Nemzetközi oltási bizonyítvány

Több
10 éve 3 hónapja - 10 éve 3 hónapja #34770 Írta: samchee
Nemzetközi oltási bizonyítvány téma létrehozva samchee által

Január végén költözünk Németországba és nem tudom a kiskorú lányaimnak kell-e kérnem itthon nemzetközi oltási könyvet? Vagy megfelel a sima is, természetesen benne minden oltás igazolással. Szeptember óta majd az egész fórumot elolvastam, de sajnos erre nem emlékszem, hogy választ találtam volna.
Nagyon köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34774 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Nemzetközi oltási bizonyítvány

Ha van már nemzetközi ebböl is (én nem is tudtam), akkor feltétlenül hozd magaddal, mert ennek hiányában az elsö szembejövö gyerekorvos be akarja oltani öket utólag minden nyavalya ellen még egyszer !!! Mi most épp ebben a cipöben vagyunk annyi különbséggel, hogy nekünk a magyar sincs meg, ill. eltünt a költözködés káoszában. Most próbáljuk utólag pótolni, nem egyszerü.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34791 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Nemzetközi oltási bizonyítvány

Nekünk megvan a magyar... Éppen holnap megyek be a védőnőhöz, hogy tuti bele van e írva minden oltás....de persze a nemzetközit sem adják ám ingyen :) ....3 gyerkőcnél szép kis árat mondott a doktor néni, és persze csak ő csinálja a városban. Pedig megyeszékhely...vagy Pesten lehet csináltatni. Szóval meggondolom, ha nem szükséges azonnal akkor csak a magyart visszük. Elég kiadás van most a költözés miatt...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34796 Írta: porcica85
porcica85 válaszolt a következő témában: Nemzetközi oltási bizonyítvány

Mi pont ma voltunk először itt Németországban gyerekorvosnál.
NINCS nemzetközi oltási könyvünk, és amúgy meg itt SEMELYIK oltás sem kötelező! Mi megmutattuk a magyarországi kis könyvet, megnézték és ennyi. Ez volt az U6 os nem tudom mi, és legközelebb 1 év múlva kell csak menni, ha minden rendben. Kicsit ledöbbentem, mert Magyarországon havonta kell menni azt hiszem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34797 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Nemzetközi oltási bizonyítvány

Köszönöm a gyors válaszod. Nálunk a lányok már 7,9, és 13 évesek. Szerencsére nem is betegesek, remélem ez kint is így lesz majd. Ma voltam a védőnőnél is és úgy döntöttem nem csináltatom meg mert így lehet hogy felesleges pénzkidobás.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja - 10 éve 3 hónapja #34799 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Nemzetközi oltási bizonyítvány

Nekem az eddigi hozzászólások alapján úgy tűnik, hogy vagy "felesleges pénzkidobás" vagy drágább lesz kintről pótolni! A "felesleges pénzkidobás" pedig azért van idézőjelben mert kizárt, hogy felesleges legyen! Nekem pl. van egy ismerősöm az USA-ban akinek nem is olyan régen majd 500 dollárba fájt, hogy nem tudta rövid idő alatt (2 hét) felmutatni, hogy milyen oltásokat is kapott az elmúlt 10 évben. Ennek köszönhetően bele is nyomtak ismételten olyanokat amiket tuti megkapott csak azért mert nem volt dokumentálva! A nemzetközi pedig túlzás, sárga, kis könyv, (többnyire) angolul és franciául de tény, hogy visszamenőleg nem ragasztgatnak és nem dátumoznak bele dolgokat. Viszont maga a kis könyv tök ingyen van! Utána minden kapott cuccott abban kell dokumentalni! 1xű ;)
Ez az utólagos igazolás szerintem valami lehúzás lehet, amolyan okosba megírt cucc amivel örült sok melója lehet a védőnéninek ( + hogy hiteles :laugh: ) 3 gyerek esetén, ezért van a magas ár! Még egy! Szerintemj a magyar is megteszi! Minden latinul kell, hogy legyen benne szerintem! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!