Abortusz Németországban

Több
11 éve 1 hónapja #29318 Írta: Andika16
Andika16 válaszolt a következő témában: Abortusz Németországban

Köszönöm a választ!
Védekezés folyamatos,gyógyszer által,és ezt az orvosom is tudja.Én csak kérdeztem,hogy milyen esetekben támogatott...az hogy munka nélküli vagyok,nem kifogás,hiszen két gyermeket nevelek.
Olyanról,viszont nem hallottam,hogy nem csinálják meg a beavatkozást?!
Ilyen létezik?
Hiszen ha kérem???
Köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29321 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Abortusz Németországban

Andika16 írta: Védekezés folyamatos,gyógyszer által,és ezt az orvosom is tudja.Én csak kérdeztem,hogy milyen esetekben támogatott...az hogy munka nélküli vagyok,nem kifogás,hiszen két gyermeket nevelek.Olyanról,viszont nem hallottam,hogy nem csinálják meg a beavatkozást?!
Ilyen létezik?Hiszen ha kérem???Köszönöm

Ez itt Németország! Itt ez nem olyan egyszerű, mert ahogy belinkeltem létezik a 218 §. Pláne ha a bayoroknál élsz ott még nehezebb, mert nagyon betartják! Nézz ennek még egyszer utána! Bocs' de mi is két gyereket neveltünk fel a munka mellett. Ez nem gond és megoldható, ha az ember akarja! Kétségtelen, hogy itt a BRD-ben ennek költség vonzata is van mert az bölcsőde (ha van) s ovoda nem olcsó. Amúgy sem leányálom. Ezért sokan úgynevezett "Tagesmutter" << link szolgáltatást szoktak igénybe venni a munka mellett.

Van 2-3 eset, amikor az abortuszt akár 3 hónapon túl is megcsinlálhatják. Krónikusan beteg, nem életképes vagy halott főtusznál, vagy ha az anya élete egyértelműen veszélyben forog! "Csak úgy mert Te akarod" az nem indok, (csak úgy ne csinálj gyereket --> mondják erre), mert a német törvények alapján ez egy leendő ember élete, amit elvesznek! (Sőt, sokak szerint az emberi élet a fogmzásnál kezdődik >> pl. Egyház.) Azért tényleg igazuk van abban, hogy rengeteg lehetőség van ma már a védekezésre, s mindenzek könnyen kifizethetők! (Az más tészta, hogy a tablettás védekezést, én senkinek nem ajánlom mert a hormonokkal variál.)

Mondom, keress rá a paragrafusra. >> 218§, 219§ stb. Különben a leghatásosabb a férfi sterilizációja. Olcsó, kis dolog, a legegészségesebb, s ha már nem akarunk gyereket a legpraktikusabb. (Semmi hormon, semmi mellékhatás.) Sokan azonban ezt elutasitják, mert azt hiszik, hogy ez potencia vesztéssel jár, ami persze tévedés!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29322 Írta: Andika16
Andika16 válaszolt a következő témában: Abortusz Németországban

Kedves Decotext! és mindenki aki ilyen helyzetbe kerül!

Nem egy leányálom,de bárkivel megeshet!
Kicsivel több mint 3 éve élünk Németországban,2 gyermekem van(ikrek) tehát a gyereknevelés nem épp a legkönnyebb....sajnos rendszeres gyógyszerszedés mellett teherbe estem,nem akartam,nem akartuk,nem terveztük.....épp állásinterjúkra járok a két csipetem oviba jár!
Nekünk alapvetően egyértelmű az: hogy nem tartjuk meg a magzatot!

Ma elmentem a nőgyógyászomhoz!
Az első dolog! megállapítja a terhesség korát....nem kérdő jelez meg hogy megakakarod-e tartani vagy sem....az én döntésem: PRIVÁT dolgom!!!
Fizetni kell....támogatás abban az esetben ha nem dolgozol és gyermeked/id vannak valamennyi jár,majd kiszámolják!
A teljes ár sem több mint 400 euró!
DE!
Van az első 2-3 hétben egy úgynevezett abortusztabletta amit hivatalosan engedélyeztek Németországban (ha jól tudom 2006-ban) ...jóval olcsóbb és kockázat mentesebb mint a művi beavatkozások!Ekkor ha ezt választja az illető nincs támogatás!
Természetesen a terhesség megallapítása után kapsz egy papírt amivel bizottság elé kell állnod,hogy szabad akaratodból szeretnéd a terhességedet megszakítani!
Megnézik az anyagi körülményeid,majd megállapítják az összeget....
Nincsenek ellened,nem néznek le!Mindenki úgy dönt ahogy jó neki!!!

Ha valaki ebbe a helyzetbe kerül,és informálódna mielőtt orvoshoz megy,ezek friss információk Orvostól!

Ami a fogamzásgátlást illeti!
Úgy gondolom,hogy akármit szed/tetet fel az ember,mindenhol csúszhatnak be hibák...azt kizártnak tartom,hogy egy egészséges 33 éve férfi sterilizáltassa magát,és nem is hiszem hogy elvégzik!
Mint ahogyan a nőknek sem veszik ki a petevezetőjüket vagy petefészküket(40 éve kor és legalább 2 gyerek előtt)...
Bárki tervezhet még később gyereket/ket ,nem kell rögtön a sterilitás után nyúlni...mi is tervezzük,de nem most!

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat,nekem megnyugtatóbb az orvosom által adott válasz!
Remélem valakinek ezzel tudtam segíteni!
Bár senki ne kerüljön ilyen helyzetbe....csak olyanba amit maga is igazán szeretne!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Hugica

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja - 11 éve 1 hónapja #29327 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Abortusz Németországban

Andika16 írta: Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, nekem megnyugtatóbb az orvosom által adott válasz!!

Nekem is ez volt az elsö tanácsom! Nálunk az "esemény" 2010-es adat volt.
Feltétlenül a legális és orvosi megoldás az egyetlen lehetöség szerintem is!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29356 Írta: Eszty76
Eszty76 válaszolt a következő témában: Abortusz Németországban

Andika információja számomra is hasznos volt. 2 éve élünk így külön párommal és gyerekeimmel sajnos, havonta 1x találkozunk. Sajnos nekem egy fogamzásgátlásos módszer sem jött be így a 2. gyerekem születése óta un. naptári módszerrel vagyunk ami ugye nem a legmegbízhatóbb így állandó a stressz is. Tervezzük, ha sikerül hamarosan mindannyiunknak kint lenni talán jöhetne még egy baba, így a lekötést én elvetem még. De addig sajnos marad a kockázat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!