztosító nem tud vele biztosítást kötni, ha nincs állandó lakcíme. Egy kicsit zavaros ez nekem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32112 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Egyetemista betegbiztosítása

Kessica!
Nem biztos, hogy jól tudom, de az Európai Egészségbiztosítási Kártya nem erre való ?
Sürgős orvosi ellátás esetére szól, ingyenes és hamar kész van.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32113 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Egyetemista betegbiztosítása

kessica67 írta: Tehát nem szeretne állandóra bejelentkezni sehova. Volt ebből egy kis gond, ez miatt nem vették fel, mert hogy a biztosító nem tud vele biztosítást kötni, ha nincs állandó lakcíme. Egy kicsit zavaros ez nekem.

Mi az, hogy nem szeretne bejelentkezni? Ugye csak viccelsz??? :woohoo:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32115 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Egyetemista betegbiztosítása

kirschblute írta: Kessica!
Nem biztos, hogy jól tudom, de az Európai Egészségbiztosítási Kártya nem erre való ?
Sürgős orvosi ellátás esetére szól, ingyenes és hamar kész van.

Nem. Nem. Ha dolgozni akar akkor biztosítás kell.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kirschblute

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 9 hónapja #32117 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Egyetemista betegbiztosítása

kessica67 írta: 1./ Ugye Németországban a betegbiztositas egy kötelezö biztositás azoknak, akik állandó lakhelyel rendelkeznek Németország területén.

2./ És ha valaki Magyarországon egyetemista és csak a nyáron szeretne kint dolgozni, az hogy tud betegbiztosítást kötni?

3./Tehát nem szeretne állandóra bejelentkezni sehova. Volt ebből egy kis gond, ez miatt nem vették fel, mert hogy a biztosító nem tud vele biztosítást kötni, ha nincs állandó lakcíme. Egy kicsit zavaros ez nekem.


Több dolgot is egybemosol!
1./ Ez tévedés. Közel 370 ezer embernek nics semmilyen betegbiztositása. (ARD statisztika.) Csak aki munkát vállal, annak kötelezö a betegbiztositás.(Egyetem ebben az esetben ilyen kategória.)
2./ Bármelyik betegbiztositónál. Nálunk csak a lányom járt egyetemre, neki mi kötöttük meg külön a betegbiztositást! Egyetemisták legtöbbször már nem biztositottak a szülö jogán. (Ez függ a kortól is.)
3./ Ilyen nincs. S ennél többszörösen tévedsz!. Elöször is ha egyetemista akkor kell neki egy cim. Ez lehet szálló, kolégium vagy akármilyen lakható objektum. (WG > Wohngemaischaft > több személynek egy lakás együtt.) Másodszor itt kint nincs állandó vagy ideiglenes. A cim az cim! Semmi nem zavaros ebben. Be KELL jelentkeznie valahova! Másképpen dolgozni sem tud, csak feketén (amit semmiképpen nem ajánlok!)

Ui: betegbiztositás nélkül pedig meg se próbálja. El fogják
ugyan látni, ha baj van, de erre utólag rámegy a gatyátok!
(S be tudják hajtani rajtatok Mo.-on is, hidd el!)

:wait:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!