Nemzetközi oltási bizonyítvány

Több
10 éve 3 hónapja #34800 Írta: porcica85
porcica85 válaszolt a következő témában: Nemzetközi oltási bizonyítvány

Amerikában lehet, hogy belenyomták újra a mérgeket, mert nem tudta igazolni az ismerősöd, de Németországban csak ajánlott "védő"oltások vannak és semmi sem kötelező. Még az orvos is elmondta, hogy itt minden rá van bízva az emberre, saját döntése, hogy mit akar és mit nem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja - 10 éve 3 hónapja #34801 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Nemzetközi oltási bizonyítvány

Véglegként hoztam fel példának de ha valakinek rendben van a lelkiismerete, hogy a gyermeke "tudomása szerint" minden "ajánlott oltást" megkapott akkor minden rendben van. Nem? ;) Legalább is gondolhatod, hogy engem mennyire érdekel és mennyire nem tudok együttérző lenni amikor néhány ezer forintot spórolva egyesek akár a gyermekük életével "játszadoznak" miközben mondjuk dohányoznak vagy italoznak, :clap: hogy csak a legjellemzőbb dolgokat említsem meg!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Ilcsy
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 3 hónapja #34804 Írta: Ilcsy
Ilcsy válaszolt a következő témában: Nemzetközi oltási bizonyítvány

Sziasztok!
Felesleges újat kérni ha megvan az eredeti "kiskönyv".Mi is azt hoztuk ki.Odaadtuk az orvosnak, azután ők átvezették az itteni "sárga kiskönyvbe" (INTERNATIONALE BESCHEINIGUNGEN ÜBER IMPFUNGEN ODER PROPHYLAXEMASSNAHMEN).Odaírták mellé, hogy :übertragen!!!Amit pedig már itt kap meg szurit, ahhoz ugyanúgy ragasztják a kis matricát mint otthon. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34805 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: Nemzetközi oltási bizonyítvány

samchee írta: Január végén költözünk Németországba és nem tudom a kiskorú lányaimnak kell-e kérnem itthon nemzetközi oltási könyvet?


Mi sem kértük ki a nemzetközit, elég volt a gyerekorvosnak a sima is, abban is benne van angolul.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34811 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Nemzetközi oltási bizonyítvány

Sziasztok!

Tavaly óta nem írtam:)

A nemzetközi oltási bizonyítványhoz nem tudok hozzászólni, igzából sajnos nem is tudom, hogy néz ki a magyar. Viszont összevetettem annó az itteni és az otthoni oltásokat. Kicsit több jár itt alanyi jogon (bár ez biztosítótól is függ), mint otthon. Mivel az oltások ajánlottak (mondjuk ovi kezdéshez alapból kell pár, hogy meglegyen), nézzétek meg, mert pl. a meningo oltás nem rossz dolog.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34889 Írta: nezdeinoel
nezdeinoel válaszolt a következő témában: Nemzetközi oltási bizonyítvány

Kedves Porcica85,
Nagyon rosszul tudod. Ha nincs oltási könyved akkor azzonnal be akar oltatni az orvos, gyerekeket pedig még jobban. itt nagyon figyelnek az oltásokra. felnőtteknél pedig 10 évente ismétli. én most vagyok túl rajta. A kisfiam aki most 4 éves és 1 éves volt amikor kijöttünk a gyerekorvos az volt az első hogy megnézte a Magyarországról hozott oltási kiskönyvet és ami nem volt benne azt rögtön beoltotta... Tehát javaslom az oltási könyvre való vigyázást. Nekünk a magyart itt átmásolta a gyerekorvosnál az asszisztens és onnantól azt kell használni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!