OKJ végzettséggel Németországban

  • Tomgreg
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #18887 Írta: Tomgreg
OKJ végzettséggel Németországban téma létrehozva Tomgreg által

Üdv Mindenkinek!
Szeretnénk Németországban dolgozni, mert az itthoni helyzet egyre rosszabb, de szerintem ezt nem kell bemutatni senkinek.

Végzettségeink:
NŐ:Kereskedelmi és boltvezetői, reklám-marketing, masszőr
FÉRFI: Villanyszerelő, Targoncavezető.

Minden papírunk OKJ-s. AZt az infót kaptuk, hogy ezeket a biziket nem fogják kint elismerni, mert csak 2-3 hónap a képzés ideje. Az Europassal nem megyünk semmire, ezt már tudjuk, mivel az csak infót szolgáltat a bizonyítvány tartalmáról.
Van erről valakinek érdemleges információja?

Előre is köszönöm.
Szép napot.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #19308 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: OKJ végzettséggel Németországban

Tomgreg írta: Üdv Mindenkinek!
Végzettségeink:
NŐ:Kereskedelmi és boltvezetői, reklám-marketing, masszőr
FÉRFI: Villanyszerelő, Targoncavezető.
Minden papírunk OKJ-s. AZt az infót kaptuk, hogy ezeket a biziket nem fogják kint elismerni, mert csak 2-3 hónap a képzés ideje. Az Europassal nem megyünk semmire, ezt már tudjuk, mivel az csak infót szolgáltat a bizonyítvány tartalmáról. Van erről valakinek érdemleges információja? Előre is köszönöm. Szép napot.

Fordittassátok le és hitelesítsétek az összes pairotokat, és ezekkel pályázzatok meg a munkahelyeket! Ne azon rágódjatok, hogy mit mért nem lehet, s ki, mit fogad el!! Próba, szerencse! Ahogy az ismerősöm szokta mondani: "ártani nem használ". Ha tudtok németül kimondottan jók az esélyek! Nyelvtudás nélkül, azonban kemény ügy!

Masszöként, villanyszerelőként és targoncáskén vannak lehetőségek!
A kereskedelmi papirokkal már nehezebb lesz dűlőre jutni!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
11 éve 11 hónapja #19344 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: OKJ végzettséggel Németországban

Szia Tomgreg,

az általam már elindított topicban megtalálod az infókat a magyar bizonyítványok honosításához.
Egyszerűbb esetben tényleg elég lesz a hiteles fordítás, de pld masszőrként lehetségesnek tartom, hogy igen is honosításra lesz szükség.
DCT ne mondj ilyet, hogy kereskedelmi végzettséggel nehéz elhelyezkedni. Ez nem igaz.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #19371 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: OKJ végzettséggel Németországban

Maya írta: DCT ne mondj ilyet, hogy kereskedelmi végzettséggel nehéz elhelyezkedni. Ez nem igaz.

Véleményemet azok tapasztalata alapján irtam, akiknek állítolag évtizedes gyakorlata volt a kereskedelemben (papírral), mégsem kellettek itt sehol! Egyénként ha nem igy van annál jobb, de én nehezen tudom elképzelni, hogy valaki magyar kereskedelmi akármivel, itt nyugaton labdába rughat! Ez olyan terület mint a közgazdászok! Az ilyen végzettségüek szakmai ismerete meglátszik Mo.-on.....

Kivánom mindenkinek, hogy ne legyen igazam! :sick:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja - 11 éve 9 hónapja #22360 Írta: Berlin_Go
Berlin_Go válaszolt a következő témában: OKJ végzettséggel Németországban

Én szülésznő vagyok. 2009-ben végeztem. Független bábaként - freiberufliche Hebammeként - szeretnék elhelyezkedni, lenne is hova. (első végzettségem némettanár, így a nyelvet bírom, sőt, csípem ;) )

Itt kezdődött a ping-pong: van egy e-mailben küldött véleményem, erről a címről
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
,
ami azt mondja, a diplomámmal dolgozhatok Németországban.

És van egy, ami azt mondja, hogy nem, mert csak 2 éves volt a képzésem, és nem 3, és nem volt 3 000 óra gyakorlat, ami nem igaz, mert csak a szülészeten 2 000 órát voltam.
innen:
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Egyrészt az után végeztem, hogy a képzéseket az egész eu-ban harmonizálták, a szülésznőképzést mindenképp.

És hogy tudom neki bebizonyítani, hogy hány órát tanultam, és voltam gyakorlaton?

Másrészt jelenleg egy a világ összes országára érvényes bizonyítványom van ún. ies, egy europassal jobban járnék?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22361 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: OKJ végzettséggel Németországban

DECOTEXT írta:

Maya írta: DCT ne mondj ilyet, hogy kereskedelmi végzettséggel nehéz elhelyezkedni. Ez nem igaz.

Véleményemet azok tapasztalata alapján irtam, akiknek állítolag évtizedes gyakorlata volt a kereskedelemben (papírral), mégsem kellettek itt sehol! Egyénként ha nem igy van annál jobb, de én nehezen tudom elképzelni, hogy valaki magyar kereskedelmi akármivel, itt nyugaton labdába rughat! Ez olyan terület mint a közgazdászok! Az ilyen végzettségüek szakmai ismerete meglátszik Mo.-on.....

Kivánom mindenkinek, hogy ne legyen igazam! :sick:

Kozgazda temaban nincs igazad. De felesleges ervelnem, mar megtettem joparszor. Inkabb mondok egy peldat, az egyszeruen megertheto. Kozgazdasz ismerosom, 10ev tapasztalattal most koltozik at. A fizujat nem tudom pontosan, de evi 70e-nel nem kevesebb. Plusz egyebek.. Ennyit er a magyar kozgaz diploma.
A te ervrendszered szerint, minden gorog-spanyol-olasz kozgazdasz is mind ertektelen ugye..?:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!