Kisállat kivitele Németországba

Több
8 éve 1 hónapja #39970 Írta: zolfek
Kisállat kivitele Németországba téma létrehozva zolfek által

Sziasztok,

A keresővel nem találtam semmi konkrétat itt. Más oldalakon meg itt-ott ellentmondásos infókat találtam ezért írok. Ahogy láttam nagyon nagy extrák nincsenek, de gondoltam inkább itt is rákérdezek.

Rágcsálók - értem ezalatt leginkább: menyét, görény, csuklyás patkány, hörcsögök. -, madarak, papagájok, és hüllőkkel kapcsolatban tudtok információkat? Tehát leginkább lakásban, terráriumban, ketrecben tartandó állatokról van szó. A hüllő kivételével fél állatkert is a család tagja :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 1 hónapja - 8 éve 1 hónapja #39971 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kisállat kivitele Németországba

Kedves Zolfek! EU-n belül nincsenek korlátozások, de feltétlenül keress rá a kötelező német oltásokra! Az általad felsorolt (részben) szörme állatoknál lehet más redelkezés mert védettek (is). van sok olyan állat ami Németországban nem tartható: pl. harci kutyák, igaz nem erre kérdeztél rá!

Ezen kívül szükséged lesz egy EU "háziállat" igazolványra ami
ilyen: LINK Itt meg fontosabb információkat találhatsz amit feltétlenül be kell tartani különben elkobozhatják a tartott állatot, s ennek nem ritkán van halálos következménye az adott állatnak, mindezt a Te költségedre!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 1 hónapja #39972 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kisállat kivitele Németországba

Ha nem védett faj akkor simán útlevéllel (madaraknál előtte és utána 30 nap karanténnal) beviheted. Az, hogy védett-e, itt ellenőrizheted ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!