Macska kivitele külföldre

Több
10 éve 3 hónapja #34642 Írta: Csaba1
Macska kivitele külföldre téma létrehozva Csaba1 által

Sziasztok!
Meg tudná nekem valaki mondani, hogy macskát kivinni Németországba milyen feltételekkel lehet, és milyen papírok szükségesek hozzá?
Előre is köszönöm :Betti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34643 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Macska kivitele külföldre

Háziállat-útlevél kell. Kérd az állatorvostól!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34644 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Macska kivitele külföldre

Így van: kisállatútlevél=nemzetközi oltási könyv kell, amit otthon az állatorvos állít ki (maga a passzus egyébként ingyenes). Bár a kutya :lol: sem ellenörzi nagy valószínüséggel, de ha biztosra akarsz menni, akkor legalább 21 napos veszettség elleni oltást kell igazolni (bepecsételik az útlevélbe).

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34648 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Macska kivitele külföldre

Hello!

Nekem is van kettő Maine Coon cicám akiket tervezek vinni. Kell a veszettség elleni oltás és hogy a kötelezőket előtte megkapja. Kell chip, ami regisztrálva van a te nevedre, de a kinti címetekre!! Illetve útlevél mindenképpen. Én a nőstényemet még itthon ivartalanítom, mert kinn nagyon drága, illetve kérdés mivel utaztok, de én beszéltem az állatorvosunkkal és kértem tőle pasztát. Ez egy bódító paszta, ami altatja őket, és nyugtatja, de nem olyan mint egy adag altató. De talán könnyebb lesz az utazás nekik. Hirtelen ennyi...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 3 hónapja #34649 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Macska kivitele külföldre

Csaba1 írta: Sziasztok!Meg tudná nekem valaki mondani, hogy macskát kivinni Németországba milyen feltételekkel lehet, és milyen papírok szükségesek hozzá?Előre is köszönöm :Betti

Csaba! Attól függ milyen macska. A házi macskákra 2004-töl kell ilyen dokumentum! Mi 15 évig utaztunk a macskánkal haza és vissza, de még 2004 elött sem volt soha probléma! Igaz 2004 elött is volt egy oltási igazolása, de soha nem kérték. Lényeg hogy minden ervényes (!) oltása meglegyen, pl. veszettség ellen. Úgy emlékszem hogy valamilyen párhónapos kriterium is van. Olavss itt:
INFO-1
INFO-2
(Sajnos a cicank 4 éve megdöglött, igy nincs frissebb információm!)

Ui: nem emlitetted, hogy milyen macska, mert hiuzra, pumára, gepárdra
vagy nagyobbra, már teljesen mások az elöirások!! Erre azért ügyelj!
:chuckle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34650 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Macska kivitele külföldre

Némi pontosítás: azonosításra nem kötelezö a chip, lehet az pl. tetoválás is (bár általában rém ronda tud lenni). A védöoltások közül egyedül a veszettség elleni a kötelezö, a többi "csak" a saját macskád/kutyád/stb. érdekeit szolgálja, ill. nem kötelezö (persze akkor, ha nem továbbtenyészteni akarod). A német (és gondolom EU-s) szabvány szerint a veszettség elleni oltást legalább 21 nappal az utazás elött meg kell kapnia (ezt véletlenül speciel pont három napja olvastam az állatorvosnál, de tudtommal eddig is így volt). Tehát összefoglalva: azonosító (chip vagy tetkó), útlevél és min. 21 napos veszettség elleni oltás.
Mi sok-sok év óta rutinszerüen közlekedünk 1-2 macskával, volt olyan, amelyik kimondottan élvezte az autózást (magától beszökött a nyitott autóba és elbújt benne, hogy ne vegyük észre - egyszer elvittem Stuttgarttól Kölnig, mert csak 50 km után vettem észre, hogy ott sumákol az elsö ülés mögött. A felfedezése után nagy kevélyen kiült a kalaptartóra és végignézelödte az utat egy hang nélkül. ;) ) Késöbb tapasztaltuk a másik végletet: másik macskánk meg végigmervogta az 1000 km-t. Na öt csak nyugtatóval lehetett utaztani.... Ha elöször viszitek hosszú útra, célszerü rövidebb távon kipróbálni hogy reagál. A mostani kettö amolyan kompromisszumos: az elsö 20-30 km-en nagy balhé, aztán belenyugszanak és általában végigalusszák az utat. Viszont pontosan tudják mikor érkezünk meg: kb. az utolsó 5-10 km-en felpattannak, mint a mérgezett egerek és alig várják, hogy leálljon a motor és nyíljon az ajtó... A saját és macskád érdekében melegen ajánlott a transzportbox, de ebben is van kivétel: a legelsö macskánknak -mint késöbb kiderült- semmi baja nem volt az autóval, de ketrecbe zárva meghibbant (mi is)... :laugh:

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!