HEK-Krankenkasse

Több
8 éve 6 hónapja #39673 Írta: Juditka
HEK-Krankenkasse téma létrehozva Juditka által

Sziasztok :)

Információt szeretnék kérni a HEK-Krankenkasséról. (Hanseatische Krankenkasse)

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv.: Judit

Judit :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 6 hónapja #39678 Írta: zordep
zordep válaszolt a következő témában: HEK-Krankenkasse

Szia, én az AOK-t vagy a TK(Technische Krankenkasse) ajánlanám nekik vannak a legjobb áraik illetve szolgáltatásaik a német állami biztosítások közül.

A HEK ezévben 15,4 % -t emelet (forrás: www.mein-finanz-check24.de/gesetzliche-k...erung-gkv-vergleich/) ami szerintem sok :(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 6 hónapja #39688 Írta: Juditka
Juditka válaszolt a következő témában: HEK-Krankenkasse

Szia :)

Köszönöm, hogy végre valaki válaszolt.
Az AOK-nál vagyunk, de a férjem készül átmenni a HEK-hez, ezért szeretnék információt gyűjteni.

Üdv.: Judit

Judit :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 4 hónapja #40159 Írta: Juditka
Juditka válaszolt a következő témában: HEK-Krankenkasse

Sziasztok :)

Orthopéd orvosnál voltam vizsgálaton. Majd megkérdezte az asszisztensnőt, hogy a páciens az AOK Biztosítónál van? Mondta, hogy nem, hanem a HEK-nél.
Erre az orvos összeállított nekem egy 340 Eurós Therápiás kezelést + egy Homeopathiás injekciót írt fel, ami közel 24 Euróba került. Ma tudattam vele, hogy nem tudom finanszírozni, csak az 5 injekciós kezelést, ami 210 Euroba kerül, de ezt is csak a nagy fájdalmam miatt. ( Bursitis trochanterica: Nyáktömlő gyulladás)

Van-e köze az orvosi kezeléseknek ahhoz, hogy ki melyik Betegbiztosítónál van, illetve fordítva? Akkor mi a fenét támogat a biztosító az akupunktúrás kezeléseken és a gyógytornákon kívül ha ezt nem?

Nem értem én ezt...

Judit :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
7 éve 4 hónapja - 7 éve 4 hónapja #40162 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: HEK-Krankenkasse

Kedves Judit!
Sok mindet el kéne mondanom, de megpróbálom tömören! Először is Németországban kb. 256 betegbiztosító van, (borzasztó!) aminél a többség nem maszek (állami) Az AOK tömöriti magába a legtöbb bizosítottat és szinte minden Hartz 4-es támogatott itt van. Azért, hogy az AOK továbbra is magtartsa ezeket a "rosszúl fizető" polgárokat, a többi biztosító többsége támogatja az AOK-t. Erre úgy tudom kormány rendelet is van! Kétségtelen azonban, hogy annak ellenére, hogy a törvény előírja az AZONOS ELLÁTÁST, minden biztosítottnak, valahol mégis konkurencia az összes egymásnak! Mi a nejemmel már 25. éve a TKK (Techniker Karnkenkasse) vagyunk és még soha semmilyen konflikusunk nem volt. Mindig mindent fizettek, pedig a nejemnek volt már egy nagyon súlyos (64.350 euróba kerülő!!) összterápiás betegsége is! Tény, hogy keresetünk révén a legmagasabb dijat fizetjük (tehát a maximális levonásunk van ami lehetséges). Tudtommal azonban minden betegbiztosító azonos dijat szabhat meg!

Hát nekünk ennek ellenére az a tapasztalatunk, hogy némelyik
biztosító bizony kihúzza magát a fizetés alól, előttem ismeretlen,
de jól megfogalmazott indokokkal! Valószínű ezért is kárdezte
a doki, hogy hol vagy biztosítva! Elképzelhető azonban, hogy ha
egy kicsit jobban odacsapsz az HEK asztalára és esetleg még
meg is fenyegeted őket (mondjuk "Rechtschutz") a jogi
biztosításoddal, akkor fizetni fogják a gyógyszereidet! Egy
biztos, hogy a gyógyszerenkéni 5 eurós térítést nem kerülheted
el a gyógyszertárakban!

DCT

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!