Harci kutya tartása

  • tokas
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #20375 Írta: tokas
Harci kutya tartása téma létrehozva tokas által

Nekem is ilyen kutyás problémám lenne. Van egy kb 30kilós, másfél éves Amerikai Staffordunk. Jól nevelt, és szerethető, mi is családtagként tekintünk rá párommal és nem vagyunk hajlandóak lemondani róla. Most adódott egy lehetőség, kimehetnénk németországba Burgau-ba dolgozni de mindenki azt hajtja, hogy egy ekkora állattal esélytelen lesz albérletet találnunk, adjuk el, vagy altattassuk el. Párom elhatározta, hogy ha a kutya nem jöhet, akkor ő is itthon marad. Arra gondoltunk, hogy kimegyek előbb én, aztán keresek valami albérletet Burgau-ban, ahol megengednék a kutyát. Mennyi esély van erre? Esetleg kérhetnék valami tanácsot ezzel kapcsolatban? van valami bevált módszer?
előre is köszi a választ.
klau

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #20380 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Harci kutya tartása

tokas írta: Nekem is ilyen kutyás problémám lenne. Van egy kb 30kilós, másfél éves Amerikai Staffordunk. Jól nevelt, és szerethető, mi is családtagként tekintünk rá párommal és nem vagyunk hajlandóak lemondani róla. Most adódott egy lehetőség, kimehetnénk németországba Burgau-ba dolgozni de mindenki azt hajtja, hogy egy ekkora állattal esélytelen lesz albérletet találnunk, adjuk el, vagy altattassuk el. Párom elhatározta, hogy ha a kutya nem jöhet, akkor ő is itthon marad. Arra gondoltunk, hogy kimegyek előbb én, aztán keresek valami albérletet Burgau-ban, ahol megengednék a kutyát. Mennyi esély van erre? Esetleg kérhetnék valami tanácsot ezzel kapcsolatban? van valami bevált módszer?
előre is köszi a választ.klau

Szerintem is felejtsétek el a kutyát, ha ki akartok jönni. Burgau és környékén (30 km-ig) nekem 186 bérlakást dobott ki a kereső. Szerintem símán találtok valamilyen bérelhető objektumot! Ha a kutya amerikai stafford és 30 kg akkor nem is biztos, hogy tarható itt a BRD-ben, mert ezek úgynevezett "harci kutyák" (Kampfhund) kategória.
Itt külön vizsgáznia kell a tuljanak és csak szájkosárral és prórázon vezethetők ha egyáltalán engedik a tartását! Ennek előtte feltétlenül nézzetek utána, mert ha itt engedély nélkül elkapnak vele, símán elaltatja a hatóság, (jól meg is büntetnek) akkor is ha olyan mint egy birka.....

Ráadásul ha ide behozod a BRD-be, az innen nézve importnak számit és ez TILOS!

"Der American Staffordshire Terrier zählt in fast allen Ländern Deutschlands zu den Listenhunden, die umgangssprachlich als „Kampfhunde“ bezeichnet werden. In fast allen deutschen Bundesländern unterliegt die Haltung strengen Auflagen. Der Import dieser Rasse nach Deutschland ist durchgehend verboten."

Szerintem cseréljétek el egy yorkshire terrierre, mielőtt kijöttök! ;)

DCT
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: tokas

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja - 11 éve 9 hónapja #20394 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Harci kutya tartása

Norah26 írta: Sziasztok!Olvasva a hozzászólásokat teljesen elkeseredtem.
Mi is hasonló helyzetben vagyunk: munkát kaptunk Münchenben és szeretnénk kutyánkkal kiköltözni. Ő egy csau-csau, de tulajdonképpen a "szőrös gyerekünk"! Amúgy minden erénnyel fel van ruházva, szobatiszta, endelmességi vizsgával rendelkező, sokat alvó, csak panellben nevelkedett és csendes kutya. Tudnátok ajánlani olyan weboldalt, ahol találok olyan albérletet, ahova ő is jöhetne? Előre is köszönöm a válaszokat!

Na, ezzel a kutyával nem lesz csak anyagi gondod itt a BRD-ben! Minden további nélkül tartható, de Münchenbe nem vinném! Ráadásul sok szigorú előírás is van a város és környékére a kutyák tulajdonosának: ELŐÍRÁSOK <<< Egy ilyen kutya, akkor is a kertbe való, ha megszokta a tömbházat. Szerintem mérlegeljétek, hogy München, vagy kutya! A kutya nem kis luxus itt!



Figyelem mindenkinek! Ez itt nem Magyarország, ahol még kutyaadó sincs! Itt szigoruan vesznek minden előírást, s betartásuk nem kis anyagi megterheléssel jár. A nem betartásuk rosszabb esetben, a kutya elaltatásával is és a tuljadonos megbüntetésével járhat! Aki tényleg nagyon szereti a kutyáját, az vagy sok pénzzel jön a BRD-be, ( Külön felelősségbiztositás kutyára, adó, chippflicht, oltások, szájkosár, póráz, canismerga zacskó, stb > nem kis összeg, stb) . vagy otthon hagyja Mo.-on a kutyát!

Feltétlenül informálódni a fajta engedélyezettségéről!

Nekem mindegy, de én szeretem a kutyákat, s kár lenne.....

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • tokas
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #20402 Írta: tokas
tokas válaszolt a következő témában: Harci kutya tartása

igen, amerikai stafford. konkrétan mire értetted ezt: "Itt külön vizsgáznia kell a tuljanak és csak szájkosárral és prórázon vezethetők ha egyáltalán engedik a tartását! Ennek előtte feltétlenül nézzetek utána, mert ha itt engedély nélkül elkapnak vele, símán elaltatja a hatóság, (jól meg is büntetnek) akkor is ha olyan mint egy birka....."
Vagy hogyan nézhetnék utána a neten? nem tudnál esetleg valami linket küldeni vagy hasonló?

Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #20405 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Harci kutya tartása

tokas írta: Vagy hogyan nézhetnék utána a neten? Nem tudnál esetleg valami linket küldeni vagy hasonló?

Olvasd el mégegyszer amit írtam! Ez a kutya fajta nem hozható be a BRD-be. Tartása tilos és csak külön engedélyel tenyészhető mert "harci kutya" (Kampfhund). Egy link is van a müncheni kutyatartásról mai nagyon szigotú és költségintenzív! A vizsga a tartónak kell, hogy tud ilyen kutyával bánni, amolyan pszichikai teszt "érettségre". Egyébként a kutyát is tesztelik, s ha idegennel szemben vad, akkor "annyi"!

Németül is beidéztem az szigorú előírásokból! Itt egy pontos leírása annak (pirossal a tiltott lista) amelyik kutya itt a BRD-ben nem tarható (sőt leszármozotta sem) s nem is hozható be! Nem én találtam ki!

Nach dem Bundesgesetz dürfen bestimmte Hunderassen sowie deren Kreuzungen untereinander oder mit anderen Hunden nicht nach Deutschland eingeführt oder verbracht werden. Dies sind Hunde der Rassen
Pitbull-Terrier
American Staffordshire-Terrier
Staffordshire-Bullterrier
Bullterrier.


Hozzatok tacskót!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja - 11 éve 9 hónapja #20407 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Harci kutya tartása

Veszélyes kutyák tartóinak. Egy kivonat a német előírásokból:
§ 3 Pflichten der Begleitperson
(1) Die Begleitperson eines [b][color=#bb0000]gefährlichen Hundes[/color][/b] muss über die zur Feststellung der Nämlichkeit des Hundes erforderlichen geeigneten Dokumente und Bescheinigungen verfügen und diese auf Verlangen der zuständigen Behörde vorlegen. Die Richtigkeit der Angaben muss in den Dokumenten und Bescheinigungen, in denen Angaben über Geburtsdatum, Geschlecht, Rasse und Fellfarbe des Hundes enthalten sind, vom Ursprungsland amtlich bestätigt sein. Ist der Hund dauerhaft gekennzeichnet, sind amtliche Bestätigungen über Tätowier- oder Chip-Nummer ausreichend. In den Fällen des Satzes 3 hat die Begleitperson das Ablesen der Tätowier- oder Chip-Nummer zu dulden und die mit der Überwachung beauftragten Personen nach Maßgabe des § 3 des Gesetzes zu unterstützen.
(2) Die Begleitperson hat neben den für eine Nämlichkeitskontrolle erforderlichen Dokumenten oder Bescheinigungen nach Absatz 1

1.
    im Falle des § 2 Abs. 1 amtliche Bescheinigungen, welche die Zweckbestimmung des Hundes bestätigen,
2.
    im Falle des § 2 Abs. 2 und 4 amtliche Bescheinigungen, welche das berechtigte Halten des Hundes an dem Aufenthaltsort des Hundes bestätigen,
3.
    im Falle des § 2 Abs. 3 amtliche Bescheinigungen, welche bestätigen, dass der Hund bislang nicht als gefährlich aufgefallen ist,

mitzuführen und auf Verlangen der zuständigen Behörde vorzulegen.
(3) Im Falle des § 2 Abs. 3 hat die Begleitperson glaubhaft zu machen, dass der Aufenthalt vorübergehend ist. Bei der Einfuhr ist eine Bescheinigung der Zollbehörden mit dem Einfuhrdatum erforderlich. Die Bescheinigung ist bei der Ausreise wieder vorzulegen.
(4) Dokumente und Bescheinigungen sind auf Verlangen der zuständigen Behörde im Original vorzulegen. Bescheinigungen und Dokumente in einer fremden Sprache müssen mit einer amtlich beglaubigten deutschen Übersetzung versehen sein.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!