Német gyerektartás

Több
12 éve 4 hónapja #10395 Írta: ilcsi75
ilcsi75 válaszolt a következő témában: Német gyerektartás

mondjuk utännaszämoltam annyi nem marad ha levonom a lakäsberletet a villanyt a nettobol akkor 900 marad abbol meg minusz a gyerektartas 625marad akkor nem ertem

Ilcsi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #10403 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német gyerektartás

ilcsi75 írta: köszi a välaszt:)van hitele autohitele de azt hiszem nem szämoltäk bele neki.Igen nemet kollegäi is ezt ajänlottäk neki menjen munkanelkülire de akkor ha elmegy dolgozni az összegyült nem fizetett gyerektartäst visszamenöleg kerik utänna ugy hallottuk....neha a pärom is azt mondja elkeseredettsegeben hogy minek dolgozik....

Igen, bármikor is megy el dolgozni, azonnal vonni fogják.
Ha az anya nem hanyagolja el a gyereket, esetleg nem iszik,,, stb, akkor nincs esélyetek. A gyerektartás dijárról nem kell fillérre elszámolni! Van még egy lehetöség: menjetek (nem EU)külföldre. Ott mindeketten dolgozhattok, s szinte lehetetlen a gyerektartás behajtása! Igy ahogy most van, még a Te jövedelmed is a tartásba folyik, mert ha a párod sokat fizet akkor a keresetedböl több megy a megélhetésetekre....Igy Te is fizetsz, indirekt!
Van azért egy trükk van még. Dolgozzon egy két, 400 eurós munkahelyen, s a maradékot feketén. Lényeges, hogy a többlet ellenörizhetetelen legyen! Igy mondhatja, hogy a Te jövedelmed!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10418 Írta: ilcsi75
ilcsi75 válaszolt a következő témában: Német gyerektartás

De pont a gyerek miatt nem akarunk elmenni innen mert ö nagyon szereti a länyät azert köszönöm a segitseget:)

Ilcsi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #10419 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német gyerektartás

ilcsi75 írta: De pont a gyerek miatt nem akarunk elmenni innen mert ö nagyon szereti a länyät azert köszönöm a segitseget:)

Bocs', én úgy értettem, hogy nem akar fizetni! Hát ha csak az a baj, hogy az anya nem mindent költ a gyerekere, akkor csak az a megoldás, hogy megpróbáljátok elperelni a gyereket az anyjától és költözzön ezután hozzátok! Igy az anyának kell fizetnie gyerektartást, s Ti gondoskodhattok arról, hogy mindent megkapjon!
Van esély a sikerre, de nagyon minimális!
Meg kell mondanom, hogy nem egészen tiszta a helyzet előttem, mert azért ha valaki jól öltözött, s nem elhanyagolt (a gyerek sem!), akkor nincs támadási felület, s nem értem a gondot! Az anya a belátása szerint rendelkezhet a tartásdijjal, amit a gyerek után kap!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10467 Írta: ilcsi75
ilcsi75 válaszolt a következő témában: Német gyerektartás

A kisläny nem olyan jol öltözött az a baj elhanyagolva nincs teljesen de neha szakadt nadrägban van ilyesmi vegülis csak apro bosszanto dolgok vannak es csak azert kerdeztem meg hätha tud valaki valamit. De akar fizetni csak szeretne lätni hogy az tenylegesen a gyerekre van költve ennyi:) Nemigen fizetne mert hartz 4-böl el mär evek ota. Köszönöm mindenkinek aki välaszolt.
Üdv:)

Ilcsi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10488 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Német gyerektartás

Szia ilcsi75,

én sajnos otthon vagyok a témában...
Nekem a férjem német, volt felesége német, és 2 gyereke van, akik után tartásdíjat fizet, 10 és 12 évesek.

A tartásdíj függ az apa bruttó jövedelmétől, ez alapján 10 osztály van, illetve a gyerek életkorától.
Bizonyos fizetés felett már nincs szabályozva, megegyezés kérdése a megszabott minimum felett havonta fizetendő összeg.
És attól is függ az összeg, hogy hány eltartottja van az apának. Szóval elég összetett.

Emellett szívás, ha valaki privát betegbiztosított, mint a férjem is, mert privátnál a bruttóból még nincs levonva a biztosítás összege, és úgy kalkulálják a gyerektartást, míg államinál előbb levonják a betegbiztosítási járulékot, és csak utána kalkulálnak belőle gyerektartást...

Emellett fizetni kell azután is, ha valaki 13. havi fizetést vagy bónuszt kap, az adóvisszatérítés összegéből is, sőt, ha az a apuka pénze kamatozik a bankban, akkor abból a kamatból is...

Ha az anyukának plusz igényei vannak, pl az apuka szálljon be pluszba az osztálykirándulás költségeibe, vagy egyebekbe, akkor az megegyezés kérdése, nincsennek leszabályozva. De ha anyuka nem fogadja el a nemleges választ, nyugodtan mehet ügyvédhez, és majd az, vagy a bíróság eldönti, hogy kell-e az adott összegbe beszállnia az apának vagy nem... Esély van rá, hogy kell.
Plusz költség pl. a fogszabályzó is, nálunk most kapott mindkét gyerek, horror összeg, azt még nem tudjuk mennyit fizet a Kassa belőle, de a maradékon osztoznia kell az anyának-apának.

Nem véletlenül mondják, hogy Németországban az elszegényedés leggyakoribb oka a válás... Sok esetben az apukának alig van lehetősége új életre, új család alapítására, főleg ha még feleségtartást is fizetnie kell... A törvény valóban mindenben az anyuka oldalán áll, nyilvánvalóan azért, hogy szükség esetén ne az államhoz menjen anyuka segítségért, hanem menjen csak az exhez...

A férjem 850 eurót fizet havonta a 2 gyerekre, plusz ajándékok, nyaralás évente 2x stb. De van, akinek semmi nem elég.
Nálunk az exfeleség úgy gondolja, hogy 1900 euró nem elég havonta 2 gyerekre (ugye ennyi, ha ő is hozzáteszi a maga részét- megteheti, jól keres), így elég sok a problémánk az egyéb követeléseivel.
Most ott tartunk, hogy ügyvéden keresztül követel, rákényszerítve ezzel minket is, hogy ügyvédet fogadjunk, ami valóban nem kevés pénz, és csak pénzkidobás az ablakon... Ügyvédi biztosítás ilyen ügyre nem terjed ki (DCT szokta hangoztatni, hogy mindenre kiterjed az öröklést kivéve - nem, erre sem)

Még egy sztori, csak hogy hogy megy ez...
Férjemnek nemrég változott a fizetése, ügyvéd kiszámolta, hogy mennyit kell ezentúl havonta gyerektartást fizetnie, valamivel kevesebb, mint előtte. Az exfeleség ezt nem fogadta el, 2 hónap elteltével ügyvédhez ment, és az ügyvédje valahogy elérte, hogy a különbséget inkasszózzák a férjem számlájáról.
Aztán kiderült, hogy jogtalan volt az inkasszó.
A megoldás az lett volna, hogy vagy visszafizeti a nő a levont összeget, vagy ajánlottuk, hogy maradjon, és a következő hónapban annyival kevesebbet kap.
Ő azonban úgy döntött, hogy egyik sem, ő csak úgy megtartja azt a pénzt is, pl. az inkasszó bírósági költségére (vicc, jogtalan volt az inkasszó, és még a férjem fizesse a költségét!!!)
Megoldás? Ha ez a férjemnek nem tetszik, menjen ügyvédhez, és perelje vissza az összeget...
Vagyis hiába van a pénz jogtalanul a nőnél, még a férjemnek kellene pereskednie érte...

Szerencsére a gyerekek nem éreznek sokat a problémákból, édesek, aranyosak, csak amiatt szenvednek, hogy az eddigi 60 km helyett 500 km-re kellett költözniük az apukájuktól, így ritkábban találkozhatnak... Ez a költözés az anyuka döntése volt, a férjem, bár megtehette volna, ugye 50 km-nél nagyobb távolság esetén apuka beleegyezése szükséges, nem akadályozta meg...
Közben mi is költöztünk, így most megint csak 250 km a távolság, de még ez is sok.

Üdv., A.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: ilcsi75

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!