Háziállat behozatal

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hete #30126 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Háziállat behozatal

szkitty írta: Én Németországban élek és Magyarországról szeretnék haza hozni egy bullterriert és arra lennék kíváncsi hogy mire van szükség ehhez hogy egy 6 hetes kiskutyát kihozzak annyi mindent olvastam és érdekelne hogy egy 6 hetes kutyusnak is kell e az a vizsga. Előre is köszönöm


Kedves Kati! Csak is illegálisan amit nem ajánlok! Sachenben és Niederschsenben engedélyezett a tenyésztés, de csakis exportra. A tartása a BRD-ben tilos mert "harci" kutya kategória. A tenyésztőknél kell vizsga, de nem a kutyák vizsgáznak, hanem a tenyésztők, úgy tudnak e ezzel a fajtával bánni! Ez amolyan jogosítvány! Én egyébként nem értelek, annyi gyönyörű kutya van, nagyok, kicsik, okosak, szépek, miért pont ezt a torz állatot szeretnéd behozni? (Ui: Schweizben is tilos! Ennyien azért nem tévednek ám.....!)



Der Bullterrier wird von den meisten deutschen Bundesländern in ihren Hundeverordnungen oder -gesetzen in der Liste der gefährlichen Hunde aufgeführt. Das bedeutet, dass die Haltung und/oder Zucht des Bullterriers in diesen Bundesländern verboten oder eingeschränkt ist. Des Weiteren wird diese Rasse im Hundeverbringungs- und -einfuhrbeschränkungsgesetz geführt, wodurch der Import in das Bundesgebiet verboten ist, auch in jene Bundesländer, in denen der Bullterrier nicht in der Rasseliste steht.
In der Schweiz führen zehn der zwölf Kantone mit Rasselisten den Bullterrier auf diesen Listen, die Haltung ist in diesen Kantonen bewilligungspflichtig. In den Kantonen Wallis und Zürich sind Haltung, Zucht und Einfuhr verboten.


DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hete #30129 Írta: Westfalen
Westfalen válaszolt a következő témában: Háziállat behozatal

prosperus írta:

Westfalen írta: Üdv.
Nem találtam más témában választ ezért itt szeretném megkérdezni.
Francia bulldog kiskutyákat szeretnék eladni és melyik oldalon lenne érdemes hirdetni?
Melyik oldalak a legnépszerűbbek? Amiket találtam arról törölték a hirdetést egyböl szinte.
Németországban élek tehát nem az a gond hogy külföldröl van meghirdetve.
Ha valaki tud ajánlani pár oldalt azt megköszönöm.

Ez kereskedelem! Amihez kiviteli es behozatali engedely kell, az EU ellenere, mert itt elö allatrol
beszelünk. Minden Veterinären, oltasi, szarmazasi papirok kellenek (es nem az ecseriröl)!
Ha nem rendelkeznel ezen dokumentumokkal, meg se probald barhol hirdetni, mert erre nagyon harap a Zoll es a Kripo :wait: :wait: es 24 oran belül ott vannak az ajtod elött :whistle: :whistle:


Köszi a választ. :)
Meg van minden papir. Csak arra lennék kíváncsi hol érdemes hirdetni?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hete - 11 éve 2 hete #30131 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Háziállat behozatal

Westfalen írta: Meg van minden papir. Csak arra lennék kíváncsi hol érdemes hirdetni?

Hirdesd itt meg:


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Ha elutasítják, bátran kérdezd meg Őket, hogy mi volt az elutasítás oka! ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Westfalen, lujziana,1

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hete #30137 Írta: Westfalen
Westfalen válaszolt a következő témában: Háziállat behozatal

Köszi! :)

Én még eBay-re gondoltam, nem tudom érdemes lenne ott vagy sem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hete #30142 Írta: rbert
rbert válaszolt a következő témában: Háziállat behozatal

Ajandekozd el! ugy biztos nem lessz semmi gond!Es nem is kell semmi engedely!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 2 hete #30143 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Háziállat behozatal

Ajandekozd el! ugy biztos nem lessz semmi gond!Es nem is kell semmi engedely!

Robika, ö pizt akar ezzel keresni :wait:
Manapsag meg a Caritas sem ad ajandekba, Mutter Theresa pedig mar elhunyt :chuckle:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!